reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowo - dzieciowe zakupy:)

To w tym zakupowym wątku zapytam was o wózek.
Przyszła mi taka myśl do głowy i chciałam zapytać was o zdanie. Mamy termin na maj, czyli można się spodziewać bardzo ładnej pogody. Pierwsze miesiące dziecka to będzie całe lato. Czy w takim razie wózek głęboki jest konieczny? Może wziąć pod uwagę konkretną spacerówkę taką z full opcjami, również do rozkładania na całkiem płasko, dziecko jest dodatkowo zabezpieczone pasami. Taka gondola i upały źle mi się kojarzy.
Tylko mnie nie zjedzcie :-p nie mam dzieci poza Szkrabem w moim brzuchu. Więc pytam o różne rozwiązania.
 
reklama
To w tym zakupowym wątku zapytam was o wózek.
Przyszła mi taka myśl do głowy i chciałam zapytać was o zdanie. Mamy termin na maj, czyli można się spodziewać bardzo ładnej pogody. Pierwsze miesiące dziecka to będzie całe lato. Czy w takim razie wózek głęboki jest konieczny? Może wziąć pod uwagę konkretną spacerówkę taką z full opcjami, również do rozkładania na całkiem płasko, dziecko jest dodatkowo zabezpieczone pasami. Taka gondola i upały źle mi się kojarzy.
Tylko mnie nie zjedzcie :-p nie mam dzieci poza Szkrabem w moim brzuchu. Więc pytam o różne rozwiązania.
Na początku tego wątku pisałyśmy na temat wózków.
Ja dla syna miałam Graco wielofunkcyjny i teraz też zamierzam taki kupić.
Żadnych głębokich wózków nie będę kupować ,bo to nie potrzebne.:no:
 
ale As ty miałaś z "wkładką" taka niby gondolą Gondola Graco Kosycot czarna lub pomarańczowa (1941934025) - Aukcje internetowe Allegro coś takiego prawda? ja też takie mialam do podwójnej spacerówki graco czyli wlaściwie na to samo jakbysmy mialy gondole a nie wyobrażam sobie wlożyć noworodka do zwyklej spacerówki, bez czgoś takiego i po prostu przypiąc pasami, bo zwyczajnie z nich wyleci na pierwszym krawężniku. Tak mi się wydaje.
Wydaje mi się,z e jak gondola będzie przestronna to nie będzie dzecku w niej gorąco
Ja myślałam ostatnio o takim wózku
HiTreec , EMJOT , Z FOTELIKIEM , 5 GRATISÓW , MJ+ (1941037849) - Aukcje internetowe Allegro
ale jeszcze nie jestem zdecydowana
 
Tak kilolek ja miałam grako vojager na dużych pompowanych kołach.Niestety tych wózków już nie produkują ,ale te też są super.:tak::-):-)
Prawda jest taka,że dobrze zabudowana spacerówka właśnie typu Graco spełnia doskonale rolę gondoli nawet bez wkładki kosycot,ale z kosycotem jest wygodniej przenosić dziecko.
Z Klaudią miałam właśnie taki podobny do tego co Ty teraz pokazujesz.
I go przeklęłam ,bo wszystko fajnie dopóki jest noworodek ,ale ten noworodek rośnie bardzo szybko i przybiera na wadze.;-)
Gondola taka sztywna jest dużo cięzsza od kosycota i nosić to cholerstwo po schodach na 3piętro 2-3 razy dziennie to przekleństwo :wściekła/y::wściekła/y:
Nigdy więcej żadnych gondoli :-D:-D:-D
Po za tym dziecko z gondoli szybko wyrasta i potem nie ma co z tym niepotrzebnym meblem zrobić :sorry::sorry::sorry:
Dodatkowym plusem jest to,że w spacerówce przy upałach jest lepsze chłodzenie,a nasze maluchy jak będą miały 1 miesiac to właśnie spotkają się z największymi upałami.:tak::tak:
Nie wyobrażam sobie trzymania malucha wtedy w gondoli..:eek::eek::eek::rofl2::rofl2::rofl2:
Czyli gondola na 2-3 tygodnie to czysty bezsens...:sorry::sorry::sorry:
Ale to moja opinia ...
 
no ale ta spacerówk musiałaby być zabudowana tez od strony nózek
ja wózka nie nosze, wiec dla mnie to nie problem
z kuba miałam cos takiego ANMAR-wielofunkcynyMIRAGE200 tylko ta aukcjaNOWOŚĆ (1927419854) - Aukcje internetowe Allegro inny model ale tamtego już nie produkują i to najpierw miało tą miękką gondolkę a później jak wyrósł z gondolki to spacerówka miała taki zakończenie na nózki, zeby byla zamknieta (jest na 10 zdjęciu)

wiem, ze przy upałach nie wolno budki stawiać, tylko zmaiats tego parasolkę po pod budką w godnoli ponoć temperatura dochodzi do 40-50 stopni

a teraz As co planujesz kupić?

ja musze mieć duże koła i amortyzatory, bo droga tach fatalna u mnie jakby cywilizacja nie dotarła a zimą nie odśnieżane wogóle
 
no ale ta spacerówk musiałaby być zabudowana tez od strony nózek
ja wózka nie nosze, wiec dla mnie to nie problem
z kuba miałam cos takiego ANMAR-wielofunkcynyMIRAGE200 tylko ta aukcjaNOWOŚĆ (1927419854) - Aukcje internetowe Allegro inny model ale tamtego już nie produkują i to najpierw miało tą miękką gondolkę a później jak wyrósł z gondolki to spacerówka miała taki zakończenie na nózki, zeby byla zamknieta (jest na 10 zdjęciu)

wiem, ze przy upałach nie wolno budki stawiać, tylko zmaiats tego parasolkę po pod budką w godnoli ponoć temperatura dochodzi do 40-50 stopni

a teraz As co planujesz kupić?

ja musze mieć duże koła i amortyzatory, bo droga tach fatalna u mnie jakby cywilizacja nie dotarła a zimą nie odśnieżane wogóle

No widzisz to klasyczna zabudowana spacerówka.
Graco ma inne rozwiązanie.
Tam przekładając budkę masz osłonę na nóżki i wtedy dziecko nadal przodem do Ciebie
doskonale to widać na tym zdjęciu.
http://belchatow.olx.pl/wozek-graco-quatro-tour-delux-iid-143659383
Spokojnie takie rozwiązanie można uznać na lato za gondolkę ;-)
Ja będę polowała na Graco,ale muszę się dowiedzieć ,czy jest możliwość zamówienia na kołach pompowanych.Podobno te nowe mają super amortyzatory i pompowane im nie potrzebne ,ale jakoś tak...wolę jednak pompowane ,bo pojadą po wszystkim :tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
ja kupię wózek z gondolą bo moim zdaniem tylko prawdziwa gondola nadaje się dla takiego maleństwa które musi leżeć całkiem prosto wiem,że w spacerówce niby też dziecko leży na prosto ale dla mnie to nie to samo.... a nikt tak na prawdę nie wie czy będą takie mega upały w maju, czerwcu a w razie chłodnych dni nie chcę się stresować że dziecko mi się przeziębi bo może gdzieś tam mu zawiewa a może nie.. ale to tylko moje zdanie.

wczoraj byłam w H&M kupiłam sobie jeansy ciążowe, bluzkę i taką koszulę w krateczkę i właśnie na tych zakupach załapałam doła bo poczułam się w tych ciuchach ciążowych strasznie wielka!:-( tak się cieszyłam na te zakupy a w rezultacie dzięki nim poczułam się okropnie...:-(
 
ja kupię wózek z gondolą bo moim zdaniem tylko prawdziwa gondola nadaje się dla takiego maleństwa które musi leżeć całkiem prosto wiem,że w spacerówce niby też dziecko leży na prosto ale dla mnie to nie to samo.... a nikt tak na prawdę nie wie czy będą takie mega upały w maju, czerwcu a w razie chłodnych dni nie chcę się stresować że dziecko mi się przeziębi bo może gdzieś tam mu zawiewa a może nie.. ale to tylko moje zdanie.

wczoraj byłam w H&M kupiłam sobie jeansy ciążowe, bluzkę i taką koszulę w krateczkę i właśnie na tych zakupach załapałam doła bo poczułam się w tych ciuchach ciążowych strasznie wielka!:-( tak się cieszyłam na te zakupy a w rezultacie dzięki nim poczułam się okropnie...:-(
Marusia ,ale kosycot od spodu jest usztywniany ,dosłownie w tym miękkim nosidełku jest w środku deska czy płyta coś takiego.
Czyli dzieciątko leży zupełnie na płasko jak w gondoli w wózku ,bo tam też płyta lub deska.
Kosycot różni się od gondoli tym ,że ma miękkie boki tylko.;-):-):-)
 
reklama
No widzisz to klasyczna zabudowana spacerówka.
Graco ma inne rozwiązanie.
Tam przekładając budkę masz osłonę na nóżki i wtedy dziecko nadal przodem do Ciebie
doskonale to widać na tym zdjęciu.
Wózek GRACO QUATRO TOUR DELUX - Bełchatów - Dla dzieci
Spokojnie takie rozwiązanie można uznać na lato za gondolkę ;-)
Ja będę polowała na Graco,ale muszę się dowiedzieć ,czy jest możliwość zamówienia na kołach pompowanych.Podobno te nowe mają super amortyzatory i pompowane im nie potrzebne ,ale jakoś tak...wolę jednak pompowane ,bo pojadą po wszystkim :tak::tak:
widziałam to kiedys na mieściie i dziecka nie moglam się w tym doszukać, strasznie to zabudowane.
Kosycot graco to moim zdaniem absolutnie na lato się nie nadaje, bo jest ocieplany, wiadomo, ze bez przykrycia ale i tak te boki muszą strasznie grzać

fajny, podobny do mojego pierwszego. Jedno mi się w tych wózkach nie podoba - ze fotelik stawia się na wózku, a nie na samym stelażu i musiasz ze sobą calusieńki wózek targać.
No i ja koniecznie skrete koła ale pompowane
 
Do góry