reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

lucin@ kobieto po co do Polski bedziesz wracac...
Pomysl pozytywnie zostaniesz tutaj dzidzia sie urodzi,otrzymasz 500f becikowe lol
zaraz za tym child benefit,child tax credit,i moze cos tam jeszcze i siedzisz w domciu a ciapka plynie :-)
ale to nawet nie dla samej kasiorki ..wiesz w uk jak dla mnie sytuacje jest bombowa bedac w polsce szlam do sklepku z kaska w lapie i czlowiek sie zastanawie kurcze kupie mleko i chleb a na serek juz mi nie wystarczy....zawsze odliczone co do grosza...
w angli wkladasz do wozka i nie patrzysz a przy kasie wyjmujesz karte....luzik...
tu jest lepiejj

co do przychodni musisz isc i powiedziec ze chcesz sie zapisac do przychodni....oni dadza ci taka niebieska bodajze karte ktora wypelniasz mozesz w domku....odnosisz im karte wtedy ukazujesz adres zamieszkania(z tego co pamietam)a po pewnym czasie wysylaja ci nhs number...
jednakze do lekarza mozesz juz smignac....
a tu adresik pomocny zreszta jesli szukasz placoweczki blizej siebie

http://www.nhs.uk/servicedirectories/Pages/ServiceSearch.aspx

przypomne jeszcze ze po wizycie u poloznej dostaniesz specialna karte poczta i wszelkie leki na recepte czy dentyste masz zadarmo az do roku po urodzeniu dzidzi...
 
reklama
do Katarzyny 83-moja droga to nie są cuda tak było i tutaj mogę dodać jeszcze,że to właśnie w Polsce miałam komplikacje po cesarce.Mieszkam w Milton Keynes i tutaj byłam całą ciążę.
 
Witam jak tu duzo nowych mam dołączyło:tak:
nikol nie dziw sie fasoleczce ze mówi o cudach, ja tez nie jestem zwolenniczką porodu tutaj, jakbys sie cofnęla kilkadziesiąt stron wstecz poczytała o moim 3 dniowym porodzie i ciągłym odsyłaniu mnie ze szpitala do domu i o innych dziewczynach,moze bys miała inny obraz tego. Tylko Ci pozazdrościć,że tak dobrze wspominasz poród w UK, ale ja tez spotkałam kilka dziewczyn które tu rodziły i były zadowolone-szczególnie te z CC:tak:
Zawsze powtarzam,że wszystko zależy od tego na kogo sie trafi...

lucin ode mnie wołali tylko paszport adres mówiła z głowy nie potrzebowałam potwierdzenia tak jak medio

anulka musisz sie przyzwyczaic do olewającego podejścia tutaj, oni tu wiedza najlepiej i nic im nie przetłumaczysz, ja w razie jakichkolwiek obaw chodziłam prywatnie do polskiego ginekologa
 
Ja znowu całą ciążę mówiłam lekarzom,ze chcę znieczulenie przy porodzie, by nie czuć bólu w czasie porody i nic sobie z tego nie zrobili, gdyby nie gaz, to nie wiem.Ale ogólnie wszystko dobrze było więc, nie robię afery, ale to fakt trzeba im patrzeć na ręce.
 
czesc wszystkim mamuskom:-)

ja tak troche z innej beczki, no bo stoje przed wyborem wozka i nie wiem ktory a ograniczone mam fundusze ok. 200 funtow.

blagam doradzcie jakis nie kupowac jakie kupowac:)
mieszkam w malym miasteczku i jezdze samochodem z malym bagaznikiem,

na oku mam hauck infinity albo pewnie jakies graco, blagam podzielcie sie opiniami na temat tego czym jezdza wasze maluchy:confused:

dzieki
 
Cześć dziewczyny

Widzę, że nas na wątku coraz więcej:tak:. Ja jeszcze w dwupaku:crazy:
A tak generalnie to nic się nie dzieje- cisza i spokój. W piątek odbieram z lotniska kuzynkę. Będę miała z kim gadać całe dwa tygodnie. Moja Ola zadowolona bo ja uwielbia a nie ukrywam że zawsze mi pomoże.
mam do Was pytanie wiecie co to jest. Ja mam termin na 23.02 ale jeśli nie urodzę to mam się zgłosić do szpitala 26.02 i wpisała mi położna taki skrót ANC i nie wiem co to jest. Dzisiaj zobaczyłam dokumenty i nic mi do głowy nie przychodzi co to może być. :szok:
A co u Was? Bernadetka? Monika1213?
 
hej Asinka u mnie cały tydzień pod znakiem kataru najpierw ja a teraz Kuba ,więc nie wiem jak prędko wyjdę z domku :-(
nie jestem pewna ale czy ten skrót nie dotyczy masażu szyjki ??
ja juz chodze na maksa obolała ,tak mi sie młody daje we znaki ,brzuch mi opadł a na 2 marca mam wizytę w celu ustalenia terminu cesarki .A tak już po rozpakowaniu Asinka to w którym parku na spacerku sie spotykamy ;-):-D:tak::-)
Aggi ja kupiłam wózek na ebay ,kompletny gondole ,fotelik i spacerówke ,hucka z pompowanymi skrętnymi kołami (bo takie wolę )i zapłaciłam 150 Ł,wózek okazał się prawie jak nówka ,nawet nie ma bierzników zjechanych a gondola wcale nie była ruszana z kartonu ,poprostu nówka :tak:więc może tam popatrz ,trafiają sie naprawdę super okazje za niewielkie pieniądze .:-)






 
do Katarzyny 83-moja droga to nie są cuda tak było i tutaj mogę dodać jeszcze,że to właśnie w Polsce miałam komplikacje po cesarce.Mieszkam w Milton Keynes i tutaj byłam całą ciążę.
To "polecam"Londyn.Rewelacja.Zle sie czujesz to walkuja ci ze jest ok,ze tak ma byc.Bardzo zle sie czujesz to mowia jak bedzie jeszcze gorzej prosze do szpitala.Wiec jak juz jest fatalnie i jade do tego zasr... szpitala to najpierw pytanie "ktory tydzien i czy wody odeszły" wiec moiwe ze nie to oni mi na to "to po co pani przyjechala":wściekła/y:
Wszystko tłumacza natłokiem ludzi i kosztami(bogate panstwo pozal sie Boze) a siedzi jedna z druga na tych swoich fotelach na kolkach na ktorych jakby tylko mogly to po calej przychodni by jezdzily i tylki pasą!
Do dzis mam codzienne krwawienie z nosa,bole,a o bezsennych nocach nie wspomne!Gdyby nie moja intuicja nawet nie wiedzialabym ze mam ANEMIE! Bo jakas krowa na zły adres wyslala powiadomienie.
Wiec Nikol owszem moze i sa miejsca w UK gdzie pacjentki traktuje sie jak pacjentki a nie jak hurtem.. ale prosze nie mow ze w PL jest zle.. bo nie jest..
I sie zapewne powtorze- nie jest problemem isc do polskiej kliniki zaplacic 100 jeszcze Cie z usmiechem przyjma ale do cholery jestemy czlonkami uni,placimy ,wymagamy ,mamy swoje prawa.NIESTETY KTORYCH CZESTO SIE NIE SZANUJE.

uff.. wybaczcie rozdraznienie ale kolejna noc bez snu,ten deszcz i emocje zwiazane z opieka tutaj wzieły górę ;-)
 
Monika 1213- ja mam najbliżej do Lister Parku.
Jak się nie rozpakuje w najbliższych dniach to zapewne spotkamy się w szpitalu w jednym terminie. Monika1213 w którym szpitalu będziesz rodzić?:-D:-D
Aggi - ja również kupiłam wózek na ebay- w tej cenie co podajesz nie powinnaś mieć żadnego problemu z wybraniem wózka. Ja jak znalazłam wózek na ebay szukałam go w sklepie, żeby zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości:tak:
 
reklama
Do góry