reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciśnienie w ciąży

ilona212

Listopadowa mama 2009
Dołączył(a)
13 Lipiec 2009
Postów
3 291
Dzis byłam na wizycie i Pan doktor nakazał kontrolowanie codziennie cisnienia i zapisywanie wynikow. Dziś miałam 130/80 . Powiedział ze nie jest zle ale mogłoby byc nizsze. Myśle ze takie cisnienie mam poniewaz ja strasznie sie stresuje przed kazda wizyta u ginekologa. Jak tylko wchodze do przychodni to normalnie czuje jak mi podskakuje :szok:

Jak u Was wyglada sprawa cisnienia?? Czy Wy tez tak sie stresujecie kazda wizyta??
 
reklama
Ja się nie stresuję, i mam zawsze bardzo niskie wyniki pomiarów (ten typ tak ma) norma u mnie to 85/90 lub 90/90 mało kiedy miewam 120

Nie ma się czym martwić, cisnienie rzecz wzgledna i zmienna.
 
Siemka:-)
Ja równiez nie bardzo mogę Ci pomóc , ponieważ ja mam zwykle ciśnienie 120/80 lub 110/80. Jednak ze dwa razy zdarzyło mi się mieć 130 , więc lekarz zapytał się tylko czy się właśnie denerwuję , czy mam obrzęki, czy swędzi mnie skóra, skontrolował wyniki badań i tyle. Więc być może to faktycznie od nerwów? Myślę , że najważniejsze jest to , że jesteś pod stałą kontrolą swojego ginekologa a on napewno wie co robić. Jeżeli wyniki badań masz w normie i nic niepokojącego się nie dzieje to chyba nie ma powodu zmartwień ;-). Nie stresuj się tak , wszystko bedzie dobrze;-):tak:Trzymam kciuki i powodzenia:-):-D;-)
 
Skóra mnie nie swędzi, czasami na bruchu ale to chyba normalne :-) , obrzeków też nie mam. Od dzis zaczne mierzenie i zobaczymy jak to bedzie wygladac.
Pozdrawiam
 
hej ja przez całą ciąże mam cisnienie 130/80 badz w tych granicach i nic złego sie nie dzieje! jesli by przekroczylo 140/90 to wtedy mozna zaczac sie przejmowac.
 
dokładnie tak jak dziewczyny piszą!Twoje ciśnienie nie odbiega od normy!!więc nie masz sie co stresować!!może masz syndrom"białego fartucha" :happy:!!
moja przyjaciółka też niby miała nadciśnienie w ciąży...za każdym razem w gabinecie miała za wysokie...a w domku jak je kontrolowała to książkowe!!
poobserwuj siebie i wierz własnym pomiarom w domu!!
 
A ja na ostatnim pomiarze miałam 90/50!!! Aż się zdziwiłam, że jeszcze żyję. Wcześniejsze- 105/60, 115/70, 110/70 i tak mniej więcej leciało. No i nie pij tu człowieku kawy.
 
Tak.Ciśnienie 130/80 to jest przyzwoicie.Jeśli by często było 140/90 lub wyższe trzeba być pod kontrolą.Często jest tak przy zatruciu które ja miałam(po lekach obniżających170/110)Ale nie ma co się martwić na zapas tylko się kontrolować.Ja kupiłam ciśnieniomierz i codziennie sobie mierzyłam
 
reklama
Do góry