reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciśnienie w ciąży

Ja jestem niskociśnieniowcem...strasznie reaguje na zmiany pogody..wiecznie bolała mnie głowa z powodu niskiego ciśnienia i ciągle męczyły mnie migreny(łącznie z wymiotami i mroczkami),non stop faszerowałam się tabletkami(miałam nawet przepisane takie specjalne bardzo mocne)a od kiedy jestem w ciąży ciśnienie poleciało w górę i czuję się o wiele lepiej niż wcześniej,mam więcej siły nie jestem taka ospała no i najważniejsze nie boli mnie głowa...
 
reklama
Moje ciśnienie jest na poziomie 90/50 i to po marszu do gina, wg mojej pielęgniarki ledwo żyję. Oczywiście nie jest tak źle... generalnie czuję się dobrze gdyby tylk nie męczyła mnie ta senność. Po 2 godzinach aktywności typu ogarnięcie w domu, po prostu nie mogę sie opanować i zasypiam gdy tylko usiąde :-D Trochę śmiesznie to wygląda ale co zrobić?? Kilkakrotnie miałam zawroty głowy ale na szczęscie nie zemdlałam:-)
Zawsze byłam niskociśnieniowcem i miałam nadzieję, że w ciąży to się poprawi ale niestety tak nie jest. Nie wiem tylko czy to czasem mojemu Malutkowi nie zaszkodzi??




 
ja natomiast kilka lat temu miałam często 150/100...chodziłam na kontrole do kardiologa,brałam nawet Tritace na obniżenie ciśnienia...miesiąc temu u gina-100/70,wczoraj na wizycie-90/55...nawet nie chcę myśleć co będzie za miesiąc;-)...zawsze uwielbiałam kawę.UWIELBIAŁAM.a teraz ,gdy wskazana jest filiżanka-wymiotuję na samą myśl:-(
 
witam. mam pytanie. Jak mozna zwiekszyc cisienie w ciazy. mom okropnie niskie 85/45. senna jestem jak nie wiem, w glowie mi sie kreci. w necie monza znalezc pelno porad jak obnizyc a nic jak zwiekszyc. dodaje ze cwiczenia na swiezym powitrzu nie dziaja a zimny prysznic-nie dam rady. soli uzywam sporo wiec nie moge juz wiecej dosalc potraw, poza tym nigdy na mnie to nie dzialalo. co zrobic? regularnie zasypima w pracy za biurkiem bo nie dajarady. spie ogolnie duzo wiec to rczje nie zmeczenie:no:...ehhhhh
 
nie wiem jak zwiekszyc ale wysokie jest bardzo niebezpieczne ...jak lezalam przed cesarka to dziewczyny nawet po miesiacu lezaly na nadcisnienie ciazowe w szpitalu masakra
 
tak wysokie jest bardzo niebezpieczne sama z takim walczylam od 16 tygodnia, na szczescie udalo mi sie bez powiklan dojechac do terminu, bylam jednak pod stala kontrola lekarza i mialam czeste wizyty

wolalabym miec niskie
 
ja miałam zawsze niskie i w ciazy tez.Raz zdażyło mi się leżeć pod kroplówką z fenoterolem wkurzyć się i .Skoczyło mi na 170 na 150,ale to był jednarozowy wyskok mój tak jak pisałam.
 
reklama
Jak mozna zwiekszyc cisienie w ciazy.

Kiedyś przeczytałam, że można zjeść kromkę z masłem posypaną odrobiną soli. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, a to podnosi ciśnienie :) Nie wiem na ile to działa, ale spróbować można :)

W ciąży niskie ciśnienie to nie problem, gorzej z wysokim. Sama przeszłam zatrucie ciążowe i stan przedrzucawkowy - i nie życzę tego nikomu :(
 
Do góry