reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciśnienie w ciąży

Ilona, a masz możliwość zmierzenia sobie ciśnienia poza gabinetem skoro Cię stresuje i masz "syndrom białego kitla" ;-) ? Warto by było zmierzyć na spokojnie :-) Moim zdaniem Twoje ciśnienie to nie powód do niepokoju, ale specjalistą nie jestem.
 
reklama
Dzis zaopatrze sie w sprzet i bede mierzyc :-) Szpital, lekarze, pielegniarki to moja fobia wiec mysle ze dlatego tak jest :szok:
 
Hej.
Ja od poczatku ciąży miałam ciśnienie około 135/85. Zawsze jak byłam w gabinecie i lekarka mierzyła mi ciśnienie to miałam właśnie w tych granicach. Jednak wyniki badan były ok i lekarka nic na takie ciśnienie nie mówiła. Jednak gdy w 30 tygodniu miałam u niej w gabinecie ciśnienie 140/90 to zapisała mi dwa razy dziennie po jednej tabletce Dopegytu i kazała mierzyć ciśnienie 4 razy dziennie. Po lekach wszystko było ok. Jednak jak trafiłam do szpitala ze słabymi ruchami dziecka to ciśnienie miałam podwyższone. Na szczęście nie osiągneło granicy, która kwalifikowałaby mnie na natychmiastową cesarkę i córcia urodziła się zdrowa na tydzień przed terminem.
 
Dzis zaopatrze sie w sprzet i bede mierzyc :-) Szpital, lekarze, pielegniarki to moja fobia wiec mysle ze dlatego tak jest :szok:
u mnie jest podobne w domu mam ok ciśnienie a u ginekologa ponad normę :sorry:stres robi swoje :sorry:

w 1 ciązy miałam nawet 160/100 i poszłam do szpitala bo ginekolog się martwił i mnie tam wysłał a tam z lenistwa miałam 90/50 :sorry:i męczyłam się tam tydzień mimo niskiego ciśnienia dali mi dietę bez solną i jedynie co to schudłam tam -3kg ;-)

teraz jak idę to mam gdzieś tak 135/85 więc miałam za zadanie kontrolować ciśnienie 3 razy w ciągu dnia po pół godzinnym odpoczynku i miałam idealne mimo że i tak mierzyłam po pracach domowych :tak:

czyli na mnie tak po prostu działa wizyta w ginekologa ale jak tu się nie denerwować przed nią :cool::sorry:
 
Hej ja też mam niskie ciśnienie czasem nie wstaje z łóżka -nie mam siły podobnie do Ciebie 89/60 to było najniższe,lekarz stwierdził ze musze tak żyć i że lepjej miec za niskie niz za wysokie najważniejsze że z DZIDZIĄ ok pozdrawiamy
 
hmmm..ja od poczatku ciązy biore dep. na zbicie ciśnienia,ale maiłąm ciśnienie zawsze wysokie...jestem juz po małym wylewie i w ciązy miałąm 150/90 ,160/95. musze codziennie miezyc ciśnienie w domu...nie zawsze tak jest bo czasem mnie się zapomni,ale staram sie na bierzaco.:-)
nie masz sie chyba kochana co tak przejmować swoim ciśnieniem:-)
 
Ja ogólnie jestem "niskociśnieniowcem", mieszczę się w granicach 110/60. Od początku ciąży mam ok. 90/50 i to jest masakrycznie niskie ciśnienie, ale lekarz mówi, że w ciąży często spada, więc nie ma się czym martwić. Za to paradoksalnie puls mam zawsze około 100. Także serce wali jak szalone, a krew płynie sobie powolutku :biggrin2: Ale ogólnie sporo we mnie sprzeczności, więc tym też się nie przejmuję :biggrin2:

Jeżeli chodzi o ciśnienie:
<120 / <80 - optymalne
120-129 / 80-84 - prawidłowe
130-139 / 85-89 - wysokie prawidłowe
140-159 / 90-99 - nadciśnienie łagodne
160-179 / 100-109 - nadciśnienie umiarkowane
>179 / >109 - nadciśnienie ciężkie
To są normy obowiązujące u osób powyżej 18 roku życia :biggrin2:
 
reklama
ja mam bardzo niskie cisnienie przez cala ciaze i czasami to jest tak strasznie uciazliwe bo czasami nie mam sily podniesc sie z lozka bo tak strasznie boli mnie glowa az mi niedobrze i niestety nic nie mozna na to poradzic pan doktor powiedzial ze moge sie kawki delikatnej napic ale tez zadko :-(
pozdrawiam
 
Do góry