reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciśnienie w ciąży

ja też mam za wysokie, normalnie to mam 120/80, a teraz ok 130-140/80-100 i to przy tabletkach obniżających ciśnienie, bez żadnego wysiłku, samo skacze.
 
reklama
ja od poczatku mialam niskie ale przy ostatniej wizycie pierwszy raz bylo dobre ;] nie wiem od czego to zalezy... Zobaczymy co bedzie przy nastepnej...
 
Ja zawsze miałam 90/70 lub 90/60 a kiedys jak sie w szpitalu wkurzyłam na pielegniarke to miałam 170 na 140 ale to był jednarazowy taki mój wyskok:D potem mieli mierzyc mi 4 razy dziennie (oczywiscie nikt mi nie zmierzył ani razu tak samo jak brałam zastrzyki z zelaza to raz miałam raz nie ,zalezy jak komu pasowało)
 
od dwóch dni biorę dopegyt na podwyższone ciśnienie i niestety jest ono wyższe niż przed przyjmowaniem tego leku, pewnie trzeba troszkę czasu żeby tabletki zaczęły działać ale chyba nie powinno mi się podwyższyć po nich ciśnienie :-( czy któraś z Was tak miała?
 
od dwóch dni biorę dopegyt na podwyższone ciśnienie i niestety jest ono wyższe niż przed przyjmowaniem tego leku, pewnie trzeba troszkę czasu żeby tabletki zaczęły działać ale chyba nie powinno mi się podwyższyć po nich ciśnienie :-( czy któraś z Was tak miała?


Myśle że trzeba czasu ale jakby się uterzymywało to do lekarza bo ja np są tabletki fenoterol i izoptin.Izoptin sie bierze zeby nie telepało po fenoterolu a mnie własnie telepało po izoptinie i musiałam odstawić .Nieraz tak jest ,że jest całkiem odwrotnie
 
mikaa23 ja brałam te tabletki i mi pomagały od razu może nie miałam rewelacyjnego ciśnienia nawet po nich bo zawsze trochę wyższe ale nie aż tak jak przed przyjmowaniem.
wydaje mi sie że po dwóch dniach powinnas mie niższe ciśnienie jak nadal będziesz miała podwyzszone lepiej idź do lekarza może trzeba zmienic lek.
Bo ja niestety między innymi przez ciś miałam cc
 
ehh no właśnie ja się już naczytałam niepotrzebnie i wyczytałam o tym, że z powodu ciśnienia można mieć cc aguska2017 miałaś cc w terminie czy wcześniej?
 
Za 2 tygodnie mam termin porodu, do tej pory wszystko było w porządku jednak od tygodnia codziennie mam obniżone ciśnienie jak dla mnie za niskie mam zawroty głowy i jestem senna. Czy to normalne przed zbliżającym się porodem?
 
To chyba nie normą...ale każda kobieta ma indywidualnie...ja np. niedociśnienie 100/60 miałam przed ponad połowę ciąży. Natomiast ostatnie dwa miesiące ciąży miałam nadciśnienie 145/95...i czułam się okropnie...dodatkowo podwyższone tętno...aż mi niedobrze było. Zadzwoń do lekarza i powiedz, że źle się czujesz.
 
reklama
ja ogólnie mam niskie ciśnienie, ale jak byłam w ciąży, to już była masakra,miałam 100/60!, jakbyłam w szpitalu pielęgniarka dziwiła się, żę normalnie funkcjonuję, ja czułam się dobrze z takim ciśnieniem, ale jeśli ty czujesz się źle, to może lepiej skonsultuj to z lekarzem
 
Do góry