reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
wlasnie doczytalam w wynikach ze mam podejrzenie pcos i ze mam torbiel na lewyn jajniku 1.1cm :-:)-:)-:)-( no wyc mi sie chce ze masakra... juz wiem dlaczego sie nie udaje... :-:)-:)-:)-(
Kurcze..:no: Co do torbieli to jak narazie maleństwo więc tym się nie martw-a co to za torbiel? jakiej treści? gorzej pcos:-( ale to też nie wyrok, znam dziewczyny które zaszły z tą chorobą w ciąże. Byłaś z tym u lekarza? jest to potwierdzone?
 
reklama
Kurcze..:no: Co do torbieli to jak narazie maleństwo więc tym się nie martw-a co to za torbiel? jakiej treści? gorzej pcos:-( ale to też nie wyrok, znam dziewczyny które zaszły z tą chorobą w ciąże. Byłaś z tym u lekarza? jest to potwierdzone?

ten torbiel to mi zauwazono 27 listopada 2008. gin pozniej widzial i powiedzial ze wszystko jest ok :baffled::confused: i przepisal clo :confused: i tak do wrzesnia... masakra
 
Witam Panie

chciałabym sie do Was przyłaczyć

ja mam pco :(
od czterech cykli jestem na clo, w ostatnim tylko była owulka, juz myślałam że zaskoczyłam, bo dwa testy wyszły mi z pladą kreseczka, ale betaHCG niestety tylko 2

teraz mam miesiąc przerwy z clo, i potem jeszcze trzy cykle plus metformax

Zycze powodzenia Wam wszystkim

mi cos niestety brakuje szczęscia
 
ten torbiel to mi zauwazono 27 listopada 2008. gin pozniej widzial i powiedzial ze wszystko jest ok :baffled::confused: i przepisal clo :confused: i tak do wrzesnia... masakra
Witaj:)
A co z tym pcos? zdiagnozowane przez lekarza? Wiesz kiedy masz dni płodne? Bo ja przedwczoraj dowiedziałam się że mam wcześniej d.p niż myślałam:confused: i może dlatego tak to długo trwa. Jak dlugo już bierzesz clo? pozdrawiam
 
Witaj:)
A co z tym pcos? zdiagnozowane przez lekarza? Wiesz kiedy masz dni płodne? Bo ja przedwczoraj dowiedziałam się że mam wcześniej d.p niż myślałam:confused: i może dlatego tak to długo trwa. Jak dlugo już bierzesz clo? pozdrawiam

mam podejrzenie pcos... wykazalo badanie dopochwowe ktore mialam w listopadzie... wyniki poszly do gina ktora przepisala mi clo i ona powiedziala ze ,,nic zlego nie widzi w wynikach'' :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::-:)confused::confused::confused::confused::confused: porazka... teraz jestem na 6 cyklu z clo... niby mam owylacje ale nie mialam sprawdzanego czy pecherzyki pekaja... tak wiec nie kniecznie musi byc wszystko ok.... ja juz praktycznie stracilam nadzieje...
 
Hej :blink:
Ja też na 1 karcie z usg miałam napisane "podejrzenie PCOS" a okazało się że nie mam policystycznych jajników. Lekarze tak piszą jak widzą niepęknięte pęcherzyki i wtedy trzeba zrobić badania hormonów. Wtedy dopiero można wystawić diagnozę czy pco jest czy nie ma. Nie przejmuj się więc że Ci tak napisali :tak: a małe torbiele się z reguły wchłaniają dlatego się je zostawia i tylko kontroluje...

A co do brania CLO to powinien być robiony monitoring żeby sprawdzić czy pomaga Ci ten lek bo jeżeli nie to po co go brać:confused: trzeba wtedy zmienić na mocniejszy..
 
:-)laleczko ale mam nadzieje ze nie zawieszasz również forum na dwa miesiące?:) Tak sobie myśle że za niedługo mam urlop i może urok wakacji cosik na mnie zadziała:-) Klaudyna a Ty wyruszasz gdzies na urlopik?

Witam!!
Ja właśnie na urlopie jestem :-) 2 tygodnie, niestety w domku, ale i tak odpocznę od pracy :-):-):-):-)
Zaglądam codziennie co się u Was dzieje! i cały czas trzymam mocno kciuki!!

sandrahaha pisze:
jak dlugo bralas clo?? bo mi lekarz powiedzial ze nawet jak teraz bym odstawila to i tak przez kilka miesiecy bede miec go w organizmie i ze bedzie on dzialal... moze nie tak mocno jak przy braniu go ale bedzie dzialal... ja nadal biore clo.... az do wrzesnia.... chociaz rece mi juz opadaja... :-:)-(

Brałam tylko 3 cykle, a w sumie to zrobił się jeden miesiąc staranek, bo w pierwszym dokuczało mi zapalenie, w drugim M zachorował, no i dopiero w 3 było dużo dużo przytulanek i staranek.... szkoda, ze bez skutku...
Ale w 2dc miałam bardzo obfite krwawienie, co mnie trochę zmartwiło :confused:, ale potem było oki :-)

Trzymajcie się!!
 
Hej :blink:
Ja też na 1 karcie z usg miałam napisane "podejrzenie PCOS" a okazało się że nie mam policystycznych jajników. Lekarze tak piszą jak widzą niepęknięte pęcherzyki i wtedy trzeba zrobić badania hormonów. Wtedy dopiero można wystawić diagnozę czy pco jest czy nie ma. Nie przejmuj się więc że Ci tak napisali :tak: a małe torbiele się z reguły wchłaniają dlatego się je zostawia i tylko kontroluje...

A co do brania CLO to powinien być robiony monitoring żeby sprawdzić czy pomaga Ci ten lek bo jeżeli nie to po co go brać:confused: trzeba wtedy zmienić na mocniejszy..

dzisiaj sie zalamalam... zawsze okres dlugo mam tzn minimum 5,6 dni a tu dzisiaj 3 dzien i juz prawie koncowka... prawnie nic tylko lekko brazowa wydzielina... a wczoraj sie lalo ze mnie :-:)-:)-:)-( a czytalam ze krotkie miesiaczki moga byc przez pcos... i tak sie potwornie boje bo mam podejrzenie pcos... wczesniej moje cykle byly przeszlo 100 dni!!! teraz po clo 29 ale susza jak cholera... biore wiesiolek, pije siemie lniane, jeszcze musi dotrzec do mnie poczta pre-seed...
ja mieszkam w polnocnej irlandii. tutaj ma sie monitorowany cykl kilka razy... do owulacji tylko i nie sprawdzaja pozniej czy pecherzykl pekl... a jak pecherzyki sa i podejrzewaja ze pekna to juz konczy sie ich praca... tzn. mowia ze w 14dc bede miec owulke i ze mam sie przez pol roku starac... jak nie wyjdzie to znow na wizyte... i takie to niby monitorowanie cyklu w uk :angry::wściekła/y::confused: :-:)-(
we wrzesniu mam wizyte... zobaczymy co gin zadecyduje...
 
mam podejrzenie pcos... wykazalo badanie dopochwowe ktore mialam w listopadzie... wyniki poszly do gina ktora przepisala mi clo i ona powiedziala ze ,,nic zlego nie widzi w wynikach'' :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::-:)confused::confused::confused::confused::confused: porazka... teraz jestem na 6 cyklu z clo... niby mam owylacje ale nie mialam sprawdzanego czy pecherzyki pekaja... tak wiec nie kniecznie musi byc wszystko ok.... ja juz praktycznie stracilam nadzieje...
Sandrahaha musisz troszke przystopować bo się wykończysz psychicznie, laleczko trzeba się wziąść w garść i nastawić troszke bardziej pozytywnie:tak:
Ja teraz pytałam sie mojego G. jak byłam czy napewno pękają mi pęcherzyki powiedział że tak bo nie mam żadnych przerośniętych p. mam cysty ale endometrialne kóre na szczęście stoją w miejscu. Więc jak monitorujesz cykl co miesiąc i nie pojawiają ci się nowe to chyba jest ok.Trzymam kciuki za Ciebie :-):-):-)
 
reklama
Sandrahaha musisz troszke przystopować bo się wykończysz psychicznie, laleczko trzeba się wziąść w garść i nastawić troszke bardziej pozytywnie:tak:
Ja teraz pytałam sie mojego G. jak byłam czy napewno pękają mi pęcherzyki powiedział że tak bo nie mam żadnych przerośniętych p. mam cysty ale endometrialne kóre na szczęście stoją w miejscu. Więc jak monitorujesz cykl co miesiąc i nie pojawiają ci się nowe to chyba jest ok.Trzymam kciuki za Ciebie :-):-):-)

monitorowalam 2 albo 3 cykle... ale chyba 2... i na tym koniec... nie chca mi wiecej monitorowac :-:)-:)-:)-( a teraz juz 6 cykl... dzis zaczynam 4dc i juz nie mam okresu, nawet plamien!!!! masakra... wyc mi sie chce...
 
Do góry