reklama

Co czytacie dzieciom?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w 2003 roku' rozpoczęty przez Edysiek, 30 Wrzesień 2008.

1. Edysiek

Edysiek odkrywca

Napiszcie co czytacie swoim pociechom, jakie książki lubią najbardziej.
    Moja córka uwielbia opowieści o Martynce, jest to cała seria opowiadań o przygodach małej dziewczynki. Poza tym bardzo lubi baśnie, ale jakie dziecko ich nie lubi :-). Ja sama jestem molem książkowym i bardzo się cieszę, że moje dziecko też ma zamiłowanie do książek:happy2:. Czytamy codziennie chociaż po kilkanaście minut. Jednak mam nadzieję, że wkrótce sama nauczy się czytać ( jest na dobrej drodze), a wtedy siądziemy sobie razem i zagłębimy się w lekturze... ;-)

2. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

Moja Zuzie interesuja zdecydowania dluzsze hostorie,normalne ksiazki.JAk sama mowi,ma byc malo obrazkow,duzo textu;-). Przeczytalsymy juz razem Mikolajka,baardzo lubi opowiesci o Muminkach;przez jakis czas czytalam jej Perypetie Harrego POttera,bo sama chciala;zaczynaja ja interesowac takie ksiazki podchodzace pod encyklopedie,no i basnie oczywiscie.
    Obecnie czytamy ksiazke pt,,PIaskowy Wilk" Asa Lind,jest swietna,sama nie moge sie doczekac kolejnego rozdzialu,Polecam.

Do samodzielnego czytania sie nei zabiera jeszcze.

3. reklama
  4. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

a my właśnie czytamy "Przygody Misia Uszatka" . To na podstawie tych książek powstała znana dobranocka :tak:

5. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

My niedawno skoczylysmy czytac ksiazke Orłosia o ,,Przygodach Meli",ilustracje mi sie podobaly bardzo,tresc natomiast tak sobie.
    A dzisiaj czytalysmy kolejna czesc opowiadan o muminkach.

6. makitoza

makitoza Fanka BB :)

Aktualnie czytamy Karolcię cz 2.

7. dowikla

dowikla Matka-wariatka x3 :)))

Moj synek bardzo lubi jak jemu czytam,wiec moze to byc cokolwiek.
    W przedszkolu dostal na Mikolajki ksiazeczke o tematyce swiatecznej i to jemu ostatnio czytala.A tak to lubi "Pan Hilary" ,"Ko rybolowca" i takie inne krotkie bajeczki najlepiej z rymami.Te dluzsze slucha tylko na poczatku a pozniej juz sie jemu nudza:tak:

8. woloszki

woloszki Kocham M&M i D2 :*

NIe wiem od czego zaczac
    Maks ostatnio swiruje na punkcie roznego rodzaju encyklopedii zaczynajac od sportu konczac na wynalazkach. Ostatnio czytamy ksiazki Grzegorza Kasdepke, polecam Maksik je lubi. CO on jeszcze lubi "czytac" hmmm wiersze Brzechwy, Tuwima.
    On chyba wszystko lubi oprocz komiksow do ktorych jeszcze sie nie przekonal. :-)

9. aniula244_24

aniula244_24 Fanka BB :)

Zuzia uwielbia "Martynkę" i bajki o księżniczkach, jak była młodsza to wiersze Brzechwy i Tuwima. Rodzicom Martynka już się znudziła i chętnie poczytaliby coś innego . :-)Polecam książkę " Przedszkolaki z ulicy Morelowej". Odradzam książki o przygodach Zuzi Zołzik - zawierają dużo słów i tekstów nie odpowiednich dla przedszkolaka. Czy ktoś czytał "Mikołajka", czy można go czytać 4 latkowi?

Ostatnia edycja: 16 Grudzień 2008
  10. reklama
  11. magam

magam Początkująca w BB

Ulubione ksiązeczki Dominiki "Julek i Julka", "Zuźka D. Zołzik", "Baśnie Andersena", "Opowieści Misia Tulisia", "Martynka", "Pipi". Ostatnio mała przechodzi fascynację WINX, wiec czytamy ksiązeczki z ich przygodami.

Magda

12. tede

tede Początkująca w BB

hej, my z synem mamy za sobą serię "Na punkcie książek mam kota" z kolekcji "Dziecka", ostatnio przeczytaliśmy całą serię Pana Kleksa a teraz przerabiamy Kubusia Puchatka; poza tym lubimy wierszyki Brzechwy i Tuwima.niestety,teraz czytamy tylko przed snem, wcześniej znajdowaliśmy czas też w ciągu dnia. chętnie skorzystam z propozcyji jakieś lektury dla sześciolatka:)

Poleć forum