reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co już umiem- postępy naszych dzieciaczków :D

Nica ma 4 ząbki
staje i utrzymuje się bez żadnego podpierania się około 5 minut
kiwa papa
kręci głową na znak,że nie chce czegoś
reaguje na aja i głaszcze psa
mówi baba
 
reklama
Ha i w końcu ja mogę coś tu napisać :-p
Ninka "mówi" a raczej wydaje z siebie dźwięk :-p ... "uuuu" :-p i zaczyna się świadomie uśmiechać :-)
 
fajnie że nasze dzieciaki tak świetnie śię rozwijają ..mój Bartej staje sam w łóżeczku,jak chodzi w chodziku to istny szanat ale teraz ładnie chodzi za dwie rączki ,dziś pokazała się góra jedynka...mówi mama,tata,baba te ,nie i takie tam inne niezrozumiałe dla mnie gadanie....

Oliwka zaś to tancerka...na bartka woła bubu..albo dzidzia ..ładnie zaczyna mówić,a najlepsze jest jak narobi w pieluche przyuchodzi i mówi mama upa bleeee i tak się krzywi że to szok..ogolnie dzieci wspaniałe na siebie wspływają i widać że są za sobą ...już nie mogę się doczekać jak bartek będzie latał..normalnie urwanie głowy będzie
 
Super dzieciaki sie rozwiaja:-)
Oliwka moja Lena podobnie robi jak zrobni kue.. przychodzi do mnie klepie sie po pupie i mowi ku ku:tak:
probuje cos tam mowic, ale wiekszosc jeszcze po swojemu gada.. choc nie powiem idzie sie domyslec o co jej chodzi..w ogole ostatnio nauczyla sie wierszyka " w pokoiku" ja mowie a ona dokanczas i to co umi wyrazem to mowi a reszte po swojemu ale ma dobra pamiec.. a i jak spiewamy piosenke"Glowa ramiona..." to wszystko pokazuje razem ze mna:-)
No to sie pochwalilam:-p
 
Mój kubek potrafi juz siedziec zaczyna sie wspinac po czym tylko sie da woła cos w podobie mama ma 7 m jest taki słodki same zobaczcie pozdrawiam :-)))
 

Załączniki

  • Zdjęcie346.jpg
    Zdjęcie346.jpg
    379,8 KB · Wyświetleń: 73
Moja córeczka nauczyła się już schodzić i wchodzić sama ze schodów trzyma się poręczy i pomalutku sobie schodzi,mówi mama tata daj pić i woła siku na nocnik.Umie już też wejść wszędzie gdzie ma ochotę czy to szafka w kuchni czy to parapet a najlepiej lubi wychodzić z wózka gdy jest nie przypięta pasami i uciekać.
 
I znów ja
Mareczek ma już 2 ząbki, 3 w drodze. sam siada jeśli leży na podusce. Z siedzenia potrafi zmienić pozycję i na moment staje na czworaka a potem bęc i na brzych. Siedząc potrafi daleko sięgnąć po zabawkę i zwykle udaje mu się wróceć do siedzenia. Przewraca się z brzuszka na plecki ale to już pisałam, w odwrotną stronę tylko jak widzi coś ciekawego.
Justynka potrafi nieźle łobuzować. Mówi babcia, jeśli chce żeby coś zobaczyć woła tate a jak się nie reaguje to sama przychodzi. Naumiała się otwierać drzwi. Nosi wielkie krzesło, podstawia pod drzwi, wchodzi na krzesło i drzwi otwarte.
Jeśli się ubrudzi potrafi sama sie wytrzeć, lub zmienia sama bluzkę, choć nie często dobrze jej to wychodzi.
 
To może i ja się trochę "pochwalę". Moja Klaudynka ma 7 miesięcy i dwa tygodnie. Od jakiegoś czasu posadzona, siedzi sama i zresztą samodzielne siadanie idzie jej coraz lepiej. Niestety nie lubi leżeć na brzuszku więc o pełzaniu nie ma mowy. Tak samo brak narazie ząbków. Za to straszna z Niej gaduła i śmiszka. Ślicznie potrafi się sama bawić i ostatnio zafascynował Ją Jej cień na ścianie i zajączki puszczane lusterkiem. :p
 
Postanowiłam i ja się pochwalić co mój 5,5m-czny Adaś już potrafi..

-przewraca się z plecków na brzuszek i odwrotnie,
-leżąc na brzuszku podpiera się łokciami i kolankami i unosi tułów,
-leżąc na plecach przyciąga stopy do buzi i trzyma się za nie przez dłuższą chwilę,
-leżąc na brzuszku troszkę pełza i się przemieszcza,
-gdy upuści zabawkę szuka jej,
-trzyma mocno zabawkę lub paluszek kogoś w rączce i przekłada zabaki z ręki do ręki,
-gdy ktoś inny jje to sięga rączkami po talerz lub inne rzeczy np. szklanka, widelec,
-gdy daję mu posiłek otwiera szeroko buźkę i macha rączka i się cieszy,
-reaguje na swoje imię,
-woli grające i świecące zabawki,
-chwyta za łyżeczkę gdy go karmię,
-gdy jest śpiący trze oczka i odwraca główkę na bok,
-rozpoznaje głos taty, mamy i dziadków i zazwyczaj reaguje uśmiechem,
gdy już jest najedzony zasłania buźkę albo odwraca w bok,
-siedząc oparty o coś pochyla główkę do przodu,
-gdy ktoś go trzyma na kolankach w pozycji siedzącej i podaje mu rączki utrzymuje się przez dłuższy czas trzymając tylko za czyjeś rączki,
-siedząc w leżaczku z uwagą przygląda i bawi się zabawkami i próbuje podnosić się na rączce jednej z zabawek
 
Ostatnia edycja:
reklama
BARTEK zaczął dreptać ...stawia już ładnie kroczki i potrafi przejśc cały pokój ,ma 8 zębolów

OLIWKA zaczyna coraz wyrażnij mowić ,mówi ALA,SYSIA{tzn sylwia}KYSIA{krysia} ,DAM,DOM ,MAM ,CHCE ,PAPU,SIUSIU,PICIU,SAM{tzn ze bartek je sam},DZIADZIA,BABA,MAMA,TATA,CIOCI{ciocia},BUM BUM,TRZY{chodzi o pieniądze}EE{kupa}LALA,LAJLAJ{muzyka},DZIDZIA,JADE,IDE, reszty nie pamiętam ale jak jej mówie żeby coś powtórzyła to próbuje powtórzyć
 
Do góry