reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co pije Wasze dziecko?

reklama
moje dziecko pije wodę oraz herbatki z suszu - głównie Tea for Kids, te sobie szczególnie upodobała.
Nie podaję jej w ogóle kubusiów, napojów gazowanych, broń Boże coli! Staram się od małego nauczyć dobrych nawyków
 
U nas króluje mineralna z dodatkiem soków własnej roboty. Czasem herbatka z suszu owocowego, kakao na mm, rozwodnione soki owocowe lub sok z kapusty kiszonej, ogórków kiszonych, woda mineralna z miodem. Wód smakowych nie kupujemy, bo ich skład poraża, napojów gazowanych także.
 
Aniag - a jakie herbatki z suszu podajesz? Słyszałam iele dobrego o tych które arabica wymieniła - TeaForKids - ale jeszcze nie próbowałam, może zamówię dzieciaczkowi na lato :)
 
u mnie Maks (3 miesiące) pije mleko modyfikowane i do tego przepajam go wodą przegotowaną, czasem herbatką z kopru
 
a jak przekonac 7 miesieczego kawalera do picia?bo jak na razie jest na cycu i nic poza piersia nie chce pic, a probowalam wszystko soki herbatki wode, niekapek butelka taka to inna, nic nie chce
 
Proponować, podawać, ale skoro jest na piersi to i nie ma potrzeby, by pił coś dodatkowo, więc może zwyczajnie nie chce mu się pić ;-)
 
Pamiętaj,że przede wszystkim nic na siłę i od tego zacznijmy. na wszystko moim zdaniem przychodzi odpowiedni czas,próbuj podawać dziecko różne smaki,soczki i na pewno coś prędzej czy później przypadnie mu do gustu.
 
wodą przepajana stale (wodą przegotowaną), czasem mocno rozcieńczony sok własnej roboty z malin (zwykle jak jesteśmy u moich rodziców)
 
reklama
Możesz kupować soki tłoczone, są łatwo dostępne, Lidl, Biedronka, np. jabłkowy i rozwadniać bo są mega słodkie. I najlepsza taka porządna sokowirówka Link do: Sokowirówki luksusowe | EUJUICERS.PL Herbata np. czerwona rooibos (nie owocowa czerwona), słodzona miodem czy stawią lub erytrolem też jest dobrą opcją bo jest mega zdrowa i smaczna, przynajmniej moje dzieci lubią
 
Ostatnia edycja:
Do góry