reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co podawac 16-miesiecznemu alergikowi

Rosi79

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2010
Postów
807
Moja corka ma 16 mcy i skaze bialkową.Obecnie jest na mleku Bebilon pepti2.
Uwielbia to mleczko i najchetniej by tylko je pila.
chcialabym urozmaicic jej diete bo wydaje mi sie zbyt monotonna.

Obecnie zjada:
sniadanie 6 rano-100ml,mleka
II sniadanie 9.00- 120 manna lub kukurydziane albo owsianka na tymże mleku
11.00- 100 ml sinlack
obiad 13.00 - pulpecik z kasza lub ziemniakami lub danie ze sloiczka lub zupka pomidorowa lub inna
16.00 - 100 ml kaszka owocowa na tymze mleku
19.00-100ml znowu kaszka lub sinlack
23.00-mleko

w miedzy czasie zje jabko lub grusze lub deserek owocowy.

Zezwolono jej podawac TYLKo jagniecine,krolika,wieprzowine,Zero nabiału i jajek,bulek.


Jak moge jej urozmaicic diete?dodam ze corka ma niedowage i chcialabym by jej dieta zapewniala wszelkie skladniki.
Czy alergik ze skazą moze jesc wszystkie warzywa?czy jest cos wykluczone?
 
reklama
Hej moja córeczka ma 17 mies . Też ma skazę białkową . Niestety nie pije mleczka bebilon pepti 2 od kiedy skończyła 6 mies. Je kaszkę sinlack z owocami innymi kaszkami na śniadanie i kolacje..
Może daj jej jajecznicę z jaj przepiórczych nasza córcią ją uwielbia . Jaja przepiórcze nie uczulają tak jak zwykłe kurze. Z jajek je też np omleta z bananem uwielbiaaaa ;)
Na obiady je niestety tylko zupy ! różnego rodzaju zupy ! ;)
ale może dawaj jej już kanapeczki jeśli ma ząbki ..my smarujemy delmą z witaminami gdyż jest bez białka mleka itd ..;) z warzyw uwielbia ogórki , pomidory na kanapeczkach ;) możesz robić kisiel np z soku Bobovita
ogólnie warzywa chyba wszytskie gorzej z owocami wiadomo cytrusowych nie mogą .. ale zuzia je babany od 4 mies i po bananach nic jej nie było ;) daje jej też parówki z indyka i też jej nic nie jest ;) myślę że jakoś pomogłam..niestety wszytsko co dobre nabiały serki twarożki nasze kochane alergiki jeśc nie mogą :(
 
WItam, dzieci ze skazą białkową mogą jeść wszystkie produkty z wyłączeniem tych zawierających białko mleka krowiego, nie wiem dlaczego wykluczono z jadłospisu jaja, czy potwierdzono alergię na jajka? Warzywa można podawać wszystkie owoce również (można ewentualnie z ostrożnością podchodzić do cytrusów czy truskawek).Może Pani piec chleb lub bułki, jeśli nie doda Pani do nich mleka to córka może bez problemu je jeść. Do mięsa dodałabym również indyka. Z parówkami trzeba uważać bo zawierają mleko w proszku, więc należy czytać etykiety.
 
Do góry