reklama

Co robimy po macierzyńskim?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2007' rozpoczęty przez niuni, 19 Sierpień 2007.

1. niuni

niuni mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No Dziewczyny.... Jest pięknie z naszymi maluszkami, ale urlopy macierzyńskie za kilka tygodni się skończą. Stąd moje pytanie- co robicie później? My nosimy się z zamiarem półrocznego wychowawczego, ale przeraża nas zostanie o jednej pensji :eek:

Jakie macie plany po tych słodkich miesiącach z Maleństwami?

ps. wreszcie miewam dostęp do netu :-) i może lada dzień będzie on stały! Tylko jak ja nadrobię zaległości z ostatnich 6 tygodni :confused: :tak:

pozdrowionka,
    Ania i Szymon :-D

2. Luka013

Luka013 mamy czerwcowe 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja po macierzyńskim biorę jeszcze 2,5 tyg.urlopu wypoczynkowego i wracam do pracy.
    Nie wiem czy będzie mi łatwo wrócić.....aż boję się o tym myśleć...
    Z Zuzią zostaje moja mama więc będzie pod najlepszą opieką.

3. reklama
  4. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tak jak Luka, biorę urlop do końca października i wracam do pracy:sick: jak nie wyrobię, to idę na wychowawczy (o tym mąż jeszcze nie wie), zaciśniemy pasa i jakoś to chyba będzie. nie wiecie przypadkiem, jak to jest z pracą na wychowawczym? bo myślę nad takim rozwiązaniem, żeby np popracować tylko na pół etatu, żeby dorobić do wychowawczego

5. Dzagud

Dzagud mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To ja tak jak Wy. Dobieram 2 tygodnie wypoczynkowego na koniec i do pracy wracam 12 listopada. Z Magdą zostaje Babcia. My nie możemy sobie pozwolić na wychowawczy, bo ja zarabiam więcej niż mąż i to nie byłby najlepszy układ. Poza tym planujemy kupić mieszkanie więc potrzebny kredyt i pieniążki na jego spłatę potem. Ale i tak się pocieszam, bo raz, że dopóki Magda nie skończy rok, to będę wychodzić z pracy godzinę wcześniej (dwie półgodzinne przerwy na karmienie). A dwa, że moja firma przeprowadza się w inne miejsce i zamiast jechać do pracy ok. 45 minut, to będę jechać góra 15.

6. niuni

niuni mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kachasku, pracować nie można w sumie tylko na macierzyńskim, a na wychowawczym można- o ile nie przeszkadza to w faktycznym wychowywaniu Maleństwa.
    Mi jakoś chodzi po głowie jakaś praca z domu.... może telepraca, albo jakieś chałupnictwo? Tak bardzo mi si nie chce rozstać z Maluszkiem....... A nasze mamy pracują, więc musielibyśmy wziąć nianię :-( a od tego jestem baaaaaaaaaaaaaardzo daleka. Co najwyżej spróbuję wrócić na część etatu...

7. szopka

szopka mamy czerwcowe 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ten temat od jakiegoś czasu nie daje mi spać :-( Miałam zamiar po wykorzystaniu resztek wypoczynkowego wrócić do pracy czyli od grudnia, a dzidzi do prywatnego żłobka albo teściową sprowadzić, ale żadne z tych rozwiązań mnie nie satysfakcjonuje - chyba wezmę jeszcze z pół roku wychowawczego, bo nie wyobrażam sobie by ktoś obcy miał być przy tym jak mój mały jeż będzie mówił pierwsze słowa i stawiał pierwsze kroki.:dull:

Kachasku a z kim zostawisz Michasia jeśli wrócisz do pracy?

8. kachasek

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    buuuuuuu, ja nie chcę do pracy:no: kurcze a z jednej wypłaty nie damy rady żyć i spłacać kredytu:sick: a może póść na pół etatu? zawsze to więcej niż wychowawczy, tym bardziej, że moje pół etatu to tyle, co mąż dostaje, a nawet jak dojdzie tylko połowa premii to już by było coś, a tylko 4 godz poza domem. do tego jeszcze studia... do kiedy trzeba złożyć wniosek o skrócenie wymiaru godzin pracy? bo tego się nigdzie nie doczytałam:no:

szopka, mąż pracuje gównie na nocki więc będziemy się mijać, a jak coś to teściowa mieszka nie daleko, ale to też mi się nie uśmiecha:no:

9. dorotka.1

dorotka.1 doube mamy 06.07,09.10

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja od wrzesnia wracam do pracy na 4 godz dziennie na umowe zlecenie bo macierzynskiego nie moge przerwac a do polowy pazdziernika mam
    z Julcią zostaje tesciowa
    w sumie to mam jeszcze 24 dni urlopu do wykorzystania wiec do konca roku jeszcze jakies wolne bede miec
    a bez sensu zebysmy we dwie w domu siedzialy
    zwlaszcza ze tesciowa zrezygnowala specjanie z pracy
    w sumie 4 godz to nie 8 wiec wracam

10. reklama
  11. Olla

Olla Melowa mamusia:)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja do pracy nie wracam,spelniam sie jako mamusia i jest mi cudownie.
    Jesli chodzi o finanse to wszystkich dodatkow socjalnych bede miala tyle samo co dostawalam wyplaty...wiec stawiam na dzidzie i bede sie cieszyc maciezynstwem!
    Tak naprawde to nie mam wyjscia bo jestem w Angli sama jak palec,cala rodzina w Polsce wiec nie mam nikogo kto moglby sie zaopiekowac mala Amelka...

12. kachasek

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a ja mam ochotę ryczeć:sick: może to głupie, ale tak właśnie jest:-(

Poleć forum