reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co słychać u Groszka/ Fasolki

A teraz przeglądam dokumenty i widzę że obwod główki (HC hadlock) miał 3 tygodnie do przodu a ostatnio 5 tygodni.
Moja gin nic nie skomentowała i nie zwróciła na to uwagi wiec myślę i mam nadzieje, ze to nic nie znaczy. To jest kwestia paru milimetrów więcej. Jutro mam ponowna wizytę zobaczę jak teraz będzie
 
reklama
Fazerka, dziękuję :*

Truskawka, u mnie od ostatniej wizyty 3 tygodnie temu główka się powiększyła, teraz wyszła już poza siatkę centylową.
U Ciebie w 31 tygodniu główka była na 36 tydzień, a w 34 główka na 37?

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dobra, już sobie troche poczytałam i dobrze, ze mam jutro wizyte, bo się troche zestresowałam.
Wczesniej mial najbardziej powiększony ten pomiar bdp - dwuciemieniowy głowki.
A obwód głowy (hc hadlock),na ktory wczesniej nie zwrocilam uwagi :
W 31w1d - 30.77cm (34w2d)
W 34w3d - 34.04cm (39w1d)

To w 35 tygodniu ciazy mial obwod glowki jak dzieci ktore sie rodza w 40 tygodniu ?
Jutro mam kolejna wizyte i sie dowiem co i jak...
Chyba dobrze, ze jest ulozony miednicowo i bede miala cesarke, taka duża glowka,mam nadzieje ze to tylko taka uroda...
1cm rosnie na tydzien to do terminu porodu jesli przyrost bedzie taki sam bedzie mial obwod 40cm
 
Dobra, już sobie troche poczytałam i dobrze, ze mam jutro wizyte, bo się troche zestresowałam.
Wczesniej mial najbardziej powiększony ten pomiar bdp - dwuciemieniowy głowki.
A obwód głowy (hc hadlock),na ktory wczesniej nie zwrocilam uwagi :
W 31w1d - 30.77cm (34w2d)
W 34w3d - 34.04cm (39w1d)

To w 35 tygodniu ciazy mial obwod glowki jak dzieci ktore sie rodza w 40 tygodniu ?
Jutro mam kolejna wizyte i sie dowiem co i jak...
Chyba dobrze, ze jest ulozony miednicowo i bede miala cesarke, taka duża glowka,mam nadzieje ze to tylko taka uroda...
1cm rosnie na tydzien to do terminu porodu jesli przyrost bedzie taki sam bedzie mial obwod 40cm
ja bym się tak nie stresowała tymi centylami, bo wystarczy inny lekarz, inny sprzęt i już pomiar inny a tu licza się mm i czasami pare robi róznicę ;)
 
Truskawka, daj znać co powiedział lekarz na wizycie. Mam nadzieję, że nasze dzieciaczki mają po prostu taką urodę.
A tak w ogóle to usg jest jednocześnie udogodnieniem, ale z drugiej strony przekleństwem. Gdy moja mama była w ciąży, nikt nie mierzył dzieci, nie porównywał do średniej, kobiety po prostu cieszyły się ciąża i nie myślały, że coś może być nie tak. A teraz człowiek do porodu może osiwieć ze stresu.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry