reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to jest? - zdjęcia

U

usunięty

Gość
Witajcie. Wiem że zdjęcia trochę słabe ponieważ nie widać kostek które tam są ale może ktoś coś zauważy i doradzi. Są to małe czerwone krostki pojawiające się placami, (tylko córka ma już strasznie podrapane te miejsca ponieważ ją swędzi). Można coś dojrzeć w zgięciu rączki. Od razu dodam córka ma trzy latka, nie zmieniłam proszku, płynu do prania ani do kąpania. Od dzisiaj rana je ma i szczerze mówiąc nie wiem od czego. Myślałam że to potówki tylko że potówki nie swędzą
 

Załączniki

  • IMG_20190827_173435.jpg
    IMG_20190827_173435.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 287
  • IMG_20190827_173352.jpg
    IMG_20190827_173352.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 288
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie - jak wyżej - alergia może Ci wyskoczyć na cokolwiek i nawet o tym możesz nie wiedzieć. Może to być pokarmówka, może to być kontaktowe albo wziewne - trzeba obserwować z czym dziecko ma kontakt, w jakim miejscu przebywa i co je. I testy alergiczne - nie tylko skórne ale też z krwi - wtedy będziesz miała pewność na co dziecko ma uczulenie.
Teraz sporo roslin pyli..alergia tez moze sie pokazywac pod postacią..zmian skornych
Kaszlu w nocy lub tylko nad ranem..chrypka...ja bym obstawiala na zmiany alergiczne
 
Ja tak miałam jak podrapałam się krzewami malin. Nie biegała mała w okolicach zarośli?


W okolicach roślin nie biegała, niestety te zadrapania sobie zrobiła jak drapała krostki i teraz to tak wygląda. Wczoraj jeszcze było tego mnóstwo dzisiaj się obudziła i ciało czyste, nie ma nic oprócz delikatnych zadrapań.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja małemu raz założyłam po prostu majtki z nieodcientą metką i w ciągu pół minuty spuchła mu część pupy i podrapał się do krwi. Na szczęście miałam maść ze sterydem i od razu pomogło, inaczej nie wiem co by było. Więc to mogło być od wszystkiego. Ważne że już ok
 
reklama
Dziewczyny byłam z tymi krostkami u pediatry ponieważ one co kilka dni wracają, zaobserwowałam że córce wychodzą jeżeli ma kontakt z osobą która ma psa. Pierwszego dnia jak wyszły miała kontakt z kuzynką która ma dwa psy, kuzynka przebywa u Nas co jakiś czas i w te dni się pojawiają, wczoraj wróciliśmy z urlopu i odwiedziliśmy moją siostre która ma yorka i niestety znowu te krosty. Powiedzcie mi czy to może być zbieg okoliczności? Z tego co wiem jeżeli by miała alergie na zwierzęta oczka by jej łzawiły, kaszel oraz zmiany skórne były by trochę inne. Pediatra zlecił obserwacje, mamy ograniczyć kontakty z osobami które posiadają zwierzęta i tym sposobem sprawdzić czy się pojawią przez ten czas jeżeli tak udać się do dermatologa. Co Wy o tym myślicie?
 
Do góry