reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co Wam się przydaje w ciąży?

ja nie polecam gaci z pasem z dzianiny - juz o nich pisalam ale bardzo sowbie chwale takie calkowicie "materialowe" - maja taki "wysoki" brzuch a w pasie z tylu wciagnieta jest gumka ktora mozna regulowac...
a poza tym mam powazny problem... w 26 tc mam jechac na wesele - w spodniach albo w jeansowej kiecce nie wyskocze, nogi juz zaczynaja mi puchnac wiec najchetniej schowalabym je pod duga kiecka... brzuch tak jak w pierweszej ciazy bede juz miala mega wielki... zostaje mi tylko sukienka dopasowana w biuscie i dalej szeroka... a nie moge takiej znalezc ;-( niby czas jest a nawet nie wskazane zeby juz teraz kupowac bo to jeszcze 1,5 miesiaca ale.... moze macie jakies sugestie jak sie na ta impreze ubrac???
Myslę, że gdybyś miała problem z fajną sukienką to możesz założyć spodnie i jakąś fajną tunikę! Tuniki są teraz modne, jest ich bardzo dużo i są tanie, więc na pewno coś udało by ci się znaleźć. Kto powiedział, że musi być sukienka??? Oczywiście możesz poszukać na allegro, pewnie zaraz coś fajnego się pojawi. Teraz może nie być jeszcze dużego wyboru, bo za oknami bardziej zima niż wiosna ale skoro do wesela jeszcze tyle czasu , to na pewno coś znajdziesz!
 
reklama
Super rady :)
Ale gdzie tego wszystkiego szukać? tak żeby było nie za drogo, w sklepach firmowych i tych z typowymi ubraniami dla ciężarówek są straszne ceny...;-)
 
Czasami na bazarach są stoiska z odzieżą ciążową, wiem może nie w każdym mieście ale można się rozejrzeć. Poza tym na pewno sprawdzają się lumoeksy. Można naprawde fajne tuniki i tunikosukienki znaleźć( jak się je lubi;)) i spodnie ciążowe też się trafiają. A jeśli to wszystko zawodzi to jest jeszcze Allegro :) Masa ubrań dla ciężarnych.
Ja musiałam jeszcze zainwestować w buty o rozmiar większe. normalnie nosze40/41 ale kupiłam 42, bo mi czasami strasznie nogi puchną do tego stopnia, że przydałby się rozmiar 43...ale nie było ;)
Co do spodni ciążowych to ja trafiłam do wygodne. Elastyczny sztruks z elastycznym bawełnianym pasem na brzuch. Sprawdzają się idealnie i nie lecą z tyłka. Drogie były bo 160 :-/
 
oo to ja miałam szczęście ze spodniami. Ciążowe dostałam od koleżanki i nosiłam do konca 7 mca. Potem czerwiec i lipiec chodziłam w luźnych spodniach lnianych sprzed ciąży, w dziurke od guzika gumka zahaczona o guzik i tak chodziłam. Do tego kupiłam kilka tunik. Buty hmmmm....... :-D miałam szczęście mi nogi zaczeły puchnąc pod koniec 8 mca jak juz upały były , ale do tego czasu nosiłam szpilki i nic mi nie było. W zimie jedynie kozaki na niskim, wiadomo ślisko. W lecie ledwo nogi do japonek wsadziłam, tak mi popuchły nogi w ostatnim m-cu. Z przydatnych rzeczy miałam oliwkę z rossmanna, na całe ciało smarowałam, potem od 5 mca do konca ciąży mustela. Ani jednego rozstępu na brzuchu, jedynie na udach kilka. No i staniki, 2 nowe o rozmiar wieksze, teraz leżą w szafie bo mi cycki nieco skapciały:-D:-D:-D miekka szczoteczka do zębów, bo średnia za bardzo drażniła dziąsła. Muzykę słuchałam z mtv i vivy , a teraz mała takie rytmy właśnie uwielbia. No to chyba na tyle z przydatnych rzezy:-)
 
Jak kupujecie spodnie ciążowe zwracajcie uwagę jak są uszyte. Pierwsze ciążówki jeansowe kupiłam za 120 zł i są to dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Miałam je na sobie tylko 2 razy i powiedziałam sobie że ich nigdy więcej nie założę. Tak spadają z tyłka podczas chodzenia. Rozmiar jest w porządku tylko są źle uszyte. Jak biodrówki z dodatkowym ściągaczem na brzuch. Zero wyprofilowania na brzuch. Gdy zaczął mi rosnąć brzuszek to z przodu uciskają a z tyłu jest cały czas luz, nie wspominając o tym że ściągacz jest tak uszyty iż non stop opada.
Drugie kupiłam w komisie za 50 zł i są to zwykłe spodnie z materiału H&M. Nic nie opada, nie uciska, trzymają się na tyłku i są wyprofilowane tak jak trzeba dla ciężarnej mamy.

Ze spodniami ciążowymi to miałam podobnie Zamówiłam na allegro w sumie kilka par Wszystkie dobre tylko jedne tak jak opisujesz na brzuchu ciasne, niskie jakieś, a na plecach pełno luźnego materiału Wściekła poszłam do mojej krawcowej, że może coś z nich wykombinuje, a Ona pogmerała i wyciągnęła od spodu gumę Zaczepiła o guziczek i gotowe :tak::szok:
Okazało się, że od spodu była regulacja, o której nie miałam pojęcia :zawstydzona/y:
Teraz śmigam w tych portkach i jestem zadowolona :-) Może w Twoich było podobnie
 
a ja spodnie ciążowe kupiłam w szmateksie,chodze w nich do dziś,choć kupiłam je w sierpniu-ciągle są dobre-jedne czarne dżinsy rurki-z pasem ciążowym-mam je cały czas na nogawkach wywinięte i nosze je jak rybaczki do lugich kozaków,drugie lezą w szafie,ale tylko dlatego,że są z cienkiego materiału-już nie na zimę.W normalnym sklepie z odzieżą ciążową kupiłam ciążówki takie wyjściowe ,czarne-świetnie uszyte-odpowiednio wyprofilowany ściągacz na brzuszek-szeroki przede wszystkim i jakby rośnie razem z moim brzuszkiem:tak:-te były już drogie 135zł.Ale ogólnie to w szmateksach można trafić na fajne ciążowe ciuszki:tak:A co do biustonosza do karmienia,to najlepiej go kupić jednak w dobrym sklepie i troszke wydac na niego-bo te inne podróby to do niczego
 
reklama
ja z ciążowych rzeczy bardzo przydatnych polecam poduchę do spania, w kształcie litery C. Kupiłam firmy motherhood i jestem bardzo zadowolona. Na razie szczególnie przydaje mi się do podpierania pleców podczas snu - dzięki temu w ogóle mnie nie bolą.
 
Do góry