reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co Wam się przydaje w ciąży?

Ja do samego końca chodziłam w kamizelce puchowej. Jest dużo wygodniejsza od kurtek, nie krępuje ruchów no i jest cieplutko. A nawet jakoś fajnie się w nich wygląda!
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wszelkie pomysły! Ja jestem dopiero na początku ciąży i jak widzę przede mną masa zakupów :-D Poki co w spodnie się mieszczę, ale mam obawy co do stanika, bo piersi bardzo szybko mi rosną i najpóźniej za 2 tygodnie będę musiała kupić większy rozmiar.
 
Witam serdecznie wszystkie mamy. Jestem mama 8 letniego Kuby i rocznego Mateuszka, ponadto nosze pod serduszkiem jeszcze jedno malenstwo. Wzielam Z Mateuszkiem udzial w konkursie organizowanym przez pampers. Moglibysmy wygrac roczny zapas pieluszek co w naszej sytuacji byloby duza pomoca. Potrzebne nam jednak glosy poniewaz konkurencja jest duza. Jesli ktoras z mam moglaby pomoc glosujac na mojego synka bylibysmy strasznie wdzieczni. Glosy mozna oddawac wielokrotnie jeden na dzien. Bardzo prosimy o pomoc. W moich suwaczkach jest link. Z gory dziekuje za kazdy glos.Klikniecie nic nie kosztuje a dla nas wiele znaczy
 
Witajcie,
pozwoliłam sobie zrobić listę rzeczy przydatnych podczas ciąży z wiadomości, które powyżej napisałyście.
Oto ona:
- spodnie ciążowe (zwrócić uwagę na to jak są uszyte - bo niektóre spadają z brzucha!) lub getry
- poduszka do spania (rogal/kojec)
- płyty z muzyką klasyczną (jeśli lubisz - nie zmuszaj się do muzyki, której nie chcesz sluchać), z muzyką relaksującą
- wygodne buty
- tuniki, bluzki koszulowe
- maść Maltan - do smarowania brodawek i sutków
- krem na rozstępy AA mama i ja
- stanik ciążowy, czyli bez fiszbin
- rajstopy dla kobiet w ciąży
- olejek do ciała
- adapter do pasów bezpieczeństwa w samochodzie (tym które dużo jeżdżą)
- kamizelka puchowa
- polar

Dzięki Mamusie!!!
staniki juz dzisiaj ogladałam, ale jeszcze nie znalazłam takiego który by mi odpowiadał. Jutro ciąg dalszy poszukiwan :)

Pozdrawiam
 
aaaa... jak mozesz to poczekaj z tym stanikiem do konca I trymestru! jak kupisz terez to za 5-6 tygodni bedziesz znow musiala go wymienic ;-)
ja na szczescie mialam jeden taki fajny ktory nosilam przed ciaza i do teraz jest dobry - chcialam nawet sobie sprawic ciut wiekszy ale tam gdzie go kupilam nie maja juz stanikow tej firmy ;-( na szczescie nie przeszkadzaja mi jeszcze fiszbiny ;-)
 
Ja polecam, gacie ciazowe, ale kupic 1 pare dzinsów, 1 pare dresowych i 1 pare eleganckich w ciagu 9 miesiacy na pewno choc raz bedziemy musialy wyjsc elegncko ubrane.
no i bluzki takie tuniki czyli dopasowane w biuscie a pod biustem luzne, przyda sie w czasie ciazy, połogu a jesli ktos lubi taki luz to i jak sie wroci do figury sprzed ciazy mozna spokojnie w takim czyms wyjsc :]
Oliwke z Rossamana baby dream -tania jak barszcz a bardzo fajna do smarowania brzusia. No i tyle
jelsi zdarzy sie ze bedziemy nosic duzy brzuch rpzez zime a nie chcemy kupywac nowego odzienia wierzchniego to polecam kurtke po męzu, od mamy czy tesciowej jesli sa grubsze:] tez sie kase zaoszczedzi :]
 
ja nie polecam gaci z pasem z dzianiny - juz o nich pisalam ale bardzo sowbie chwale takie calkowicie "materialowe" - maja taki "wysoki" brzuch a w pasie z tylu wciagnieta jest gumka ktora mozna regulowac...
a poza tym mam powazny problem... w 26 tc mam jechac na wesele - w spodniach albo w jeansowej kiecce nie wyskocze, nogi juz zaczynaja mi puchnac wiec najchetniej schowalabym je pod duga kiecka... brzuch tak jak w pierweszej ciazy bede juz miala mega wielki... zostaje mi tylko sukienka dopasowana w biuscie i dalej szeroka... a nie moge takiej znalezc ;-( niby czas jest a nawet nie wskazane zeby juz teraz kupowac bo to jeszcze 1,5 miesiaca ale.... moze macie jakies sugestie jak sie na ta impreze ubrac???
 
Co do majtek ciążowych to ja kupilam sobie 5pax na przecenie w Mothercare.
Sa fajne bo wogole nie uciskaja i sa bardzo rozciągliwe (tak, ze do 9msc spokojnie w nie wejde)
rubi - moja koleżanka brała ślub w 7msc ciąży i sukienke kupiła sobie w ZARZE. Sliczna sukienka - delikatna, elegancka i idealnie "luźna" na brzuszku. Teraz tez widzialam w Zarze fajne sukienki, materiał elegancki, w których śmiało można isc na wesele. I krój mają idealny dla kobiet w ciąży.
 
reklama
Ja na pewno przy pierwszym dziecku nie miałam tyle ciuszków co przy drugiej ciąży bo po prostu nie mogłam ich zdobyć, pierwszego syna rodziłam dziewięć lat temu:-)
Teraz znalazłam troche ciuchów na allegro oraz, odnalazłam w Łodzi na Zachodniej 87 sklep ciążowy Mama Moda, Kupiłam sobie dwie pary jeansów jedne rybaczki i mam chętkę na jedne lniane, czuje się super bo mogę ubrać się w fajne ciuchy i bardzo podobam się mężowi;)))))):-)
 
Do góry