reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co ze slodyczam,chipsami itp.

Wydaje mi się, że nie ma sensu uczyć dziecka jedzenia słodyczy i chipsów - nawyki żywieniowe zostaną mu na całe życie. Dlatego, ja obstaję, że jeśli ma być słodkie, to niech to będą naturalne słodycze, np. deserki z kaszki manny, orzechy, miód, owoce itd., a słone przekąsk to mogą być, np. oliwki. Przekąski typu chipsy przynoszą więcej szkody niż pożytku.
 
reklama
Ja moim daje różnie, czasami wcale, czasami jakiegoś cukierka czy batonika kinder, i tak jak wyżej, jak są święta to troszkę więcej ale nie że można jeść ile chce, bo pewnie zjadły by więcej chociaż nie zawsze mają ochotę na słodycze ;)
 
Nie kupuję dla dzieci gotowych słodyczy, nie mają dobrego składu. Poza tym sama nie jem na co dzień słodyczy tak więc z jakiej paki niby mam je dawac swojemu dziecku? Co nie znaczy, ze moje dzieci nie znają słodkiego smaku. Znają :) Z owoców, jak również z domowych wypieków. Praktycznie co tydzień piekę jakieś ciasto oraz jemy po południu na weekendy :)
Ostatnio hitem stało się u nas ciasto porzeczkowo serowe:
torcik-porzeczkowo-serowy-1200x600.jpg
 
U nas teściowa nauczyła moja corke jedzenia słodyczy. Niestety teściowej nie możesz nic powiedzieć wiec sie wyprowadziliśmy. I teraz my mamy tylko wpływ na jej wychowanie.
 
Do góry