reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś dla biustów :)

larkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2008
Postów
3 100
Temat na czasie.
Czy wiecie, że 85% kobiet nosi źle dobrany biustonosz?
Dlaczego?
Bo w naszym kraju wybór biustonoszy jest znikomy, wszędzie są tylko rozmiary 75-95 A-D i basta. Czasami...zdarzają się drobne odstępstwa. A tymczasem zapotrzebowanie jest dużo większe, na obwody od 60 (o tak!), a miseczki do K (i więcej).
Na szczęście internetowe stanikomaniaczki działają i 'ubierają' odpowiednio coraz więcej kobiet. W Polsce zaczynają pojawiać się jak grzyby po deszczu nowe sklepy z PEŁNYMI rozmiarówkami. I będzie ich coraz więcej.
Kochane czy Wy wiecie co potrafi zrobić z Waszymi piersiami dobrze dobrany stanik? Pewnie nawet mi nie uwierzycie, jak Wam powiem, że jędrność i kształt zmieni się na lepsze. Nie wspominając już o Waszym samopoczuciu (pewnie są wśród Was takie, które całe życie nosiły tylko takie staniki, które akurat były w sklepie...)!
Podam swój przykład:
Ja zawsze kupowałam to co akurat było w sklepie, nie zastanawiałam się nad tym czy rozmiar jest dobry czy nie. Miał być! Bo nie było żadnych...
Myślałam, że biust trzymają ramiączka, które podciągałam do oporu, te cholerstwa wrzynały mi się w barki, a obwód z tyłu podjeżdżał pod kark.
A to obwód jest najważniejszy i on trzyma w biust w ryzach! (są jeszcze inne kwestie jak tam...mostek przylegający do ciała, fiszbiny idealnie okalające pierś, brak buł piersiowych, lalalala itd. itp ale o tym kiedy indziej).
W moim przypadku piersi najbardziej 'padły' przez to, że całe życie nosiłam obwód 75 (bo mniejszych nie było!) i nie były należycie podtrzymywane, więc wiadomo...uszy spaniela :)
Ale teraz...na szczęście - powstaje coraz więcej sklepów (są już w wielu miastach Polski oraz jest cała masa sklepów internetowych), gdzie pracują zawodowe braffiterki, które dobierają idealnie biustonosze i gdzie rozmiarówka jest duuuużo większa niż w typowych sieciówkach typu H&M.
Teraz nie noszę już 75D (chwała za to! dość obwodów pod szyją i piersi wyskakujących przy pochylaniu się), tylko 65f lub 60ff (rozmiarówka UK).


Linki dla Was na zachęte!!! Dużo dobrego do czytania.

Najpopularniejszy blog
Stanikomania (polecam zakładkę 'biust na żywo' i 'wiedza')

Czysta teoria:
http://besame.blox.pl/2007/02/Stanik...radnikowo.html

I Kalkulator, który wyliczy Wam rozmiar:
http://www.atlastravel.nazwa.pl/mari...low=70&bust=90
(najważniejsze to mierzyć się pod piersiami - jak najciaśniej przy wydechu oraz w piersiach delikatnie)

I różnica jest naprawdę spora. Ja już teraz widzę zmiany w wyglądzie piersi, zaczynają wychodzić mi spod tych cholernych pach, zmienia się kształt na lepsze.
Wyedukowałam też moją mamę, która zmieniła rozmiar z 75D na 65G oraz teściową z 85C na 75f. Ich piersi wyglądają teraz cudownie spod bluzek :)
Jak ktoś się wkręci w temat to chętnie podzielę się wiedzą, chociaż też jestem w tym nowa, bo dopiero od 3 miesięcy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja wiecznie myślałam że noszę 85-90D, po dobraniu odpowiedniej bielizny mam rozmiar 70-75 EE albo F..różnica niesamowita w wygladzie biustu w nowej bieliznie :))

na duze rozmiaru polecam firmę KRIS LINE..
 
Ostatnia edycja:
Kasia Irlandia- Ten kalkulator poprawnie mierzy. Sprawdzałam swój obwód i rozmiar z kalkulatora zgadzał sie z tym który nosze.A mam dobre staniki, bo tez przeszłam długą droge az dopasowałam sobie je idealnie.
 
Dziewczyny a gdzie kupowac staniki z roznymi mieseczkami :confused:
bo ja karmialm piersia i dtugi raz to samo sie zrobilo, czyli jedna piers od drugiej o rozmiar sie rozni :cool2:...ta mniejsza jest rozm B,a ta wieksza na razie D ale zejdzie do C i co z tym zrobic? wkladki zelowe do wyrownania ??
 
Swietny watek.....musze sie zmierzyc ile mam pod biustem,teraz nosze biustonosz w rozmiarze 36b rozmiarowka UK,IE.
Wydaje mi sie ze mam dobrze dobrany stanik,zapiecie nie dochodzi mi do szyji tylko jest na swoim miejscu.......z przodu biustonosz styka sie z mostkiem a i firzbiny leza tak jak trzeba.....ale z tych linkow napewno skorzystam;-)
 
reklama
ewunia szkoda, że u Ciebie w mieście narazie nie ma żadnego sklepu stacjonarnego, ale myślę, że to kwestia czasu. Bedyta podała linki sklepów, ja oprócz tych polecam jeszcze sklep
bradea.pl
marta jak najbardziej spróbuj z wkładką. Ja też mam asymetrię, z tym, że nie we wszystkich biustonoszach to widać. Jak widać to wkładam do jeden miseczki taką materiałową albo żelową i po kłopocie.
bedytka wrzucasz foty na balkonetkę? :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry