reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś nie tak z moim dzieckiem ?

reklama
Droga autorko! Nie myśl nad badaniami w kierunku pasożytów ani nad gazami czy innymi diagnozami rodem z dra House’a. Pomyśl, żeby wyluzować. Tak dziecku mogą rosnąć zęby w tym wieku, może mieć jakiś skok rozwojowy. To dziecko a nie zmyślny terrorysta. Nie robi nikomu na złość, a jeśli ty tak myślisz, to znaczy że tobą targają złe emocje. Dzieci nie mają wyczucia, dlatego drapią i kopią. Poproś kogoś o opiekę i zrób sobie wolne. Ochłoń.
PS. Przeważnie Dorośli ludzie nie sypiają 9 godzin na dobę. To jest luksus na jaki większość ludzi nie może sobie pozwolić. Ja nie przespałam tyle od 20 lat.
 
Większość osób kupuje parówki w biedrze albo Lidlu, a nie u rzeźnika.
W Lidlu czy Biedronce też można kupić dobre składnikowo, te tylko szmelc jakiś 😉
Moja, co prawda nie lubuje się w parówkach i woli od nich kabanosy. Co do spania, nocki zaczęła przesypiać po 16 mies. Nigdy nie pomyślałam, że budząc się w nocy czy to na mleko czy po prostu sprawdzając czy jestem w domu robi mi na złość. Nie raz szłam do pracy niewyspana z oczami na zapałki 🤣, ale mając małe dziecko trzeba brać to na klatę. Syn pięknie spał odkąd skończył 3 mies. a córka zupełnie odmienna w tym temacie i zaliczałam kilka pobudek w nocy. Często wstaje, gdy ja od 5.30 szykuje się do pracy. To też nie z przekory a może z tego, że choć chwilkę czasu wtedy spędzamy razem zanim wyjdę 😋
Przyjrzyj się diecie dziecka, spróbuj wprowadzić wyciszenie przed porą snu. By dziecko uspokojone już po zabawach zasypiało. Może też w ciągu dnia ma tyle bodźców, że odreagowuje wszystko w nocy.
Nigdy nie usypialam dzieci w wózku i dla mnie to dziwaczny sposób.
 
reklama
Hmmm… bardzo bym chciała Cię pocieszyć kochana , ale za bardzo nie wiem jak , może powiedzieć napewno że Twoje dziecko nie robi tego specjalnie - nie jest terrorystą przecież :) Postaraj się znaleźć czas dla siebie aby oczyścić głowę , zrelaksować się .. albo czas aby po prostu się wyspać. Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć , że moja już teraz 10cio letnia córka nie przespała całej nocy do czasu skończenia 7 lat , budzila się co 2 godziny .. później po drodze były skoki rozwojowe , ząbki , choroby , koszmary .. dopiero skończyła 7 lat dowiedziałam się co to jest przespać w miarę całą noc. W czasie gdy była malutka ja jeździłam na studia , to był co drugi weekend który w miarę mogłam się przespać nocując u koleżanki , aczkolwiek też było różnie bo myślami byłam przy córce .. na pewno wszystko minie - zobaczysz … i zostaną wspomnienia , a Tym czasem znajdź chwile dla siebie aby nie popaść w depresje ..
 
Do góry