reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś nie tak

jaj jetem również po punkcji niestety tylko jeden zarodek w miarę dobry. Mamy nikle szanse dlatego mam pytanie jeżeli by nie wyszło co dalej robić czy zażywać dalej te lekarstwa które dostałam od lekarza doradźcie coś
 
reklama
Jeden zarodek to nie nikłe szanse, wiem cos o tym :biggrin2: nie mysl w tych kategoriach. Skoro przeżył to jest silny i da rade.
Co do ewentualnej kontynuacji lekow to nie mam pojęcia o jakich mowisz? Gonal, menopur?? Tych absolutnie nie możesz brac bez wiedzy i pozwolenia lekarza, to samo tyczy sie nospy, polocardu ( lub pochodnych) tez tylko za zgoda lekarza, kwas foliowy bierz dalej.
 
ja jetem również po punkcji niestety tylko jeden zarodek w miarę dobry. Mamy nikle szanse dlatego mam pytanie jeżeli by nie wyszło co dalej robić czy zażywać dalej te lekarstwa które dostałam od lekarza doradźcie coś
Jeden zarodek to nie nikłe szanse, wiem cos o tym :biggrin2: nie mysl w tych kategoriach. Skoro przeżył to jest silny i da rade.
Co do ewentualnej kontynuacji lekow to nie mam pojęcia o jakich mowisz? Gonal, menopur?? Tych absolutnie nie możesz brac bez wiedzy i pozwolenia lekarza, to samo tyczy sie nospy, polocardu ( lub pochodnych) tez tylko za zgoda lekarza, kwas foliowy bierz dalej.
Jeszcze nie wiadomo czy się podzieli. Chodziło mi bardziej jak się nie uda jak dalej postępować?
 
O tym co dalej zadecydujecie z lekarzem, mysle ze bedzie rozważał ewentualna dalsza strategie. Ale pobrano ci tylko jedna komórkę? Ile mialas w jajnikach pęcherzyków? Bo ja miałam sporo ( wiecej w prawym ) ale tylko 7 było odpowiedniej wielkości a z tych 7-miu zapłodnionych tylko jedna sie prawidłowo dzieliła. Jesli mialas niewiele to mozliwe, ze leki stymulujące były nieodpowiednio dobrane lub dawki za niskie.
 
Leki pewnie będziesz musiała brać ale po transferze . Myślę że lekarz Ci wszystko powie .
Ps. Dostałam @ myślę że we wtorek na usg i zobaczymy czy jest ten Polip
 
O tym co dalej zadecydujecie z lekarzem, mysle ze bedzie rozważał ewentualna dalsza strategie. Ale pobrano ci tylko jedna komórkę? Ile mialas w jajnikach pęcherzyków? Bo ja miałam sporo ( wiecej w prawym ) ale tylko 7 było odpowiedniej wielkości a z tych 7-miu zapłodnionych tylko jedna sie prawidłowo dzieliła. Jesli mialas niewiele to mozliwe, ze leki stymulujące były nieodpowiednio dobrane lub dawki za niskie.
Ja miałam tylo trzy pobrane z tym tylko w jednej były zarodki do zapłodnienia mam czekać do poniedziałku czy się podzieli
 
Kurcze to bardzo mało przy stymulacji. A co na to lekarz ci powiedział, ze tak mało pecherzykow było? Ja miałam sporo ale lekarz na bierząco robił usg i dobierał dawki leku na konkretne dni, bo jedne były małe a drugie duze i chciał złapać równowagę. Nie przesadźic aby nie doszło do hiperstymulacji ale tez aby zeiekszyc szanse na większą ilosc zarodkow. To ze potem obumierały to juz inny problem był :sad: ( na początku wszystkie sie ładnie dzieliły, 2 doba u nas była krytyczna).
 
Kurcze to bardzo mało przy stymulacji. A co na to lekarz ci powiedział, ze tak mało pecherzykow było? Ja miałam sporo ale lekarz na bierząco robił usg i dobierał dawki leku na konkretne dni, bo jedne były małe a drugie duze i chciał złapać równowagę. Nie przesadźic aby nie doszło do hiperstymulacji ale tez aby zeiekszyc szanse na większą ilosc zarodkow. To ze potem obumierały to juz inny problem był :sad: ( na początku wszystkie sie ładnie dzieliły, 2 doba u nas była krytyczna).
Lekarz ogólnie dawał nam małe szanse na zapłodnienie bo około 5 % tego nie ukrywał tylko człowiek się nastawił i właśnie zastanawiam się czy porozmawiać z lekarzem jakby się nie udało o zwiększenie stymulacji tych pęcherzyków co będą?
 
A jakie dawki mialas i czego? Mizna rozważyć zwiększenie dawki ale trzeba rozważyć czy to da rezultat? A gdzie u was problem lezy? Czy to twoj wiek, niska juz rezerwa jajnikowa czy problem z nasieniem?
 
reklama
A jakie dawki mialas i czego? Mizna rozważyć zwiększenie dawki ale trzeba rozważyć czy to da rezultat? A gdzie u was problem lezy? Czy to twoj wiek, niska juz rezerwa jajnikowa czy problem z nasieniem?
Endometrioza mój wiek i problem z nasieniem ale lelarz skupił się głównie na mnie. A co do dawek to miałam ovaleap najpierw 250ml później 300, gonapeptyl 1 tj. 0.1 mg na 1ml i 36 godz przed ovitrelle 250mg
 
Do góry