reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Crl w 6 tygodniu

Justttyna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Październik 2021
Postów
17
Witajcie 🙂🙃🙂
Miałam wczoraj pierwsze usg, na którym widać już bijące serduszko 🥰 coś mnie jednak zastanawia..
Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 17 czerwca 2022, a na dzień wczorajszy crl pokazuje mi 6 tydz i 1 dzień ciąży- crl 5.1 mm. Wychodzi na to, że zaszłam w nią jeszcze w czasie okresu.. ? Jak to jest możliwe? Ktoś tak miał? Termin wyznaczony na 24 marca..
 
reklama
Datę ciąży liczy sie ogólnie od ostatniego dnia miesiączki .
Ponad to, urządzenie usg oblicza datę ciąży względem wielkości zarodka, więc czasami wiek ciąży względem miesiączki a względem usg też może się różnić .

Wg miesiączki masz dziś 6+4, wg usg 6+1
 
Ciaza jest liczona od daty ostatniej miesiaczki, bo tak naprawde nigdy do konca nawet przy regularnych cyklach niewiadomo, kiedy doszlo do zaplodnienia. Wszystko sie zgadza.
 
Jeśli chcesz liczyć od zapłodnienia, to CRL wskazuje na 4t1d.
Wszelkie obliczenia są kalkulowane na cykl 28-dniowy i 14-dniową fazę lutealną (stąd mogą wystąpić różnice pomiędzy OM a pomiarami). Naprawdę rzadko się zdarza, że lekarz wykonujący USG ustawi inną długość cyklu.
 
Jeśli chcesz liczyć od zapłodnienia, to CRL wskazuje na 4t1d.
Wszelkie obliczenia są kalkulowane na cykl 28-dniowy i 14-dniową fazę lutealną (stąd mogą wystąpić różnice pomiędzy OM a pomiarami). Naprawdę rzadko się zdarza, że lekarz wykonujący USG ustawi inną długość cyklu.
A więc prawidłowo wynik 5,1 mm jest dla 4 tygodniowego zarodka? Dobrze rozumiem?
 
Musisz poszukać siatek centylowych. W tych siatkach patrzysz na wiek ciąży z OM i sprawdzasz czy mieścisz się w zakresie. Z głowy Ci nie powiem.
 
reklama
Datę ciąży liczy sie ogólnie od ostatniego dnia miesiączki .
Ponad to, urządzenie usg oblicza datę ciąży względem wielkości zarodka, więc czasami wiek ciąży względem miesiączki a względem usg też może się różnić .

Wg miesiączki masz dziś 6+4, wg usg 6+1
licząc czas trwania ciąży od daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki raczej 🙂
 
Do góry