reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudowne uczucie - ruchy maleństwa

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Jak widać kazdy ma inną teorię na to kiedy "powinno"poczuc sie pierwsze ruchy.Moja lekarka stwierdziła,ze jeśli wydawało mi się,ze coś czułam koło 18 tygodnia to trochę za szybko.
Monia, z tego co czytałam to zależy przede wszystkim od dwóch rzeczy: 1 - która to ciąża (w pierwszej statystycznie czuje się 19-21 tydzień, w kolejnej już od 16-stego) i 2 - od budowy fizycznej mamy (kobiety szczupłe czują wcześniej, bo tłuszczyk amortyzuje u grubszych).

No a do tego jak wiadomo, zawsze znajdą się jednostki, które wymykają się spod reguł statystycznych, co akurat w przypadku ciąży jest bardzo częste. Każda z nas przeżywa ciążę trochę inaczej :-)
 
reklama
zgadzam się, każda z nas jest inna i dlatego każda z nas inaczej przeżywa ciążę :)
dziś "coś" poczułam, ale nie wiem czy to już "to" :)
 
Ja byłam dzis na plaży. Położyłam się na brzuchu (jeszcze mogę:)) no i chyba nie spodobało się to mojemu Lokatorkowi - dał mi trzy solidne kuksańce co chyba miało znaczyć "matka - potrzebuję więcej miejsca";)
 
Witam wszystkie stycznioweczki! Mam nadzieje, ze ktos nas jeszcze pamieta po tak dlugim urlopie...:tak:
Czytam wlasnie o ruchach dzieciaczkow. Moje malenstwo poczulam w 16tygodniu+2 dni. Czyli 17 tydzien. A od 2 dni juz tak kopie, ze widac przez brzuch jak sadzi kopniaki:-D:-D
Z Ella poczulam ruchy w 16tygodniu+1 dzien, czyli o dzien wczesniej niz teraz, a mowia, ze w pierwszej ciazy czuje sie pozniej a w kolejnych wczesniej. Okazuje sie, ze nie ma normy:tak:
Buziaczki dla mamus i dzidziolkow!!;-)
 
No nasza malutka już też daje o sobie znać ale zazwyczaj gdy się położe i nic nie robie :-) chyba wtedy sie nudzi.
 
Jutro (16) zaczynam 19 t.c. i nic... cisza w brzuszku. To mój pierwszy bobasek więc może jeszcze nie łapię że to "to". Na usg dzidziuś wiercił się okropnie więc pewnie da mi popalić :-). W każdym razie czekam cierpliwie.
 
Myślałam o obiekcjach mojej lekarki i wydaje mi się,że chodziło o to,że dla niej"za szybko"czułam,bo "powionno" odczuwać ruchy mniej więcej w połowie ciąży i moze dlatego stwierdziła,że to zbyt wcześnie.
 
Ja ostatnio wkurzyłam sie na moją lekarke, powiedziałam jej ze czuję jak bobas kopie, a ona to zupełnie zignorowała. Wydawało mi się, że taka informacja jest dość istotna , a ta nic, jak by nie słyszała, Zdenerwowałam się na nią strasznie!!!!
Ja wiem co czuję, wiem ze nie są to żadne gazy lub inne dolegliwosci w jamie brzusznej, i nawet to że, jak pisze Monia, lekarkom może się wydawać ze nie powinnysmy nic jeszcze czuć, to sorki ale każda ciąża jest inna i chyba ginekolog powinien to wiedzieć najlepiej.
Ja wiem jedno, czuję mojego bobaska, kopie mnie bardzo czesto i dość mocno !!!!! I czuję go od 16 tygodnia ciąży...lalalala
 
Marylion, ja miałam podobnie :rofl2::-p:baffled:. Czułam dzidzię już w 16 tygodniu :tak:. To moja druga ciąża, więc wiedziałam, czego się spodziewać. Miałam powiedzieć lekarzowi, jak miałam wizytę 6 sierpnia (ruchy dokładnie od 19 lipca), ale zapomniałam :sorry2::baffled::laugh2:, a on nawet nie zapytał, a chyba powinien :sorry2:. No nic, powiem 26 sierpnia, mam nadzieję, że mnie nie ochrzani, że nie powiedziałam wtedy. Zreszta, tamta wizyta była chyba najkrótsza; szybkie badanko i za 5 minut do domku :confused::baffled:. Ale teraz będzie dłużej, bo mam USG :-D:tak:.
 
reklama
Mój też mi powiedział że wcześnie ale nie wmawiał mi że to niemożliwe. Sie nie przejalam. Przytaknął że może pamietam to uczucie po synku i teraz szybciej je identyfikuje. Powiedzial ze skoro mowi ze czuje to pewnie tak jest... Moje dziecko niestety robi se duże przerwy w dawaniu znać o sobie i znowu mam dwa dni przerwy. No i generalnie ja czuje ale w srodku, reka jeszcze nie wyczuwam a szkoda. Juz nie moe sie doczekac jak bedzie czuc powoli przesuwajaca sie noge bo brzuchu i widac "obcego" przez skore....
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry