reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca Ciążowa

reklama
Przede wszystkim, to byłam zestresowana, bo mam problemy ze skracającą się szyjką i jeszcze mi krzywej w jednym labo nie chcieli zrobić aż dopiero w kolejnym mi się udało. A dzień wcześniej trochę sobie nieba
postanowiłam uchylić w postaci Pepsi i paru innych rzeczach ale o 19 już nic nie jadłam, a pierwsze pobranie krwi o 8.00 było. Mogłam trochę zafałszować wynik? Lekarza mam dopiero w poniedziałek i chyba oszaleję do tego czasu.
 
Ja miałam tak w pierwszej ciąży, dzień wcześniej sobie pozwoliłam z jedzonkiem, kolejne badania były już ok, teraz niestety za każdym razem problem... Także nie ma co na zapas się denerwować, poczekaj na to co powie lekarz, albo zadzwoń i powiedz o wynikach ja tak robiłam jak mnie coś martwiło, w naszym stanie nie ma potrzeby się stresować ☺️❤️
 
Ja miałam tak w pierwszej ciąży, dzień wcześniej sobie pozwoliłam z jedzonkiem, kolejne badania były już ok, teraz niestety za każdym razem problem... Także nie ma co na zapas się denerwować, poczekaj na to co powie lekarz, albo zadzwoń i powiedz o wynikach ja tak robiłam jak mnie coś martwiło, w naszym stanie nie ma potrzeby się stresować ☺❤

Bardzo dziękuję! Trochę mi lepiej, bo takich rzeczy się w internetach naczytałam, że już nawet cukrzycę typu 2 u siebie mogłabym zdiagnozować heh
 
Witam jestem w 26tyg i robiłam wczoraj test obciążenia glukozą 75.
Wynik to:
Na czczo 94
Po godzinie 160,70
Po dwóch 113.
Czy mam się czym martwić?
Na czczo raczej za wysoki
Cześć :) naczczo i po 1 h za wysokie. Pewnie dostaniesz skierowanie do poradni diabetologicznej.
 
A co mówi na to Twój lekarz prowadzący? A może zjadłaś dzień przed krzywą coś co podniosło cukier... Najlepiej poczekać na to co powie lekarz :) Ja też się bardzo bałam, ale trzymam się diety ułożonej przez diabetologa i nie jest źle, trzeba myśleć pozytywnie.
Hej :) również man cukrzycę i chciałbym zapytać w którym tc jesteś?
 
Czesc Dziewczyny. Czy pomożecie odczytać mi wyniki krzywej cukrowej? Mam cukrzycę ciążowa czy nie?

Na czczo 88
Po godzinie 165
Po dwóch 156

Z góry dziękuję
Cześć :) Wg mnie niestety tak. Wynik po godzinie oraz po dwóch za wysoki. Naczczo powinno być do 92, po 1 h do 140, a po 2 do 120.
 
Tak sobie mierze ten cukier od wtorku i rano na czczo mam 77,75,80. Po godzinie od posiłku i po dwóch też wynik ok. Mierzę cały dzień. Szkoda, że glukometr nie może być taki dokładny jak krzywą cukrowa 😦
 
reklama
Cześć. Dziewczyny też mam cukrzycę ciążowa. Szukam dziewczyn które mogą coś doradzić. Jestem w 21 tygodniu. Od kilku dni nie mogę zapanować nad cukrem na czczo. Może wiecie jak go obniżyć? Zjadam ostatni posiłek około 21.00.Mam też problem z ketonami w moczu.
 
Do góry