reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Beataw1991

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2020
Postów
151
Hej dziewczyny ostatnio mialam krzywa cukrowa , lekko podwyższona , lekarz zalecił dietę odrzucić cukier słodycze soki itp , zalecenie badać cukier w domu glukometrem . Mierze w domu i cukier jest dobry na czczo i po każdym posiłku jest ok .
mialyscie podobnie ??
 
reklama
Hej dziewczyny ostatnio mialam krzywa cukrowa , lekko podwyższona , lekarz zalecił dietę odrzucić cukier słodycze soki itp , zalecenie badać cukier w domu glukometrem . Mierze w domu i cukier jest dobry na czczo i po każdym posiłku jest ok .
mialyscie podobnie ??
Ja tak mam. Ale niestety to, że będziesz miała cukry w normie nawet do końca, nie cofnie tego, że wyszła Tobie cukrzyca i musisz być na diecie. Dwa, że ze wzrostem ciąży cukry się mają prawo pogarszać i wtedy dieta powinna być jeszcze bardziej restrykcyjna lub wejdzie insulina. U mnie na set pomiarów miałam kilkanaście przekroczeń (z własnej winy), od 36tc jeżdżę do szpitala na kontrolne ktg, a ciąża będzie rozwiązana w 39tc (tak się u mnie w szpitalu praktykuje, że ciąża z cukrzycy rozwiązywana jest wcześniej).
 
Rozumiem , dziękuje za inf , mam nadzieje ze insulina nie będzie potrzebna ... trzymam się diety i nie mam zamiaru jej przekraczać czy coś ;)
Czasami przychodzą kryzysy 😉 ale jak wiesz, że zjesz pizzę, to trudno mieć pretensje do cukru, że jest wyższy. Ja się ze swoją diagnozą nie zgadzałam i nie zgadzam, ale dla dobra dziecka trzeba robić co każą i już. Nieuregulowana glijemia wpływa najbardziej na łożysko, a nikt nie wiem w jakim stopniu. Dodatkowo cukrzyca cxasami prowadzi do nadciśnienia, więc warto też od razu i to w pakiecie kontrolować. Na końcówce (ja mam skończony 38tc, został mi tydzień) całkiem mi cukry odpuściły, nie jestem już w stanie ze względu na fatalne samopoczucie trzymać diety, ale zaliczam sobie 13 tygodni wyrzeczeń.
 
Czasami przychodzą kryzysy 😉 ale jak wiesz, że zjesz pizzę, to trudno mieć pretensje do cukru, że jest wyższy. Ja się ze swoją diagnozą nie zgadzałam i nie zgadzam, ale dla dobra dziecka trzeba robić co każą i już. Nieuregulowana glijemia wpływa najbardziej na łożysko, a nikt nie wiem w jakim stopniu. Dodatkowo cukrzyca cxasami prowadzi do nadciśnienia, więc warto też od razu i to w pakiecie kontrolować. Na końcówce (ja mam skończony 38tc, został mi tydzień) całkiem mi cukry odpuściły, nie jestem już w stanie ze względu na fatalne samopoczucie trzymać diety, ale zaliczam sobie 13 tygodni wyrzeczeń.
 
reklama
reklama
Hej dziewczyny ostatnio mialam krzywa cukrowa , lekko podwyższona , lekarz zalecił dietę odrzucić cukier słodycze soki itp , zalecenie badać cukier w domu glukometrem . Mierze w domu i cukier jest dobry na czczo i po każdym posiłku jest ok .
mialyscie podobnie ??
Ja miałam na czczo lekko podwyższone, ginekolog kazał skontaktować się z lekarzem rodzinnym - lekarz rodz Przez tydzień kazał mi mierzyć cukier na czczo i 2 h po posiłkach i po tygodniu miałam konsultację.
Stwierdzono że wszystko ok, mam tylko jeść trochę więcej zdrowego tłuszczu i kontrolować co jakiś czas cukry czy coś się nie rozkręca.
 
Do góry