reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Cześć :)
Trochę was podczytuje. Jestem w 18tc i od 12 stwierdzoną cukrzycę ciążową. Na czczo w okolicach 95-100 zawsze miałam. Po posiłkach zwykle do 120 max. Teraz (od jakiś 2 tygodni) mam insulinę do wstrzyknięć na noc i podaje sobie 7 jednostek i jest już ok. Na czczo 80-85. Po jedzeniu zwykle ok 90. Mam lekką nadwagę :sorry: i na diecie cukrzycowej do tej pory, od "startu" ciąży przytyłam niespełna 3 kg. (Był moment, że schudłam 2 kg w niespełna tydzień :oops: ).
A wy w którym tc jesteście i kiedy/jak dowiedziałyscie się o cukrzycy? :)
 
reklama
Cześć :)
Trochę was podczytuje. Jestem w 18tc i od 12 stwierdzoną cukrzycę ciążową. Na czczo w okolicach 95-100 zawsze miałam. Po posiłkach zwykle do 120 max. Teraz (od jakiś 2 tygodni) mam insulinę do wstrzyknięć na noc i podaje sobie 7 jednostek i jest już ok. Na czczo 80-85. Po jedzeniu zwykle ok 90. Mam lekką nadwagę :sorry: i na diecie cukrzycowej do tej pory, od "startu" ciąży przytyłam niespełna 3 kg. (Był moment, że schudłam 2 kg w niespełna tydzień :oops: ).
A wy w którym tc jesteście i kiedy/jak dowiedziałyscie się o cukrzycy? :)
Aktualnie 22+2, oficjalnie wiem od 26 lutego, więc w sumie tydzień (wynik obciążenia glukozą), nieoficjalnie przeczuwałam to już jakiś czas. Ktoś pamieta jak dawno temu? [emoji12] Trzecia ciąża, pierwsza cukrzyca i +3kg do tej pory.
 
U mnie nic to nie da, bo wciąż czekam na pierwszą wizytę. Może przejdę na wegetarianizm... ;) Sałatki też są spoko. Jutro zadzwonie zapytać, czy przypadkiem miejsce im się nie zwolniło wcześniej. Chociaż tam same ciężarne, więc marne szanse.
Byłam wege i mi to cukrów nie poprawiło ;) nie wiem jak na ciebie straczki działają ale mi cukier podnoszą.
Cześć :)
Trochę was podczytuje. Jestem w 18tc i od 12 stwierdzoną cukrzycę ciążową. Na czczo w okolicach 95-100 zawsze miałam. Po posiłkach zwykle do 120 max. Teraz (od jakiś 2 tygodni) mam insulinę do wstrzyknięć na noc i podaje sobie 7 jednostek i jest już ok. Na czczo 80-85. Po jedzeniu zwykle ok 90. Mam lekką nadwagę :sorry: i na diecie cukrzycowej do tej pory, od "startu" ciąży przytyłam niespełna 3 kg. (Był moment, że schudłam 2 kg w niespełna tydzień :oops: ).
A wy w którym tc jesteście i kiedy/jak dowiedziałyscie się o cukrzycy? :)
To jest temat na wątku lipcowek :) więc większość z nas już po polowkowych. Ja też na insulinie 26j na noc 12j rano płuc od 3 do 6j rapid insulin do śniadania
Aktualnie 22+2, oficjalnie wiem od 26 lutego, więc w sumie tydzień (wynik obciążenia glukozą), nieoficjalnie przeczuwałam to już jakiś czas. Ktoś pamieta jak dawno temu? [emoji12] Trzecia ciąża, pierwsza cukrzyca i +3kg do tej pory.
Stawiam na dwa tyg przed badaniem.
 
Hej Koraliki, ja mialam krzywa w 16 tyg ze wzgledu na poprzednia cukrzyce ciazowa. Narazie kontroluje dieta, a jestem w 23+1 dzien dzisiaj[emoji4]

Ennis, narazie mam powyzej normy co 2-3 pomiar od czwartku. Zobacze jeszcze kilka dni i zadzwonie pewnie.
 
Ennis do tego jeszczd by ser plesniowy pasowal ale on chyba zakazany w ciazy [emoji2368]
Ja zjadlam salatke, juz sie przejadlam w sumie. Cukier w normie w sumie, ale jakos mi niedobrze.
 
Cześć dziewczyny, czy ktoras z Was ma podobny problem, ze cukier zamiast spadać po 2 h to rośnie? :D czy gin stwierdzi cukrzyce i wyśle mnie do diabetologa? Czy wystarczy dieta podziałać? Nie mam glukometru

Glukoza na czczo: 80
Glukoza po 1h: 111
Glukoza po 2 h: 132 :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, czy ktoras z Was ma podobny problem, ze cukier zamiast spadać po 2 h to rośnie? :D czy gin stwierdzi cukrzyce i wyśle mnie do diabetologa? Czy wystarczy dieta podziałać? Nie mam glukometru

Glukoza na czczo: 80
Glukoza po 1h: 111
Glukoza po 2 h: 132 :)

Wyniki są dobre. Normy masz na czczo do 92, po 1h do 180 a po 2 do 153. A tak już bywa, że rośnie. Ważne, że się miescisz. Ja po dwóch godzinach miałam 171 [emoji12]
 
Do góry