reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cykle

Sylwia maybe baby

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Listopad 2019
Postów
33
Hej dziewczyny mam pewien problem z którym jak dotąd nigdy nie miałam styczności. Otóż moje cykle stały się dla mnie całkowicie nie zrozumiałe. Od 4 cykli są strasznie długie do ginekologa będę szła w tym miesiącu żeby to wyjaśnić ale najpierw chciałam waszej opinii.
1 dziwny cykl 60 dni 2 cykl 56dni 3 cykl 58 dni teraz czekam na kolejny ale nadal go nie ma mimo że jest to już 50 dzień. Nie wiem co się dzieje ale chce się starać o dziecko. Do tego moje miesiączki są bardzo skąpe :((. Macie jakieś porady? Może przeżyłyście coś takiego?
 
reklama
Rozwiązanie
Organizm potrafi nam zrobi niezły bałagan. Ja od zawsze miałam dwudziestodniowe cykle, siedmiodniowy okres, krwotoki i dni wycięte z życiorysu. Tarczyca w trzy światy, prolaktyna w jakichś chorych wartościach. O dziwo, któryś z kolei lekarz na USG powiedział, że jajniki wyglądają na policystyczne, a ja nie miałam żadnych charakterystycznych objawów.
Ja to kilka razy nawet w szpitalu byłam i badali mnie właśnie pod kątem PCOS bo mam też IO ale na szczęście PCOS nie mam chic nie wiem co jest lepsze czy IO czy PCOS. Wolałabym być zdrowa.
Hej dziewczyny mam pewien problem z którym jak dotąd nigdy nie miałam styczności. Otóż moje cykle stały się dla mnie całkowicie nie zrozumiałe. Od 4 cykli są strasznie długie do ginekologa będę szła w tym miesiącu żeby to wyjaśnić ale najpierw chciałam waszej opinii.
1 dziwny cykl 60 dni 2 cykl 56dni 3 cykl 58 dni teraz czekam na kolejny ale nadal go nie ma mimo że jest to już 50 dzień. Nie wiem co się dzieje ale chce się starać o dziecko. Do tego moje miesiączki są bardzo skąpe :((. Macie jakieś porady? Może przeżyłyście coś takiego?
Zdecydowanie wizyta u ginekologa bo cykle po 50 dni nie są prawidłowe. Przyczyn może być wiele, ale to już lekarz zleci badania
 
Hej dziewczyny mam pewien problem z którym jak dotąd nigdy nie miałam styczności. Otóż moje cykle stały się dla mnie całkowicie nie zrozumiałe. Od 4 cykli są strasznie długie do ginekologa będę szła w tym miesiącu żeby to wyjaśnić ale najpierw chciałam waszej opinii.
1 dziwny cykl 60 dni 2 cykl 56dni 3 cykl 58 dni teraz czekam na kolejny ale nadal go nie ma mimo że jest to już 50 dzień. Nie wiem co się dzieje ale chce się starać o dziecko. Do tego moje miesiączki są bardzo skąpe :((. Macie jakieś porady? Może przeżyłyście coś takiego?
Ja takie miałam. Wszystkie badania wyszły ok. Lekarze rozkładali ręce bo nikt nie wiedział dlaczego. I prawdę mówiąc do dzisiaj nie znam odpowiedzi na moje cykle dlaczego tak długie byly jaki był powód.
 
Hej dziewczyny mam pewien problem z którym jak dotąd nigdy nie miałam styczności. Otóż moje cykle stały się dla mnie całkowicie nie zrozumiałe. Od 4 cykli są strasznie długie do ginekologa będę szła w tym miesiącu żeby to wyjaśnić ale najpierw chciałam waszej opinii.
1 dziwny cykl 60 dni 2 cykl 56dni 3 cykl 58 dni teraz czekam na kolejny ale nadal go nie ma mimo że jest to już 50 dzień. Nie wiem co się dzieje ale chce się starać o dziecko. Do tego moje miesiączki są bardzo skąpe :((. Macie jakieś porady? Może przeżyłyście coś takiego?
Ginekolog koniecznie. Musi zrobić USG i zlecić badania, na pewno powinien zrobić diagnostykę bo długość jest już hardkorowa.
 
Dokładnie, nie chciałam rzucać diagnozy przez internet ale tak wygląda PCOS. Oczywiście pełna diagnostyka do wykonania u lekarza.
Ja miałam nawet 70 dniowe cykle i PCOS nie mam. Ale fakt warto zrobić pełen pakiet badań bo to że ja przy tak długich cyklach nie mam PCOS to nie oznacza że autorka postu też nie będzie miała.
 
reklama
reklama
Rozumiem. Ja np jak zaczęłam się starać o dziecko to cykle w 4 światy a jak przestałam to cykle się unormowały. Ostatnie 4 cykle 29-30 dniowe jedynie teraz czekam (ale nie wykluczam ciąży) czekam do 17marca.
Dlaczego tak długo?? Skoro Ci się unormowaly, to może to ciąża? I warto wiedzieć wcześniej??
 
Do góry