reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CYTOMEGALIA

Dołączył(a)
30 Czerwiec 2020
Postów
7
Witam, proszę o pomoc bo odchodzę już od zmysłów.. Prawdopodobnie spodziewam się dziecka, wszystko się zgadza, testy pozytywne ale lekarz dopiero za tydzień. Kilka dni temu miałam kontakt z dzieckiem z wirusem cytomegalii, naczytalam się strasznych rzeczy o chorobach itd, czy jest tutaj jakaś mama która miała kontakt z osobą chora a dziecku nic się nie stało? Na sama myśl o tych wszystkich powiklaniach chce mi się płakać...
 
reklama
reklama
Taki stan nie. Ale jeśli złapiesz wirusa - to może to być niebezpieczne.
Jak już pisałam u mnie igg i igm cytomegali i toksoplazmowy są ujemne - a mam dwoje dzieci. Trzeba tylko co jakiś czas w ciąży zrobić badanie.
 
Taki stan nie. Ale jeśli złapiesz wirusa - to może to być niebezpieczne.
Jak już pisałam u mnie igg i igm cytomegali i toksoplazmowy są ujemne - a mam dwoje dzieci. Trzeba tylko co jakiś czas w ciąży zrobić badanie.

bo wlasnie to zrobilam po poronieniu i mam to watpliwe i teraz zaczelam sie zastanawiac, toxo mam ujemne
 
Myślę, że ten wynik nie miał wpływu na poronienie.
Gdyby to było świeże zakażenie, to najpierw pojawiłoby się igm. Igg świadczy o przebytej chorobie - a jeśli jest niskie - to o ile kiedykolwiek było zakażenie, to musiało być bardzo dawno temu.
 
Myślę, że ten wynik nie miał wpływu na poronienie.
Gdyby to było świeże zakażenie, to najpierw pojawiłoby się igm. Igg świadczy o przebytej chorobie - a jeśli jest niskie - to o ile kiedykolwiek było zakażenie, to musiało być bardzo dawno temu.

Ok dziekuje bardzo na pewno badanie jeszcze powtórzę przed ewentualną kolejną ciąża ;)
 
We wtorek mam wizytę u ginekologa więc na pewno zleci kompleks badań, ale do tego czasu chyba zwiariuje..
Z dzieckiem z cytomegalią miałam częsty kontakt, ze sliną, moczem dziecka również, więc mówicie że mogę mieć już w organizmie przeciwciała i nie wpłynie to na moje dziecko?
 
Dziewczyny, odebrałam wyniki teściowa straszy mnie że jest źle że mam jak najszybciej iść do lekarza, wizytę mam pod koniec sierpnia dopiero ale wszędzie czytam że jeśli IgG jest wysokie to znaczy że mam przeciwciala i mam być spokojna, co o tym sądzicie?
 

Załączniki

  • 20200730_101817.jpg
    20200730_101817.jpg
    1 003,5 KB · Wyświetleń: 65
reklama
Dziewczyny, odebrałam wyniki teściowa straszy mnie że jest źle że mam jak najszybciej iść do lekarza, wizytę mam pod koniec sierpnia dopiero ale wszędzie czytam że jeśli IgG jest wysokie to znaczy że mam przeciwciala i mam być spokojna, co o tym sądzicie?
Pamiętaj, ze teściowa wie lepiej :p
Taki wynik oznacza, ze przebyłaś chorobę. Jak masz wątpliwości możesz zawsze zadzwonić do lekarza i go o to dopytać. :)
 
Do góry