reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Staram się karmić w maseczce i jak najczęściej myć i dezynfekować dłonie. Tak naprawdę niewiele więcej chyba mogę zrobić, bo ciężko jest trzymać dystans. Wiadomo, nie kaszle ani nie kicham na małego, staramy się wietrzyć chatę jak najczęściej i nie kłaść małego na naszym łóżku. Obawiam się, że po tym czasie i tak pewnie się zaraził, skoro mi się udało zarazić od męża (a np. od jakiegoś czasu nie śpimy razem ze względu na małego).
Pewno niewiele można zrobic... Właśnie się zastanawiałam czy masz jakieś wytyczne, bo nigdy nie wiadomo kiedy człowieka dopadnie... Zdrowia Wam życzę.
 
reklama
No to widzę że z tym jedzeniem nie tylko u mnie taki problem . Oli na początku ładnie buźka otwierał, a teraz jedną łyżeczkę i później zaciska usta i koniec karmienia ... Takim sposobem wywaliłam już 4 obiadki. Oli tak jakby skumał, że matka probuje ograniczyć mu cycka i się nie daje 😂 Za nami 20 tydzień, dziś wchodzimy w 21 . Zobaczymy jak długo ta niechęć do jedzenia sie utrzyma.

@Natqaa z tym usypianiem to u nas też jest problem . I w ciągu dnia nawet bywa różnie. Czasem uśnie i go odkładam ,to się budzi . I tak podnosze go czasem 2 razy czasem 3 i usypiam na nowo . Wieczorem ostatnio chodzi spać z wielkim płaczem, dlaczego? Pojecia nie mam 🤷‍♀️

Oliwier opanował już przewracanie z brzuszka na plecy ,teraz ćwiczy z pleców na brzuszek . Juz raz mu się udało :D
Hej z tego co pamiętam to twoje dziecko ma skaze bialkowa ? To chodzi o to bialko mleka krowiego czy się mylę? Jakie objawy miala dzidzia i jakie dajesz mleko ? Pozdrawiam
 
Hej z tego co pamiętam to twoje dziecko ma skaze bialkowa ? To chodzi o to bialko mleka krowiego czy się mylę? Jakie objawy miala dzidzia i jakie dajesz mleko ? Pozdrawiam
Jeśli mogę pomóc to moje dziecko też ma skazę, to alergia na białko mleka krowiego oraz mięso krowie. Karmie ją piersią ale jestem na diecie a mm które jej podaje raz dziennie to bebilon pepti dha. Wcześniej miała skórę bardzo suchą i w krostach, wręcz jak poparzona wyglądała, cała czerwona byla😔 niestety nie chce mi załadować zdjęcia żeby pokazać.
 
Jeśli mogę pomóc to moje dziecko też ma skazę, to alergia na białko mleka krowiego oraz mięso krowie. Karmie ją piersią ale jestem na diecie a mm które jej podaje raz dziennie to bebilon pepti dha. Wcześniej miała skórę bardzo suchą i w krostach, wręcz jak poparzona wyglądała, cała czerwona byla😔 niestety nie chce mi załadować zdjęcia żeby pokazać.
A jednak troche poczytałam, przy skazie to głównie te symptomy skórne, mojej malej skóra porcelanowa. Będę obstawiac jednak laktozę- niestety- bo te mleka z obnizona laktoza są wstrętne w smaku i będę się chyba ratować nadal delikolem ktory jej pomagal- i jak wrócę to mam nadzieje ze nadal pomoze 🤔 a jak nie.. to będę musiała cos innego wymyślić i moze cos pediatra pomoze :( bo ten jej brzuszek w nocy i wstawanie po 30 razy mnie wykończą.. a juz w miare spala, brak delicolu od paru dni i problem wrocil :(
 
@Natqaa nie Oliwier nie ma skazy :) tu o nietolerancje laktozy chodziło .

Właśnie weszliśmy w 22 tydzien życia, z wielkim hukiem... Oli od wczoraj ma takie humorki że jak tak dalej pójdzie to skończę w psychiatryku 🙈
Dzis wstał o 4:40 szczesliwy z życia zadowolony ,albo nie za chwile ryczał jakby kto go wrzątkiem lał ... M-A-S-A-K-R-A
zasnął po godzinie bujania ,noszenia na ... godzinkę . Po tej godzinie znowu marudzenie . Zasnął na godzinę i teraz znowu szaleje .

Zauwazylam ze jest bardzo mocno za swoją starsza siostrą . Wyszła do szloly ,a on w ryk 🤦‍♀️ dziewczyny ja wysiadam 😅
 
@Natqaa nie Oliwier nie ma skazy :) tu o nietolerancje laktozy chodziło .

Właśnie weszliśmy w 22 tydzien życia, z wielkim hukiem... Oli od wczoraj ma takie humorki że jak tak dalej pójdzie to skończę w psychiatryku 🙈
Dzis wstał o 4:40 szczesliwy z życia zadowolony ,albo nie za chwile ryczał jakby kto go wrzątkiem lał ... M-A-S-A-K-R-A
zasnął po godzinie bujania ,noszenia na ... godzinkę . Po tej godzinie znowu marudzenie . Zasnął na godzinę i teraz znowu szaleje .

Zauwazylam ze jest bardzo mocno za swoją starsza siostrą . Wyszła do szloly ,a on w ryk 🤦‍♀️ dziewczyny ja wysiadam 😅
Aa... to jak sobie poradziliście się ta nietolerancja ? Bo u nas działa.poki co tylko delicol 😓 tzn odstawilam go ale wszystko wróciło wiec od wczoraj na nowo daje i czekam na efekty..

Co do humorków.. to współczuję poranku 🤣
 
@Natqaa moja ostatnio jak przychodzi wieczór i skończymy czytać bajeczkę to też wpada w szał. Nie wiem, może już zdaje sobie sprawę, że to noc i czas iść spać a nie chce? Bo niby czemu? 🤔 W dzień też usypia ładnie, a jak zaśnie w końcu wieczorem (między 19-20) to pobudka między 1-3, różnie to bywa i koło 6.

@prusaczek dziękuję bardzo 🥰 Trzymajcie się :(niestety albo stety córcia to cały tata aby płeć po mamie :D u nas ząbki wybiły się 19.10 a męczyła się już dobry miesiąc - pamiętam, że dzwoniłam koniec września do przychodni bo miała lekki stan podgorączkowy to jak zapytałam pani dr czy to może być od zębów to mnie wyśmiała, że gdzie takiemu maleństwu zęby... My smarowaliśmy dziąsełka maścią, kupiłam specjalnie w aptece, mam taką szczoteczkę na palec do masowania dziąseł na to dawałam maść i masowałam jej w buźce w środku. Do tego gryzaki wrzucałam do zamrażarki i jej później dawałam i to jej chyba największą ulgę przynosiło bo pamiętam jeden dzień był taki płacz a jak jej przyniosłam chłodnego gryzaka to buzia od razu się uśmiechła 😊

@Maria_K my też w nocy usypiamy na piłce ale to też jest nasza wygoda bo jak usiądziemy z nią na piłkę to chwila moment i śpi. Też małą bierzemy w nocy do siebie, fajnie jest się budzić i widzieć jej buźkę 🥰

@sariska dziękuję bardzo 🥰 a na ząbki polecam jw. gryzaki z zamrażarki.

U nas dziś pobudka i karmienie o 4:50 i trzeci dzień pod rząd moja panna jest już o tej wyspana ... 🙈 i myśl tu człowieku co zrobić o 5 z maluszkiem żeby nie obudzić całego domu. Całe szczęście jest kochana i nie płacze za dużo.
My też dawaliśmy na brzuszek delicol ale nie pomagał wcale, zmieniliśmy na vivomixx i zdał egzamin już po 5ciu kroplach :))
 
reklama
Miedzy naszymi dziećmi 5 tyg różnicy, mam nadzieje ze tez tyle czasu zajmie mojej malej i będzie lepiej. A dajesz jeszvze delicol ? Albo do kiedy dawalas ?
Podaje nadal . Oczywiście w mniejszych częstotliwościach, ale jednak . Oli nadal ma bóle brzuszka (mniejsze) ale jednak są. Więc postanowiliśmy podawać profilaktycznie zeby ulżyć mu w cierpieniu. Dodatkowo ząbki ,u nas młody ślini się ze hoho .
Dziś Oli ma lepszy nastrój, ale za to pogoda nie rozpieszcza ... zastanawiam się czy mimo wszystko wyjść... 10°c ,ale muszę brać pod uwagę ze to jednak nie centrum, a same pola w około wiec i zimniej jest.

Mam do was pytanie . Czy brałyście pod uwagę chodzik dla malucha ? Ja tak ,jeszcze oczywiście nie wsadzam go bo nie potrafi sam się utrzymać,ale za miesiąc jak najbardziej na tę chwilę bede go wsadzać. Abym mogła się vhociaz spokojnie załatwić 🤦‍♀️ Jestem sama cale dnie ,a radzić sobie jakoś musze .
 
Do góry