reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Słuchajcie, ale Wy te kaszki/kleiki to na krowim mleku robicie, czy jak? 🙄
@sariska marchewka gotowana? zmiksowana na papkę, czy w kawałku. Chciałabym rozszerzać dietę na zasadach BLW, ale zastanawiam się czy Mała da radę. Karmicie łyżeczką?butelką?z kubeczka? 🙈
Powiem, ze ja mam mix w głowie, bo z jednej strony gadają, ze rozszerzać dietę min.17tyg ale nie później niż 26tydz, później, ze karmić WYŁĄCZNIE piersią do końca 6go miesiąca, później, ze rozszerzać dietę, kiedy maluch stabilnie siedzi. Sama już nie wiem i panika mnie bierze na myśl o podawaniu małej stałych posiłków. boję się, ze zaczną się problemy z brzuszkiem, kupką, zakrztuszenia, albo dławienie....masakra
Ściągnij sobie aplikacje bobovity. Tam będziesz miała fajnie dietę rozpisana .. można przesunąć do przodu o miesiąc i zobaczyć z ciekawości vo dziecko będzie mogło jesc za jakiś czas. Np jogurt naturalny, kefir, twarożek, jajko itd - to wszystko po 6mies juz.. :)
 
reklama
Nie... mleko krowie po 12mies. Kaszki albo ze swoim mlekiem albo modyfikowanym. Blw nie za szybko - jak dla mnie najszybciej 6mies i jak siedzi i się nie buja wokół własnej osi siedząc. Co do sloiczkow, zależy jak karmisz. Jak kp to bym się nie bala na twoim miejscu o kupki. I zawsze możesz zacząć od paru łyżeczek czy tej 1/3 słoiczka;) - taki słoiczek można w lodówce przechowywać 48h wiec teoretycznie 3 dni moze jesc. Z kolei jesli Twoje dziecko ma problemy z kupka, ulewaniem, to rozszerzanie moze pomoc ;) (na kupy owoce typu jablko sliwka) - jak boisz się o zatwardzenia bądź ma z nimi problemy to odradzam kaszek na bazie ryzu i marchewki

no własnie tak myślałam, ze krowiego jeszcze nie wolno. Ale to co... gotujesz kaszkę na wodzie i dodajesz podgrzane swoje mleko? no bo cyckowego mleka przecież nie można gotować 🙄 🤔
 
no własnie tak myślałam, ze krowiego jeszcze nie wolno. Ale to co... gotujesz kaszkę na wodzie i dodajesz podgrzane swoje mleko? no bo cyckowego mleka przecież nie można gotować [emoji849] [emoji848]
Można używać mleka krowiego do kaszek, ale nie można nim zastąpić mm lub kp. (Link do: Mleko krowie i gluten. Jak sprawdzić czy moje dziecko może je spożywać? - alaantkoweblw)

Kurcze, z jednej strony zazdroszczę Wam, że już rozszerzacie dietę i jestem ciekawa reakcji małego na nowe smaki. A z drugiej strony, uzbrajam się w cierpliwość i jeszcze miesiąc poczekam [emoji4] My zdecydowaliśmy się na blw, ciekawe jak nam to wyjdzie w praktyce [emoji6]
 
no własnie tak myślałam, ze krowiego jeszcze nie wolno. Ale to co... gotujesz kaszkę na wodzie i dodajesz podgrzane swoje mleko? no bo cyckowego mleka przecież nie można gotować 🙄 🤔
Nie, przygotowuje mleko modyfikowane np 120ml 4miarki mleka, i do tego dodaje odpowiednią ilość kaszki ( np 3-4 lyzki/lyzeczki). Zawsze możesz kupować kaszki mleczne. Tam dodaje się tylko wodę zgodnie z instrukcja
 
Można używać mleka krowiego do kaszek, ale nie można nim zastąpić mm lub kp. (Link do: Mleko krowie i gluten. Jak sprawdzić czy moje dziecko może je spożywać? - alaantkoweblw)

Kurcze, z jednej strony zazdroszczę Wam, że już rozszerzacie dietę i jestem ciekawa reakcji małego na nowe smaki. A z drugiej strony, uzbrajam się w cierpliwość i jeszcze miesiąc poczekam [emoji4] My zdecydowaliśmy się na blw, ciekawe jak nam to wyjdzie w praktyce [emoji6]
Uuu podziwiam cierpliwosc, mnie strasznie korciło. W sumie dzięki temu mojej małej sie mniej ulewa
 
Można używać mleka krowiego do kaszek, ale nie można nim zastąpić mm lub kp. (Link do: Mleko krowie i gluten. Jak sprawdzić czy moje dziecko może je spożywać? - alaantkoweblw)

Kurcze, z jednej strony zazdroszczę Wam, że już rozszerzacie dietę i jestem ciekawa reakcji małego na nowe smaki. A z drugiej strony, uzbrajam się w cierpliwość i jeszcze miesiąc poczekam [emoji4] My zdecydowaliśmy się na blw, ciekawe jak nam to wyjdzie w praktyce [emoji6]

Ja jeszcze nie rozszerzam, Mała póki co tylko na moim mleku, ale zaraz kończy 6mcy wiec powoli już się szykuję. Ale szczerze mówiąc jestem przerażona. tez nastawiłam się na blw, ale panicznie boje się zadławienia no i problemów z brzuszkiem/kupkami.... 🙄
 
Sory dziewczyny za brak kontaktu z mojej strony Ale mam tyle roboty że ręce mi odpadają wieczorem. Wiadomo 3 małych dzieci to jest wyzwanie. Dochodzi do tego teść z parkinsonrm i teściowa po chemii
Gotuję dwa obiady sobie i teściowej bo ona na płynnej diecie. PILNUJE ich leków, robię zastrzyki , sprzątam im , pomagam.ubrac, robię pranie , itd z resztą same wiecie ile jest pracy w domu. Ale to nie jest taki problem
Najgorszy jest brak wdzięczności i zero szacunku z ich strony. Zawsze mn9e zwalczali , kopali dolki pode mną, ba ... Jak byłam w ciąży nie chciała mi pomóc teściowa przy pilnowaniu starszych dzieci w wieku 2 lat i 3 , w pole też braliśmy ich z sobą, ale los się odwrócił. I co z tego z tej pomocy ? Dałam teściowi pierogi na obiad . Czrsc zjadl a czesc kazal zabrać bo są huja warte dosłownie . Teściowej zr9bilqm sok z buraków czerwonych jabłka i cytryny
To powiedziała że nie taki jak gdzieś tam widziała. Bo tu jest piana. Odp jej że piana bo świeżo wyciśnięty. A ona dodała i warstwy ma . Odp że warstwy bo 3 różne składniki i będą
A jak chce pić to niech pomiesza sobie. Wiecie co boli mnie to. Wyreczam ja we wszystkim i zero szacunku

AS39, bardzo mi przykro. Wiem jak starsi, chorzy ludzie mogą dać w kość... Jesteś bardzo dzielna, dając sobie z tym radę.

Tak z doświadczenia mojej rodziny, to taki człowiek musi sobie zdać sprawę z tego jaką dużą pomoc otrzymuje np. w rozmowie z kimś, kto ma gorzej/ widział podobne przypadki . Moją Babcię ( nie chodziła ostatnie 1,5 roku życia) odwiedzała koleżanka Mamy- wolontariuszka w hospicjum i przy okazji porad pielęgnacyjnych przemycała im jakieś info o tym, jak tam wygląda pobyt, po takiej rozmowie Babcia przynajmniej przez jakiś czas lepiej traktowała Mamę.
Może ktoś z rodziny mógłby z teściami delikatnie porozmawiać?

Trzymaj się !
 
Można używać mleka krowiego do kaszek, ale nie można nim zastąpić mm lub kp. (Link do: Mleko krowie i gluten. Jak sprawdzić czy moje dziecko może je spożywać? - alaantkoweblw)

Kurcze, z jednej strony zazdroszczę Wam, że już rozszerzacie dietę i jestem ciekawa reakcji małego na nowe smaki. A z drugiej strony, uzbrajam się w cierpliwość i jeszcze miesiąc poczekam [emoji4] My zdecydowaliśmy się na blw, ciekawe jak nam to wyjdzie w praktyce [emoji6]

My też czekamy. 30.11 będzie skończone 6 miesięcy i lecimy z blw, jak nie będzie wychodzić to chyba jeszcze poczekamy, ale wszystko wyjdzie w praktyce.
 
My też czekamy. 30.11 będzie skończone 6 miesięcy i lecimy z blw, jak nie będzie wychodzić to chyba jeszcze poczekamy, ale wszystko wyjdzie w praktyce.
Pewnie, nic na siłę [emoji4] Czytałam, że najważniejsze w tym wszystkim to wyluzować, nie stresować się za bardzo i dać dziecku czas i wybór.

@Nerwicówka35 - staram się nie myśleć w tych kategoriach, choć wiadomo - ryzyko zakrztuszenia zawsze jest czy to przy blw czy słoiczkach. No i pamiętaj, że blw nie musi oznaczać zero papek.
Powolutku i będzie dobrze [emoji4]
 
reklama
Ja jeszcze nie rozszerzam, Mała póki co tylko na moim mleku, ale zaraz kończy 6mcy wiec powoli już się szykuję. Ale szczerze mówiąc jestem przerażona. tez nastawiłam się na blw, ale panicznie boje się zadławienia no i problemów z brzuszkiem/kupkami.... 🙄
Wiesz.. kiedyś trzeba zacząć pomimo strachu. Jak ma już 6mies to nie powinna się jakoś mocno krztusić chociaz moze sie zdarzyć. Moja najczęściej się krztusi jak pije mleko z butelki, a jak je słoiczki to moze zdarzyło się 2 razy ale to przez to ze za dużo nabrałam na lyzeczke. Wiele zależy tez od techniki karmienia. Ja jak daje lyzeczke to wkładam do buzi i nie wyjmuje aż nie wymemla,tym sposobem się nie krztusi, ale jak np otre lyzeczke o górna warge to się może zdarzyć. No i nie karmi się dziecka jak placze - mi się zdarzyło czasami bo np zostało trochę mlekA czy łyżeczka słoiczkai wtedy też krztuszenie. Ale nie taki diabeł straszny .. nie bój się:) bedzie fajnie. Ja przy blw boje się tylko tego bałaganu 🤣🤣
 
Do góry