reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

U mnie na przełomie 5/6 tydzień max 3 dni trwały. Potem po seksie jednorazowo. Taka kawa z mlekiem. Ale ja mam małą nadżerkę, dlatego. U Ciebie nadal się utrzymuja? Dostałaś duphaston?
Tak dostałam. 3 razy dziennie po 1 tab.
Dzis jak posprzątałam troszkę nie przemęczając się jakoś bardzo to miałam lekko. Jutro zobaczymy jak będzie do południa. Jak coś to zadzwonię do gina.
 
reklama
U nie których z Was pojawiały się plamienia, brudzenie, ile u Was trwało??
Ja wczoraj miałam spokój. Dziś znowu jednorwzowe lekkie brudzenie.
U mnie było to 3 razy, trwało raz (kawa z mlekiem) jeden dzień, kolejne dwa różowe to kwestia dwóch podtarć przy wizycie w toalecie i zmieniało się w normalny śluz lub taki żółty 🤔
 
Ja polecam do takiej zwykłej glukozy dodać sok z połowy cytryny. Wzięłam ze sobą cytryne ;)
W szpitalu nie pozwalali tych smakowych, ale dodać cytryne już tak
co punkt to inaczej. Trochę tego w życiu miałam to jedni mówią, że wodą nie można popijać, inni że tak. Wypić wszystko na raz w ciągu 3 minut, inni, że do 15 minut.. że nie można palić w ciągu tych 2 godzin, inni że nie ma to znaczenia itd. już tyle się tego nasłuchałam, że robię jak uważam. Jak czuję, że już nie daje rady to popijam łykiem wody albo robię przerwę minutę w piciu. A i co ciekawe, że jak zdarzą się wymioty podczas picia albo zaraz po wypiciu to każą jeszcze raz pić albo przyjść innego dnia (nie zdarzyło mi się to, ale pielęgniarka mnie uprzedziła, żebym lepiej nie wymiotowała) 🙈
 
Ja dzis tez w panice pobieglam do lekarza bo dostalam plamienia. 8+3…Z usg wyglada na to ze lekko sie odkleja w jednym miejscu kosmowka. Dzidzia ok. Dostalam duphaston i zalecenie odpoczynku. 😥 mam nadzieje, ze to minie za jakies 2-3 dni…
Odpoczywaj 😊 najważniejsze, że z dzidzią jest okej, wiesz co się dzieje i jesteś pod kontrolą lekarza 😌 trzymam kciuki by szybko minęło!
 
co punkt to inaczej. Trochę tego w życiu miałam to jedni mówią, że wodą nie można popijać, inni że tak. Wypić wszystko na raz w ciągu 3 minut, inni, że do 15 minut.. że nie można palić w ciągu tych 2 godzin, inni że nie ma to znaczenia itd. już tyle się tego nasłuchałam, że robię jak uważam. Jak czuję, że już nie daje rady to popijam łykiem wody albo robię przerwę minutę w piciu. A i co ciekawe, że jak zdarzą się wymioty podczas picia albo zaraz po wypiciu to każą jeszcze raz pić albo przyjść innego dnia (nie zdarzyło mi się to, ale pielęgniarka mnie uprzedziła, żebym lepiej nie wymiotowała) 🙈
Ja miałam 3 podejścia w poprzedniej ciąży do tego badania za każdym razem wymiotowałam raz po 50 min raz po 15 min i raz po 30 min aż rozłożyłam ręce i lekarz tez
 
Ja też przy OGTT kupiłam cytrynową glukozę, taka mocna lemoniada wyszła. Dla mnie badanie do przeżycia. Jedynie ręka mnie bolała, mam cienkie żyły i 3 x pielęgniarka kuła mnie w tą samą rękę.. siniak miałam straszny, ale co zrobić jak trzeba to trzeba.
 
Ja też przy OGTT kupiłam cytrynową glukozę, taka mocna lemoniada wyszła. Dla mnie badanie do przeżycia. Jedynie ręka mnie bolała, mam cienkie żyły i 3 x pielęgniarka kuła mnie w tą samą rękę.. siniak miałam straszny, ale co zrobić jak trzeba to trzeba.
zawsze kłują mnie 3 razy w tę samą rękę, w tę samą żyłę, w to samo miejsce 😱
 
reklama
A jak z tą glukozą do picia, polecacie smakową? Czy zwykłą? Jak ja to przeżyje 🤦‍♀️ Idę w czwartek
Z tego co wiem nie wszędzie zgadzają się na podanie smakowej. To badanie nie jest takie złe jak mówią sama byłam nim przerażona. Na spokojnie kazały mi to wypić w ciągu 5 minut nie dłużej i nie pic wszystkiego na raz bo będzie mdlic tylko małymi porcjami.
 
Do góry