reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Nenyah - jak jestem za listą :)
A z jedzeniem to mam dylemat jeszcze taki, że druga pediatra - alergolog zaleciła wprowadzanie warzyw w takiej kolejności : ziemniak, szparagi, brokuł, dynia, i na końcu marchew, bo jej zdaniem marchwe może najbardziej uczulać... i to zamo z jabłkami ??? (owoce:gruszka, morela, brzodkwinia i na końcu jabłko)....
I zbnajdź tu człowieku gotowe danie bez marchwi i jabłka... Niewielki wybór...

PaulaC-nie wiem czy nie masz chwilowo spsutej poczty - bo mi wróciło maila od ciebie :(
A może powiedz kto jeszcze dostał te przepisy, to poproszę od dziewczyn :) (chyba że masz prawa autorskie ;D)

Beatusek- ja piotra na siedząco właśnie sprawdzałam, bo chciałam żeby się bawił i zabawki miał na blacie.... miałam też nadzieję, że będziemy go karmić z blacikiem... no i d...blada 8). Ale może Igusek jest wyższy ::)
 
reklama
Junonko witaj serdecznie! Jak czegoś nie wiesz to chętnie Ci pomogę. Pytaj na gg jak tylko trzeba. :)

Emiliano rozbawiłaś mnie tymi prawami autorskimi :laugh:
Wysłałam też do Lileczki, Mondzi, Ani, Swiezynki...., ale chyba właśnie udało mi się też wysłać do Ciebie. Sprawdź pocztę jeśli możesz.
A z tymi zaleceniami pediatry to mnie zdziwiłaś...

Mad nie pomogę w kwesti koralików, ale może warto by popatrzeć w marketach budowlanych takich jak OBI, Castorama, Prakticer czy BricoMarche.
 
Emiliana my właśnie praktykujemy jedzenie bez marchewki, bo mam podejrzenie, że uczuliła Smoka i chcę zrobić przerwę - i tu z pomocą przychodzi Gerber, który właśnie wprowadził dwa bezmarchewkowe słoiczki od 5 miesiąca: groszek z pietruszką i kukurydzę z pietruszką i ziemniakami. Ta ostatnia to superhicior, Łukasz wtrzącha aż miło, i ja próbowałam i rzeczywiście jest dobre, słodziutkie. Groszek też wchodzi, i dynia :)
Zalecenia lekarki też mnie zdziwiły - ja wiem, że teraz dużo dzieci ma alergię, ale żeby aż tak na zimne dmuchać... Słyszałam poza tym, że marchewka na początku znacznie mniejsze ma szanse uczulić, jeśli jest zmieszana z czymś jeszcze - czyli np. marchewka z ziemniakiem Hippa mogłaby się sprawdzić.
Co do niejedzenia Twojego synka, to nie wiem, czy brokuły są tym, czym się powinno zachęcać niemowlaki do jedzenia ;)

Paula a czy ja też mogę prosić o przepisy? Może to wreszcie przełamie moje lenistwo? ;)

Nenyah a w ogóle to chciałam powiedzieć, że fantastycznie z Twojej strony, że się tak wszystkim zajęłaś :) Wieeeeeelki szacun i buziaki dla Ciebie :-* DZIĘKUJEMY!
 
Mam pytanie: macie pokopjowane swoje posty z noworodka????? Jeżeli tak to jak to robiłyście????
 
Uwaga testuję. Działa wszystko. JUPPIII!!!
Shirleyko - życzę by starania były jak najbardziej owocne i gratuluję podjęcia decyzji :laugh:

No kochane troszkę juz tu naskrobałyście. Cztery strony!!! Powiem tylko wow!
Chyba dobrze sie stało, ze się tutaj przeniosłyśmy bo widzę, że te które od dłuższego czasu nie pisały na noworodku piszą teraz tutaj.

No a my juz na dobre wprowadziliśmy pokarmy stałe bo wcześniej z zalecenia pani dr musieliśmy z nich zrezygnować. Mati dostał wczoraj mus jabłkowo-bananowy a dzisiaj kaszkę ryżowo-malinową, która bardzo mu smakowała bo zjadł ją prawie całą. Do tego wypił 60 ml soczku gruszkowego z czego jestem bardzo zadowolona bo w ogóle soczków nie chciał mi pić. Najadł się jak bąk i teraz śpi. :laugh:
 
Hello!!! Witam Wszystkie Mamy !!!

jestem całkiem zielona na tym forum /przepraszam ale najpierw potestuję
???
 
Witam. Przez te ostatnie wizyty nieproszonych gości na noworodku pisać mi sie odechciało a dotego jeszcze chroniczny brak czasu. Za to maile przeczytałam no i jestem w czerwcówkolandzie :) Wszystko tu dla mnie nowe więc na razie brak avatarku, suwaczka itp. Ja mąż w końcu przestanie marudzić, ze za dużo przy kompie siedzę to wstawię zdjęcia. Co do Świezynki to ja ją poznalam na watku regionalnym (wielkopolska). Jej Wojtus urodzil sie w tym samym szpitalu co mój 1 dzien pozniej. Przyslala mi wowczas zdjecia i wymienilysmy kilka meili.  Sadze, ze mozemy ja tu zaprosic.
Probowaliśmy metody-zasypianie bez smoczka. Chorror. Efekt byl taki, że dziś Wojtek prawie wcale nie spał. Jak już zasnął to ze smokiem ::) A na basenie jak fajnie dziś było i woda cieplejsza (to info dla Beatki i Neyi).
Oki spadam bo stary mi truje :p
 
Hej. No to i ja się zamelduję. Wprawdzie żadnego maila nie dostałam, ale Beatka mnie powiadomiła, gdzie się przeniosłyście. Póki co mój Skrzat śpi, więc mogę coś skrobnąć. Ostatnio się nie udzielałam na noworodku, chociaż cały czas czytałam i widziałam co się dzieje. Nawaliło mi się tyle pracy i innych zajęć, Nadia wywija jak pijany zając, na chwile jej samej zostawić nie mogę...Już zaczęłam myśleć o ...nauce latania  ::)(mieszkam na 8 piętrze). Latanie sobie podarowałam na rzecz wynajęcia niani. No i musze powiedzieć, że póki co jest rewelacyjnie. Mała spokojna, nie marudzi, ma się z kim bawić i lubi nową ciocię... a ja mam czas na pracę i mam nadzieję, będzie i czas na forum, w końcu  ;D Tylko coż mi to forum dziwnie działa...hmmm, widzę posty w długich i wąskich kolumnach po prawej stronie a reszta strony pusta....??? O co chodzi???
 
reklama
Do góry