reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Ojaaaaaaaa, na zdjęcia Julka mogłabym patrzeć godzinami i wzdychać z zachwytu!  :) Jest ślicznościowy :angel: a przy tym uważam, że macie przepiękną pościel, która jest idealną scenerią do portretów małego przystojniaka ;)
Co do imienin to osobiście nie znam żadnego Julka, więc nie wiem, kiedy by obchodził. Ja sama przy ustalaniu imienin Łukasza trzymałam się zwyczaju uznawania pierwszej daty po urodzinach.

Mad owszem, z tego co wiem jest też mleko Bifidus, ale my dajemy zwykłe Bebiko 2, a z serii bifidowej zdarza nam się pożerać kaszkę ryżowo-kukurydzianą. Ale te wszystkie kaszki to takie świństwa, że jak tylko Smok zacznie jeść więcej normalnych rzeczy to z nich natychmiast zrezygnujemy.

Paula co do równości mleka modyfikowanego i zwykłego to śmiem wątpić, ale dyskusja pewnie byłaby jałowa, jako że obydwie autorytetami w tej dziedzinie nie jesteśmy ;) Ale na pewno warto ten temat zgłębić. Kiedyś czytałam arcyciekawą dyskusję na ten temat, ale oczywiście zgubiłam adres :( Jeśli jeszcze ją znajdę, to na pewno wkleję linka.

W kwestii tortu to ja też się zastanawiam. Z tym, że u mnie dylemat tylko czy kupić czy zadebiutować w roli twórczyni (czego trochę się boję), bo Smokowi i tak nie dam i tak  :p Dla niego będzie może sałatka owocowa  8)


 
reklama
Szkrabiku niestety pasemka szczegolnie na krotkich wlosach trzeba czesciej odnawiac. Na dluzszych odrosty jeszcze tak mocno nie sa widoczne. Ja swoje klaki co 4 no gora 6 tygodni farbami traktowalam. Ale tez u mnie farba szybciej schodzila przez czeste podroze i mycie ich woda watpliwej jakosci. Bo w takim Azerbejdzanie woda do mycia tak wali chlorem, ze po kapieli w wannie mialam poczucie, ze zakonczylam kapiel w basenie. Po takiej kapieli czesto moja farba z wlosow splywala lub zmieniala kolor.

Juciu Julio boski :) moze on Maje chce wagowo doscignac ?? Na pocieszenie powiem, ze moje dziecie rowniez chwilowo ma straszny apetyt i je i je i konca nie widac. Jest jej chwilowo obojetne czy to piers czy butla i tylko jej sie uszy trzesa i brzuch coraz bardziej wylewa na boki.

Mondzi co do urodzinek Ty wyprawiasz impreze i od Ciebie zalezy co wymyslisz. Rodzinka powinna sie dostosowac. I pamietaj zadowolona mama zadowlone dziecko. Wiem, ze taka wazną uroczystosc kazda chce jakos uswietnic, ale pomysl czy warto pasc, a rodzince jeszcze moze sie nie spodobac ( oczywiscie tego nie zycze)

Agast nieopatrznie powiedzialam co Twoj maz wymyslil mojemu. A ten juz wymysla czego nauczy Majke.

Mad kwiatkowa dziewczynka piekna.

Mag kiedy obchodzicie imieniny Majki ?? ja znalazlam tylko jedne 7 kwietnia.

Paula po takim poranku jak najbardziej relaksujacy wieczor Wam sie nalezy !!

Lila dla Ciebie mega uscisk.

U nas Maja wczoraj dala czadu. Walczac z bolem brzucha wieczorem zrobilam jej troche wczesniej ciepla kapiel. Ciepla woda zaraz podzialala rozluzniajaco i dziecko baczki wypuscilo. Tylko na koncu zoltej fontanny sie nie spodziewalam. Nie wiedzialam czy sie smiac czy plakac, ale szybko Maje z takiej kapieli wyciagalam. rozumiem, ze czasami mozna nasikac do wody ale zeby kupe walnac to juz przesada.
 
Paula, ja też chcę wieczór relaksu :) Ostatnio zasypiam z misiem :), bo Michał cały czas przy kompie coś robi. A dzisiaj Tymek wczesniej położony... Odpoczywajcie owocnie :)

Asioczku, nam też się raz zdarzyła kupeczka w wannie, ale to dlatego, że niechcący TYmkowi przerwałam, myśląc, że już skończył :) Chyba nie było mu zbyt miło, bo więcej tego numeru nie powtórzył.

No i mamy dla Tymcia żyrafę, a nawet dwie. Jedna FIscher Price, a druga to miarka wzrostu. No śliczne są obie takie, że aż hej! Myślę, że pierwsze urodziny, to dobry pomysł na taki prezent :) A mordeczka tej żyrafy, no brać i całować, normalnie.

Idę pomyć gary...
 
Mondzi a Majce sie calkiem podobalo i byla strasznie niezadowolona, ze ja z tej breji wyciagnelam. Moze juz za mlodu lubi oklady z roznego rodzaju papek ...
 
Mondzi zeby to byly babeczki ... Maja jeszcze robi bardziej niemowlece kupy i do babeczek im daleko. Powiem jedno w polaczeniu z woda wyszlo niezle mazidlo.
 
Cześć  :p

Lila, dzięki wielkie za linka!!!  :-* No i przytulki Ci ślę!!!

Minko, ale śliczna Wiki!!! Jeju nie mogę się już doczekać naszej małej. Spineczkę Jej przypnę :) Aha Wiktoria mi się też podoba, ale tak ma na imię córeczka Tymka chrzestnego, która mieszka na naszym osiedlu i często się z nami widuje, więc odpada... :(

Mad, Olka po prostu urocza :)

Świeżynko, a ile czekasz na te odrosty ???

Juciu, ale masz fajowe dzieciątko :D Huba, powiadasz? Hahaha znam takiego jednego eks-hubiacza ;D

PaulaC, nie zamierzam Cię zlinczować. Sama nie wierzę producentom mieszanek i jak najprędzej chciałabym Tymkowi zabrać Pepti :)

MagW, no się czepnęłam Amelki, ale mężydełko ciągle pod górkę mi robi...

Asioczku, olaboga, dzięki Bogu nie kąpię się w chlorku :p A kupsztala można walnąć w każdej sytuacji i w każdej pozycji ;D Na przykład w ZOO podczas przewijania prosto tacie na koszulkę ;D

Mondzi, ja za to robię śmieszne urodzinki, żeby Tymkowi się podobało. Będą serpentyny, muzyczka dzieciowa, każdy z gości obowiązkowo czapeczkę na głowę założy (taką śmiechową z Puchatkiem albo Myszką Mickey) i dostanie do ręki trąbkę. Szampan będzie malinowy bezalkoholowy, żeby dzieci też mogły pić, a podany w kubeczkach Kubusiowych :) Ciacho śmietanowo-karmelowe w polewie czekoladowej i Tymek zdecydowanie trochę dostanie. W zamian za to innych zakazanych rzeczy tego dnia nie będzie. I do tego wszystkiego mnóstwo balonów, nie tylko zawieszonych, ale walających się dokoła, żeby dzieci mogły się nimi bawić. W końcu to święto jednego z dzieci, a razem będzie ich 6 :D

Wczoraj jak powiedziałam tak zrobiłam i po prostu padłam... nawet nie zdążyłam wyłączyć kompa  :-[ Teraz muszę się trochę pouczyć na czwartek, więc się odmeldowuję, życząc wszystkim spokojnej nocy :)
 
Dobry Wieczór :)

Dziękujemy z Karolą za życzenia miesięcznicowe!!!
Lileczko nie badź smutna.Przytulamy.Mam nadzieję że dziś już lepszy masz nastrój.

A moja Karola jak była dziś z Tatusiem w domu to spadła z tapczanu. :(
No i jestem trochę o nią bojąca(albo trochę bardzo)
Co prawda rozmawiałam z chirurgiem i mi powiedział zacytuję: że gdyby od takich urazów coś musiało się dziać to by ludzkośc wyginęła
Ale nieszczęśliwe wypadki się czasem zdarzają więc nalezy zwracać uwage na kilka rzeczy:jaki dziecko ma nastrój=płaczliwe lub czy nie jest senne,czy nie ma wzdętego brzuszka,czy siusia,czy wymiotuje,czy chce jeść,jakie kupki
W sobote nabiła sobie małego siniaczka po oczkiem -też na Tatusia dyżurze

Szkrabiku Gratuluję Córeczki!!!! :) Farciara ;)
Mnie się widzą Anastazja i Paulina :)

... a jak mnie się trafi druga córcia kiedyś to będzie to Michalina lub Ewa lub Beatka lub Agnieszka
 
Szkrabiku, ja planuję serniczek, specjalnie dla Syncia. Kilka razy już próbował i... chyba nie muszę pisać, jakie pyszne robię serniki :) Ja to wogóle do tych urodzin mam takie dziwne podejście. Ważne jest to, że w czwartek spędzimy je sami z Tymciem (mam nadzieję, że Michał będzie miał wolne) i to będzie na pewno dużo cenniejsze i dla nas i dla TYmka, niż niedzielna impreza. Na myśl o torcie chce mi się ryczeć i wiem, że pod tym względem będzie mi bardzo ciężko, bo ja straszna beksa jestem. A że nie lubię płakać przy ludziach, to wolałabym ominąć ten punkt programu. Tym bardziej, że zażyć nic nie mogę, bo karmiąca matka jestem.

Karola, dzięki za fachowe informacje odnośnie obserwacji poupadkowej. Tymek spadł z sofy już dwa razy i chyba nic się nie działo, bo płakał bardziej z przerażenia, niż jakiegoś bólu. Przytulam Karolkę i pisz no z nami częściej :)

DLaczego ja jeszcze nie śpię? A potem narzekam, że TYmek wcześnie wstaje.
 
reklama
Witam wieczorkiem

Karolinko! Wszystkiego naj!

Ale Wam zazdroszczę, że tak sobie piszecie i tyle stron już naprodukowałyście. Ja nie zawsze mam czas żeby doczytać, o odpowiedzi nie wspominając

W sobotę zupełnie spontanicznie udało nam się wyrwać do Krakowa - było cudnie, pogoda była piękna, pozwiedzaliśmy stare kąty, powspominaliśmy czasy młodzieńczej beztroski i początków naszego zakochania ;)
W niedzielę byliśmy na komunii. W poniedziałek cały dzień w pracy, dzisiaj pół dnia w pracy. Trochę padam na pyszczek, ale następne dwa dni teoretycznie wolne, więc mam nadzieję, że odsapnę

Tak z tego co bardzo wybiórczo pamiętam, to:
ślimak z klockami - Emila umie wrzucać tylko do środkowej dziurki w kształcie gwiazdki. Gdy chce wrzucić tam np. trójkąt a on oczywiście nie wpada do dziury, wyrzuca go gestem "ten klocek coś popsuty" i tak, aż do znalezienia następnej gwiazdki. Wtedy bije sobie brawo :) No i Agast - ja też notorycznie na tego ślimaka mówię żółw ;)
roczek - u nas oczywiście jak zwykle tragedia z tym, żeby dopasować termin teak, żeby wszystkim pasowało.Generalnie jednak planuję imprezę w sobotę + impreza w lipcu (wtedy będzie roczek "oficjalny" ze Mszą) imprę tę połączymy pewnie z naszymi urodzinami. Co do menu u mnie na razie nico, pustka w głowie i pustka w lodówce, ale co tam, do soboty zdążę, nie ;) ??
MagW - nam Emila w niedzielę spadła z kanapy - no comments - deprecha u matki do dzisiaj trwa - choć to nie pierwszy jej upadek :(
Mondzi - spoko, ja tam rozumiem Twoje "zakręcenie" imprezowe. u mnie krótka kameralna impra by nie przeszła. Sama bym się po prostu głupio czuła, bo np. dziadkowie i chrzestna z rodziną jadą kilkadziesiąt kilometrów więc czuję wewnętrzny przymus przyzwoitego podjęcia ich ;)
też jestem zwolenniczką naturalności, ale raz dałam Mili rozcieńczone mleko z kartonu i dostała czerwonych polików a jednocześnie w cyckach mleka prawie niet, no i przez kilka miesięcy prawie mi nie przybierała na wadze, a po bebiku troszkę ruszyła
Szkrabiku - z imion, które podałaś podoba mi się Anastazja

na razie wysyłam, bo jeszcze mi coś zeżre posta...
 
Do góry