reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Hej dziewczyny. Od rana próbuje Was "przeczytać" ale coś nie mam weny. W ogóle ma huśtawkę nastrojów gorzej niż w ciąży, najczęściej to mi się agresor włącza. Pewnie wszystko przez tą torbiel (Kazika tak ją nazwałam :-) ) na szczęście za tydzień idę do lekarza.
Kamil nie dostał się do żadnego z trzech przedszkoli. Z tego co się dowiedziałam to nie dostało się żadne dziecko gdzie oboje rodziców pracuje, miejsca zajęły dzieci rodziców samotnie wychowujących. Gdzie tu sprawiedliwość?? Nie mówię o tych uczciwych co faktycznie sami wychowują ale o kombinatorach. Trudno, napisaliśmy odwołanie i zobaczymy.

My młodemu na urodziny nic nie kupujemy, może to okrutne ale nawet go nie uświadomiliśmy że jest coś takiego jak urodziny :-) jedynie do zoo pójdziemy pułki ma darmowe wejście.
 
reklama
bu!

Lenka - na 7 dni rejs? wow-troszkę zazdroszczę;-)
Perciu - oj tam oj tam, jak nie poznasz jak poznasz, jak Cię sieknie to się nie bedziesz zastanawiać tylko obierzesz kierunek porodówka i już.
Żyrafko - ale super dekoracja!

co do urodzin - heh to my wyprawiamy tzn hihi przychodzą babcie i dziadki i moje siostry z rodzinami i mojego bracia z rodzinami i robimy grilla jak co roku (chyba:-D bo jeszcze nie było tematu póki co) a prezentów jakiś super od nas nie było nigdy...chociaż w tym roku zastanawiam się nad hulajnogą, ale pewnie z kasy którą dostanie tam pare zeta i coś dorzucimy i będzie. Rower dostała bez okazji a teraz brynczy o tą hulajnoge bo koleżanki mają.

Anecznik - padłam na pysk jak przeczytałam o braku uświadomienia młodego hihi
 
Anecznik - padłam na pysk jak przeczytałam o braku uświadomienia młodego hihi

Wszystji rozbija się o kasę i brak czasu. Zresztą w przedszkolu go uświadomią jeśli się dostanie.

Dziewczyny jak wychować syna na chama?? Powaga, mój jest zbyt grzeczny, nie awanturuje się o zabawki wszystkie oddaje a jeśli ktoś mu zabierze to kończy się płaczem. Wolę żeby był twardszy zwłaszcza w dzisiejszych czasach.
 
Wszystji rozbija się o kasę i brak czasu. Zresztą w przedszkolu go uświadomią jeśli się dostanie.

Dziewczyny jak wychować syna na chama?? Powaga, mój jest zbyt grzeczny, nie awanturuje się o zabawki wszystkie oddaje a jeśli ktoś mu zabierze to kończy się płaczem. Wolę żeby był twardszy zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Anecznik, wszystkiego nauczy się w przedszkolu... mój też taki był... teraz ostro walczy o swoje :tak:
 
Wszystji rozbija się o kasę i brak czasu. Zresztą w przedszkolu go uświadomią jeśli się dostanie.

Dziewczyny jak wychować syna na chama?? Powaga, mój jest zbyt grzeczny, nie awanturuje się o zabawki wszystkie oddaje a jeśli ktoś mu zabierze to kończy się płaczem. Wolę żeby był twardszy zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Jezuuu a dlaczego tak??? Dlaczego dziecka nie wychować na dobrego , dzielącego się człowieka... Jak tak obserwuję na placu zabaw troche to idzie w złym kierunku wszytsko... Dzieci chowane sa na gburowatych egoistów , stroniących od zabawy i co mnie przeraża nie usmiechających się Jak sie dzieje taka sytuacja jak powyżej że jedno dziecko drugiemu zabiera zabawki to rodzice powinni interweniowac , tłumaczyć że tak nie wolno , że trzeba sie dzielic , nie zabierać nic nikomu bez pozwolenia. A jak widzę czasem to zero interwencji! Mój synuś ma prawo bo to dziecko... Anecznik to nie jest sposób wychować Kamila na gburowatego egoistę bo co z tego że w zżyciu sobie poradzi jak z taka postawą będzie przez te swoje życie szedł SAMOTNIE! Jak widzisz że rodzice nic nie robia to zwróć im uwagę... Poza tym 3 lataka to taki wiek że dziecko się uczy prawidłowych odruchów i rodzice w tym powinni pomagać. To że teraz płacze bo mu zabieraja nie oznacza że za chwile znajdzie złoty środek na to by mu nie zabierali:) Jak Kasiek napisała w przedszkolu nauczy się tez zycia w społeczeństwie. Co nie oznacza by nie powtarzać że trzeba się dzielić. Ale sam się nauczy że z chamem po chamsku trzeba i sam sobie wybierze z kim się będzie dzielił a kto jest dla niego zagrożeniem. Moim zdaniem to nieuswiadamianie o urodzinach też nie jest dobre. Nie ważne że brak finansów na prezenty... Tort upiec i kupic resoraka to nie jest wielki wydatek... A ile szczęścia i radości dla tak małego szkraba! Ja sama pamiętam że strasznie czekałam na moje urodziny bo był tort bo świeczki i rodzina i ciepło ogniska domowego... Co najsmieszniejsze nie pamietam kompletnie prezentów jakie dostawałam.... Jaś też nie jest zasypywany nie wiadomo jakimi gadżetami... bo przy jednej osobie pracującej w domku nas na jakies laptopy czy inne drogie prezenty na to nie stać. Ale ja nauczyłam Jasia tak jak mnie nauczono cieszyć się ze wszystkiego , nawet głupiego lizaka za 55 groszy czy samolocika skonstruowanego przez Tatusia! Bo pięknie lata a nic nie kosztował bo kartki i rece ma kazdy w domu!
 
Ostatnia edycja:
ja też nie rozumiem tego, przepraszam anecznik, nie chcę Cię w zadnym wypadku urazić bo wiem o co Ci chodzi. Ale coraz częściej słyszę, jak nauczyć dziecko żeby zabierało zabawki innym, żeby potrafiło oddać itp. Mój mąż też chce tak nastawiać Łukaszka. Myslę, ze jeśli zaszczepimy w dziecu poczucie własnej wartości, myslenia, dążenia do celu to dziecko sobie poradzi w świecie. Nie trzeba od razu uczyć dziecka bycia jak to określia anecznik- chamem
 
perciu jak skurcze? rodzisz już? :-)




mój tata kończy 50tkę nie mam pomysłu na prezent buuuuuuuuuuuuuu, na pewno zrobię tort w kształcie ryby bo jest zapalonym wędkarzem a co dalej to nie mam pojęci a
 
Ostatnia edycja:
Skurcze pojawiają się i znikają;;) Wczoraj miałam 3 co 3 minuty potem co 7 potem co 10 i ostatni co 15 minut... Brzuszek ćmi jak na @ Zosia juz chyba jest maxymalnie nisko... Ale to takie przyjemne skurcze:) Poczytałam sobie wczoraj wspomnienia z porodówek... Zryczałam sie przy wszystkich opowiesciach jak bóbr:) Ale wiem już kiedy mam jechać :p Czekam do ostatniego dzwonka, bo Jas niestety przeczuwa co się święci i wczoraj o 21 jak sprowadzałam psiapsiółke na dół do bramki to tak się za mną rozpłakał że mi serduszko mało nie pękło... Cała wieś go słyszała ... A ja z tym bebzonem po schodach na górę chyba rekord pobiłam....
 
reklama
czesc Babeczki ;)

ja też mam skurcze i bardzo mnie boli na dole tak jakby głowka cisnęła, tydzien temu mialam rozwarcie na palec, na sama myśl o tym wszytskim sie stresuję, a musze przetrwac przynajmniej do wtorku, bo mam ważna rozmowę z dziekanem, trzymajcie kciuki, pliz!



zyrafciu dziekuję, ze o mnie pamietasz;) ale masz młodego tatę ;)
perfecta trzymam kciuki kochana!!! juz niedługo... pierwsze mialas cc, czy sn? bo ja po cięciu, ale i tak liczę, się fizjologicznie sie uda...pijesz już wywar z malin? a jak przygotowujesz Jasia na przyjscie siostry? my z Kubusiem ciagle o tym rozmawiamy, wytłumaczyłam mu, ze bede musiala pojsc do szpitala urodzic mu braciszka i ze mnie nie bedzie kilka dni itd ciekawe ile z tego zrozumial :) słyszałam, że ze szpitala trzeba wrocic z dzidziusiem i jakims prezentem dla starszaka i powiedziec, ze to prezent od tego małego, zamierzam tak zrobic...
anecznik moze powiedz Kamilkowi o jego urodzinach, wiesz bedzie miał frajde i bedzie taki dowartościowany ze swiadomościa, ze jest gwiazdą tego dnia, ucieszy się, albo powiedz ze idziecie do zoo z okazji jego urodzin ;)
 
Do góry