reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

hej Mamuśki!

u nas ok, cały dzien na dwirze, Mała spi jak zabita w wózku:-)
pisałyscie o odbijaniu po jedzonku, ja odbijam jesli mała jest niespokojna i daje mi znac, jak zasnie przy jedzeniu to jej nie mecze i kłade na boczek w łózeczku lub wózku i spi jak suseł;-) bez ulewania i wymiotów, wiec to sie sprawdza....

co do siusiania przy przebieraniu to standard i juz trzymam jej dluzej pieluche bo wiem ze bedzie fontanna jak ja wytre wilgotna chusteczka;-)

my od wczoraj jedziemy na bebilonie pepti 1, dr przypisała na recepte, moj pokarm odciagam i mroże na pózniej , Mała jest spokojniejsza i nie ma wzdec zatrwarzenia na bebilonie, to bardzo delikatne mleczko w porównaniu z matczynym które jest tłuste i bogate w białko a mała niestety ma problemy z jego strawieniem poki co- dr powiedziala ze za tydzien, dwa jelitka beda lepiej pracowac i wrocimy do mojego mleczka...

co do kąpieli to Niunia nie chce z wody wychodzic;-) to chyba po tatusiu heheh

pozdrawiam was i zycze spokoju i radosci z Maciezyństwa
ps czekamy na niedobitki hihi
 
reklama
Lena ja niestety jestem posiadaczka "modeli" nieodbijajacych i mocno ulewajacych, a mimo to zaden jak na razie kolek nie mial ani Olaf ani teraz Eryk, wiec sie nie stresuj. Jak nie odbije to tak jak pisza dziewczyny kladz na boczku a mozesz na wszelki wypadek podlozyc cos pod gorne nogi lozeczka, to jak mu sie uleje to splynie w dol. A spacerki w taka pogode to mozna juz zaczac moze napierw krociotkie a potem coraz dluzsze :))

Paula lenka jest przecudna

karo znam ten bol.... nie poddawaj sie mi z olciem po zastojach i pozniejszych brakach udalo sie znow wszytsko uregulowac choc troche to trwalo, jak mu bardzo brakowalo to dawlam mu mieszanke ale nie wyciagala nigdy wiecej niz 50 ml a pozniej znow sie dopasowalismy do swoich potrzeb


Neti gratuluje , widze ze mamy podobne kruszynki


Klementinka moj szkrab mial miesiac przed urodzeniem 2200 a urodzil sie 2390 wyglada na to ze zatrzymalo go moje nadcisnienie, ktore wkoncu okazalo sie stale a nie tylko w gabinecie

Pytanie do rozpakowanych, czy Wasze maluchy dobrze trzymaja glowke lezac na brzuszku?? nie wiem czy pamietam starszego Ola ale on chyba mocno trzymal od samego poczatku, a eryk albo jest glodny i jak go poloze to ssie swoja reke, albo jest rozespany i jak go poloze to przysypia spowrotem. Tyle ze on glownie spi i je wiec albo jest ospaly albo ma juz pelny brzuszek i nie chce go na niego klasc. Nerwowy troche potrzyma ta glowe i zaczyna plakac, teraz nie wiem czy trzyma wystarczjaco dobrze a mam schizy ze maly i slaby...
 
widzisz Mika ja tez mialam nadcisnienie tylko ciagle mi wmawiali ze jest w granicach normy

co do glowki to Jasiek juz przekreca na druga strone, moze faktycznie Eryk spiacy, znajdz odpowiedni moment
 
Jedyne co mnie pociesza w tym że nadal jestem zapakowana to to, że nadal mogę jeść wszystko na co mam ochotę:-)

zdec, musze cie troche zgnebic :-), bo nawet przy karmieniu mozesz jesc wszystko. moja polozna mowila mi juz prz pierwszym dziecku, ze to wszystko bzdury i trzeba jesc bardzo duze ilosci, zeby rzeczywiscie znaczace ilosci czegostam trafily do mleka matki. karmilam 9 miesiecy. obzeralam sie ale z glowa, za to wszystkim. dziecko nie mialo zadnych alergii ani wysypek. tak jest do dzis.
ale pewnie jak zwykle co kraj to obyczaj. u nas dziecka sie nie kapie az pempek odpanie. niczym sie nie przemywa, poprostu kikut zasycha i odpada. nie ma przy tym zadnych problemow i jakis czas saczy sie z niego taka wydzielina, az przestanie. w Polsce przemywa sie to cudami, spiytusem, woda z mydlem itp. a efekt jest ten sam, tylko u nas sie nic nie paprze :-) i wsyzstko idzie znacznie szybciej ;-)
 
Witam o poranku.....zwłaszcza te niedobitki-dwupaki!!!!:-):-):-):-)
Eagle się rozpakowała , więc coraz nas mniej...Liczę, że dostanę dziś również sms-a od AniCh83....Meg82 ma dziś test z oxy......więc coraz mniej tych upartych dzieciaczków!!!:-):-):-);-);-);-)
A może któraś w nocy zaszalała, co i mamy kolejną czerwcową mamusię.....Zdec, Kaj,natasza30, ????Jak tam sytuacja u Was????
Ja calutką noc przespałam....nawet nie wstałam na siusiu...oczywiście zero objawów....więc ciekawa jestem co wymyślą ze mną jutro w szpitalu....Mam nadzieję, że jak zadzwonię dziś do gina to nic się nie zmieni i jutro przyjmie mnie na oddział....bo ja już chcę małą!!!!
Dziś znów wybieram się w miacho....a co tam !!!!Może to ostatni taki dzień swobody....:-):-):-)Ale boję się już sama chodzić....bo ostatnio w sklepie złapał mnie taki skurcz że myślałam że wszystko z półki zwalę....Nie mogłam się ruszyć...Dlatego wczoraj po mieście łaziłam z siostra i koleżanką a dziś mama będzie moją ofiarą....
Dziewczynki życzę Wam miłego dnia....Zwłaszcza tym nierozpakowanym....Oby ten tydzień dla nas wszystkich okazał się łaskawy....i obyśmy mogły sie cieszyć już naszymi maleństwami.....
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do rozpakowanych, czy Wasze maluchy dobrze trzymaja glowke lezac na brzuszku?? nie wiem czy pamietam starszego Ola ale on chyba mocno trzymal od samego poczatku, a eryk albo jest glodny i jak go poloze to ssie swoja reke, albo jest rozespany i jak go poloze to przysypia spowrotem. Tyle ze on glownie spi i je wiec albo jest ospaly albo ma juz pelny brzuszek i nie chce go na niego klasc. Nerwowy troche potrzyma ta glowe i zaczyna plakac, teraz nie wiem czy trzyma wystarczjaco dobrze a mam schizy ze maly i slaby...


Nasza Mała strasznie długi trzyma główkę w górze jak leży na brzuszku i przekręca sobie ją w którą stronę jej wygodnie, moja mama aż nie mogła uwierzyć że takie maleństwo ma taką siłę.
W poniedziałek Julcia ważyła 3560gram (najniższa waga ze szpitala 2820gram) :) więc ładnie przybieramy na wadze :D
Dzisiaj pierwsza samotna noc za nami :) Mama pojechała wczoraj wieczorem a mąż poszedł do pracy na nockę. Ale minęła dosyć spokojnie. Teraz trochę marudna więc zmykam lulać :D
 
Witam
Ale dziś znów zapowiada się piękna pogoda chyba znowu pojedziemy na działke mąż w tym tyg ma wolne to trzeba kożystać:tak:a dla dzieciaków na działce to raj

Co do trzymania główki moja długo trzyma ją wysoko i przekręca sama na boki ale robi tak już od pierwszego dnia jak się urodziła
 
Witam sie z rana:-)
Szymek dzisiaj jest ostatni dzień w przedszkolu, a od jutra już w domku, jestem ciekawa jak sobie poradze z dwójka;-) U nas nocka spokojna. Wczoraj Kacperek na dworze spał 6,5 godziny tylko na śpioszka dałam mu cycoreksa :-) Mieliśmy ostatnio wizyte kontrolną u pani doktor i wszystko jest ok Kacperek waży 4070:szok: waga jak wychodziliśmy ze szpitala była 3370. Posprzątałam troche mieszkanko i teraz czekam na położną, a potem standardowo jakiś spacerek.
 
reklama
Witajcie,
No i co?? I co?? NIC!!!!
Babcia wraca po południu, a mała dalej siedzi!!:wściekła/y:
Ale zwolnienie mi się skończyło, wczoraj jej zagroziłam że jak nie wyjdzie przez noc to idziemy do pracy i nie będę gołosłowna:wściekła/y: Zaraz się zbieram:wściekła/y:
Ostatni dzień czerwca dzisiaj..... a ja coś czuję że jeszcze sobie poczekam......:wściekła/y:
 
Do góry