reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamy

Mitap

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
103
U mojej 4 miesięcznej córeczki od niedawna pojawiły się czerwone plamki na skórze widoczne bardziej w trakcie kąpieli. Po kąpieli bledną i pozostają w ich miejscach suche plamki, co to może być? Ubranka od narodzin prane w tym samym proszku, karmiona jest piersią przez cały czas. Plamek jest kilka jedna na udzie, na ramieniu i rączce, na szyjce, i w obu zgięciach pod kolankami.
 
reklama
Tak wygląda największą z plamek
 

Załączniki

  • IMG_20191020_193631.jpg
    IMG_20191020_193631.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 211
  • IMG_20191020_194910.jpg
    IMG_20191020_194910.jpg
    882,4 KB · Wyświetleń: 215
Tak wygląda największą z plamek

Mój synek miał identyczne i utrzymywało się to do ok 8 miesięcy. Potem jak ręką odjął . Dermatolog stwierdziła na początku atopowe zapalenie skory potem po kolejnych wizytach wykluczyła. Po prostu może tez tak być u twojego maluszka ze organizm jeszcze dojrzewa.
Używałam maści Elocom - co prawda to sterydy ale pomagal na dłuższa metę ale i tak potem wracało ale jak pisałam wcześniej po 8 miesiącu przeszło samo
 
No właśnie będziemy u dermatologa to się okaże. Nie wydaje mi się że to AZS bo dziecko nie drapie się i raczej jest spokojne
 
Mój synek miał identyczne i utrzymywało się to do ok 8 miesięcy. Potem jak ręką odjął . Dermatolog stwierdziła na początku atopowe zapalenie skory potem po kolejnych wizytach wykluczyła. Po prostu może tez tak być u twojego maluszka ze organizm jeszcze dojrzewa.
Używałam maści Elocom - co prawda to sterydy ale pomagal na dłuższa metę ale i tak potem wracało ale jak pisałam wcześniej po 8 miesiącu przeszło samo
I po wizycie u dermatologa, stwierdził że to napewno nie azs. I że z daleka widzi że mała dostała tych plamek po proszku lovela. I faktycznie od początku używamy tego proszku. Mamy smarować pudrodermem i z biodermy atodermem. Zobaczymy co będzie. Mamy jeszcze miesiąc do wizyty u innego dermatologa zobaczymy czy będzie potrzeba
 
reklama
Tak wygląda największą z plamek
Witam, u nas dermatolog, alergolog i 3 pediatrow stwierdziło azs, mimo mojej diety, przeróżnych maści nie znika, ale i się pogorszylo
 

Załączniki

  • Screenshot_20191025-090811.png
    Screenshot_20191025-090811.png
    332,7 KB · Wyświetleń: 98
  • Screenshot_20191025-090817.png
    Screenshot_20191025-090817.png
    412,5 KB · Wyświetleń: 106
Do góry