reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone spuchniete i przesuszone sutki

Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
12
Mam straszny problem. W grudniu nie dogadalam sie troche z moim maluszkiem i pogryzl mnie. Nie jakos do krwi, siniakow nie bylo wiec myslalam ze przejdzie jak zawsze. Wczesniej zadnych problemow z karmieniem nie mialam. Niestety nie przeszlo. Zrezygnowalam z wkladek laktacyjnych, biustonosz i bluzki 100%bawelna, po kazdym karmieniu - a je tylko noca- smarowalam 100%lanolina ale bylo coraz gorzej. Probowalam snarowac bepanthenem to troche sie zatrzymalo ale nic nie poprawilo, poyem maltanem ale bylo gorzej wiec zbow do bepanthenu wrocilam z tym ze teraz juz mam prawie cale sutki czerwone (brodawka i wiekszosc otoczki) a na piersiach pojawika sie jeszcze niewielka wysypka. Teraz zmienilam na alantan ale tez tylko powstrzymuje pogarszanie sie a nic nie pomaga. Karmie nadal, 2-4 noca, w dzien nic. Skore mam tam strasznie sucha, schodzi i peka czasem. Gdy karmie pierwszy raz noca to nie boli ale potem juz jest bol i pieczenie. Lanoliny uzywalam juz wczesniej i pomagala, maltan i bepabthen tez nigdy mnie nie uczulal. Synek ma 15 miesiecy, nie ma grzybicy w buzi. Pomozcie!
 
reklama
Mnie mój maluch pogryzł dość mocno kilka razy. Wypróbowałam wiele maści i kremów. Masc lansinoh na brodawki naprawdę działa cuda. Polecam. Nakładam masc bardzo obficie na sutki, następnie nakładam na nie kapturki, żeby krem nie wsiąkał w biustonosz. Bardzo szybko pęknięta skóra się regeneruje.
 
No wlasnie miesiac temu bylam u dermatologa to mi dala jakas masc ktora okazala sie zwykla lanolina byc... i oczywiście zero poprawy. A no i jej rada bylo przestac karmic... no coz...
 
Gdyby ktos chcial wiedziec... po 2 miesiacach meczarni pomogla pani ginekolog... i hydrokortyzon... jest o niebo lepiej ale do dobrego stanu jeszcze daleko. Moge za to karmic bez bólu, skora nie pęka i nie swedzi juz prawie wcale. Ale ta masc tylko 10 dni mozna stosowac, zobacze jak bedzie gdy ja odstawie...
 
Do góry