reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

B贸le brzucha i temperatura

Domi386

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
7 Sierpie艅 2020
Post贸w
47
WWitam 馃檪 syn 9 maja sko艅czy艂 dwa miesi膮ce. I mamy pewien problem ot贸偶 od tamtej soboty ma艂emu strasznie je藕dzi w brzuszku podczas jedzenia , denerwuje si臋 ca艂y czas nawet ju偶 po , pr臋偶y i napina.. byli艣my u lekarza i kaza艂a odstawi膰 mi ca艂kowicie nabia艂 , dokarmia膰 Bebilon comfort ( podobno ma mniej laktozy ) .. tak te偶 robi臋 i zauwa偶y艂am 偶e po tym mleku burknie mu mo偶e dwa trzy razy delikatnie nawet tego nie odczuje , a po piersi ma rewolucj臋 w brzuchu a偶 si臋 robi ca艂y czerwony...podejrzewamy nietolerancje laktozy, dajemy mu te偶 delicol i biogaie i jest troszeczk臋 lepiej , dzi臋ki tym kroplom ma艂y mo偶e przynajmniej sam troch臋 poprutac bo tak to sam nie m贸g艂 , tak samo jest z kupa jak mu nie pomog臋 to nie zrobi , a jak zrobi to du偶o w niej 艣luzu... I to jest m贸j pierwszy problem , wyra藕cie prosz臋 zdanie na ten temat bo sama nie wiem ju偶 co robi膰...
Druga sprawa to temperatura, te偶 w艂a艣nie w sobot臋 zauwa偶y艂am 偶e jest cieplejszy , zmierzy艂am mu temperature w pupie i mia艂 37,8 wiem 偶e odejmuje si臋 p贸艂 stopnia wi臋c mia艂 37,3... I te temperatury utrzymuj膮 si臋 a偶 do teraz ... Zwykle jego normalna waha艂a si臋 mi臋dzy 36,6-36,8 a teraz nagle ma wi臋ksz膮 i w sumie nawet nie wiem od czego ... Najwi臋cej ma do 37,3 i temperatura ca艂y czas si臋 zmienia... M贸wi艂am te偶 o tym doktor i ona w sumie te偶 nie ma poj臋cia, robili艣my badanie moczu ,CRP i morfologi臋 i badania wysz艂y dobrze... Leczymy te偶 go do teraz na ple艣niawki nystatyna, zosta艂o jeszcze dwa dni . Prosz臋 was o pomoc bo nie wiem sk膮d ta podwy偶szona temperatura, wiem 偶e u dzieci takich ma艂ych to jest normalne, ale on ma tak od soboty a zwykle mial mniejsza ... Byli艣my ju偶 raz w szpitalu jak by艂 przezi臋biony i mia艂 gor膮czk臋 i te偶 nie wiedzieli jak膮 przyczyn膮 , mia艂 ja tydzie艅 tylko wtedy mia艂 ju偶 wi臋ksze te temperatury 37,9 itp... prosz臋 o pomoc bo idzie ju偶 zeswirowac...nawet nie wiem w co go ubra膰, czy mog臋 z nim wyj艣膰 na spacer ... My艣l臋 te偶 偶e go nie przegrzewam , w Pokoju jest ciep艂o a on le偶y w pampersie i bluzeczce... Kark ma gor膮cy , klatk臋 ciep艂a a d艂onie i stopy ch艂odne i spocone ... Dlatego nie ubieram go w nic wi臋cej .. pomocyyy 馃槴馃檹Dodam jeszcze 偶e nie kaszle , czasem tylko jak mu si臋 uleje , kataru nie ma tylko bardziej sapke, dwa razy dziennie czyszcz臋 mu nosek, os艂uchowo pani doktor te偶 powiedzia艂a 偶e jest dobrze , uszka sprawdza艂a te偶 wszystko dobrze. Ma艂y te偶 艂adnie je mimo je偶d偶enia i b贸lu tego brzucha , 艂adnie te偶 oddaje mocz. Og贸lnie ma ten brzuszek wzd臋ty, dlatego ciesz臋 si臋 偶e przynajmniej mo偶e sobie sam poprutac odrobin臋 , bo nadal mu pomagam.. Ju偶 nie wiem co mam zrobi膰 lekarz te偶 chce nas wys艂a膰 do szpitala ale moim zdaniem wystarczy zleci膰 odpowiednie badania np. ka艂u czy co艣 偶eby dowiedzie膰 si臋 co mu dolega ... Przy okazji ma艂y ma takie co艣 jakby mia艂 zaraz zwymiotowa膰 ale tego nie robi by艂o tak ju偶 wcze艣niej zanik艂o i jest od nowa ...ca艂y czas si臋 spina jakby chcia艂 zrobi膰 kup臋 a nie mo偶e i robi si臋 ca艂y czerwony , jak mu je藕dzi w tym brzuchu to podkurcza n贸偶ki , napina si臋 i p艂acze jakby go bola艂o ... Ju偶 nie mam poj臋cia co robi膰 馃槴馃槴

reklama

bozenka21

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
6 Marzec 2021
Post贸w
121
Z brzuszkiem i pr臋偶eniem to chyba co lekarz, to inaczej. Og贸lnie rzecz bior膮c, u dzieci to normalne - uk艂ad pokarmowy jest niedojrza艂y, s膮 problemy z gazami i wzd臋ciami, a b膮czki wbrew pozorom te偶 trzeba nauczy膰 si臋 puszcza膰.
Nam pediatra k艂ad艂a nacisk na odbekanie po jedzeniu, 偶eby po piersi lub butelce dzidziu艣 porz膮dnie odbekn膮艂. Je艣li przy pr臋偶eniu mocno p艂acze mo偶e podpyta膰 pediatry o takie specjalne rurki do pupy, 偶eby odgazowa膰 dziecko (nie wiem jak to si臋 dok艂adnie nazywa) i du偶o 膰wicze艅 n贸偶kami - rowerek, zginanie n贸偶ek do brzuszka itp. U nas bardzo to pomaga艂o, dzieci 艂adnie si臋 wtedy odgazowywa艂y.
U Ciebie dodatkowo mo偶e by膰 to uczulenie na mleko, to wtedy jeszcze trudniej opanowa膰 problemy brzuszkowe, ale skoro widzisz, 偶e s膮 efekty, to kierunek raczej jest dobry.
A co do temperatury - mo偶e to pocz膮tek z膮bkiwania? U mnie syn przed 3 miesi膮cem mia艂 ju偶 jedynk臋 na wierzchu, a temperatura zazwyczaj pojawia si臋 jeszcze przed przebiciem dzi膮se艂ek. Spr贸buj masowania, ew jaki艣 ma艣ci na z膮bkowanie, skoro wszystkie wyniki s膮 ok.

Domi386

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
7 Sierpie艅 2020
Post贸w
47
Z brzuszkiem i pr臋偶eniem to chyba co lekarz, to inaczej. Og贸lnie rzecz bior膮c, u dzieci to normalne - uk艂ad pokarmowy jest niedojrza艂y, s膮 problemy z gazami i wzd臋ciami, a b膮czki wbrew pozorom te偶 trzeba nauczy膰 si臋 puszcza膰.
Nam pediatra k艂ad艂a nacisk na odbekanie po jedzeniu, 偶eby po piersi lub butelce dzidziu艣 porz膮dnie odbekn膮艂. Je艣li przy pr臋偶eniu mocno p艂acze mo偶e podpyta膰 pediatry o takie specjalne rurki do pupy, 偶eby odgazowa膰 dziecko (nie wiem jak to si臋 dok艂adnie nazywa) i du偶o 膰wicze艅 n贸偶kami - rowerek, zginanie n贸偶ek do brzuszka itp. U nas bardzo to pomaga艂o, dzieci 艂adnie si臋 wtedy odgazowywa艂y.
U Ciebie dodatkowo mo偶e by膰 to uczulenie na mleko, to wtedy jeszcze trudniej opanowa膰 problemy brzuszkowe, ale skoro widzisz, 偶e s膮 efekty, to kierunek raczej jest dobry.
A co do temperatury - mo偶e to pocz膮tek z膮bkiwania? U mnie syn przed 3 miesi膮cem mia艂 ju偶 jedynk臋 na wierzchu, a temperatura zazwyczaj pojawia si臋 jeszcze przed przebiciem dzi膮se艂ek. Spr贸buj masowania, ew jaki艣 ma艣ci na z膮bkowanie, skoro wszystkie wyniki s膮 ok.
Nam pediatra powiedzia艂a 偶e na z膮bki niby jeszcze za wcze艣nie , a ma艂y te偶 nie ma opuchni臋tych czy czerwonych dzi膮se艂 tylko takie normalne r贸偶owe , wk艂ada r膮czki do buzi ca艂y czas ale lekarz powiedzia艂 偶e to normalne bo tak dziecko poznaje 艣wiat i ze maj膮c dwa miesi膮ce to nie mo偶e jeszcze Z膮bkowa膰 馃

bozenka21

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
6 Marzec 2021
Post贸w
121
@Domi386 , nie ma czego艣 takiego, 偶e nie mo偶e z膮bkowa膰. Maluch nie b臋dzie s艂ucha膰 si臋 pediatry albo tego, co napisali w m膮drych ksi膮偶kach.
U nas te偶 nikt nie wierzy艂, dzi膮se艂ek nie mia艂 zaczerwienionych, opuchni臋tych tez raczej nie, cho膰 trudno mi to by艂o stwierdzi膰, ale od ok 2,5 m-ca 偶ycia do 3, wszystko nagminnie wklada艂 do buzi i si臋 艣lini艂 i mia艂 w艂a艣nie taki male艅ki skok temperatury. A potem z膮b wszyszed艂 i by艂a chwila spokoju. Ale tylko chwila, bo zaraz reszta z臋b贸w posz艂a i w 9 m-cu zycia nie mia艂 tylko 5-tek.
U Ciebie faktycznie mo偶e by膰 to co艣 innego, ale podpowiadam o z臋bach, bo tak wczesne cuda te偶 si臋 zdarzaj膮.

Domi386

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
7 Sierpie艅 2020
Post贸w
47
@Domi386 , nie ma czego艣 takiego, 偶e nie mo偶e z膮bkowa膰. Maluch nie b臋dzie s艂ucha膰 si臋 pediatry albo tego, co napisali w m膮drych ksi膮偶kach.
U nas te偶 nikt nie wierzy艂, dzi膮se艂ek nie mia艂 zaczerwienionych, opuchni臋tych tez raczej nie, cho膰 trudno mi to by艂o stwierdzi膰, ale od ok 2,5 m-ca 偶ycia do 3, wszystko nagminnie wklada艂 do buzi i si臋 艣lini艂 i mia艂 w艂a艣nie taki male艅ki skok temperatury. A potem z膮b wszyszed艂 i by艂a chwila spokoju. Ale tylko chwila, bo zaraz reszta z臋b贸w posz艂a i w 9 m-cu zycia nie mia艂 tylko 5-tek.
U Ciebie faktycznie mo偶e by膰 to co艣 innego, ale podpowiadam o z臋bach, bo tak wczesne cuda te偶 si臋 zdarzaj膮.
Racja racja , zauwa偶y艂am 偶e jak wk艂adam mu palec do bu藕ki i masuje dziaselka to jest spokojny , jak wyjm臋 to zaraz pakuje tam swoje r膮czki, zobaczymy jak to b臋dzie

Domi386

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
7 Sierpie艅 2020
Post贸w
47
W艂a艣nie wcze艣niej tak my艣la艂am bo na 艣rodku dzi膮s艂a na dole ma tak膮 bia艂a kropk臋 , to nie ple艣niawki ani nic ale w艂a艣nie moje podejrzenia rozmy艂a pani doktor

Do g贸ry