reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czeste budzenie w nocy- dwumiesieczniak

donia1987

Mama Piotrusia
Dołączył(a)
20 Styczeń 2009
Postów
23
Witam mam maly problem otoz moj dwumiesieczny synek budzi sie w nocy na jedzenie co 2 godziny:( sporadyczne zdarza mu sie przespac 3 lub 4 godziny. Przeczytalam gdzies ze niemowlaczki w tym wieku powinny przesypiac w nocy okolo 5, 6 godzin.Czy jest jakis sposob zeby wydluzyc sen nocny?? synek jets karmiony tlyko piersia probowalam pare razy podac mu na noc mleko modyfikowane ale on nie potrafi zbytnio pic z butelki kompletnie mu nie idzie. Pomocy bo juz nie daje rady tak czesto do niego wstawac.
 
reklama
Ja Ci nie pomogę, bo mój synek jest na butelce. Kapie go o 19:00, dostaje papu, troche pofika i idzie spać i spi tak do 3:00-4:00, jedzonko, zmiana pieluszki, a potem dopiero o 8:00 - 9:00 sie budzi i czasem jeszcze pospi sobie z godzinke, ale zwykle juz o tej porze jest wyspany i gotowy do zabawy :-)
 
Moja corcia ma 15 miesiecy i tez budzi sie co 2 lub 3 godziny. Nie moge jej od tego odzwyczaic, donia1987 nie jestes sama, tylko ja mam tak ponad rok, tym mozesz sie pocieszyc...
 
Witam mam maly problem otoz moj dwumiesieczny synek budzi sie w nocy na jedzenie co 2 godziny:( sporadyczne zdarza mu sie przespac 3 lub 4 godziny. Przeczytalam gdzies ze niemowlaczki w tym wieku powinny przesypiac w nocy okolo 5, 6 godzin.Czy jest jakis sposob zeby wydluzyc sen nocny?? synek jets karmiony tlyko piersia probowalam pare razy podac mu na noc mleko modyfikowane ale on nie potrafi zbytnio pic z butelki kompletnie mu nie idzie. Pomocy bo juz nie daje rady tak czesto do niego wstawac.

Obawiam sie ze nic nie mozesz zrobic takiego konkretnego.
Dziecko w tym jeszcze w tym wieku rzadzi sie innymi prawami i jeszcze nie rozpoznaja dnia i nocy pozatym budzi sie tez na jedzenie bo w nocy pokarm jest najbardziej kaloryczny.


Niektore dzieci budza sie w nocy niektore spia przez prawie cala noc i tzreba je budzic.

Co mozesz zrobic by pomoc przesypiac: to postepowac wedle rutyny co do pielegnacj i kapieli. Pomagac jedynie powoli rozumiec noc i dzien .

Ponam Ci stronke na ktora Cie serdecznie zapraszam, poczytaj i zobacz co by mozna zrobic, troche tego duzo ale pamietaj ma dopiero 2 mies wiec jest jeszcze maly.
Oto ta strona-https://www.babyboom.pl/forum/karmienie-piersia-f21/przy-cycu-co1-1-5h-cala-dobe-32147/
 
Dzieki dziewczyny wiem ze jest jeszcze maly ale milo by bylo jakby wiecej spal chociaz 4 godziny :tak:jesli chodzi o wieczorne rytualy to ich przestrzegamy od urodzenia najpierw jest kapiel potem jedzonko spokojna zabawa i do lozeczka :)
 
No mi sie maly budzil co 1,5 godziny w nocy i tak do 3 miesiaca wiec tez nie zabawnie. Stopniowo z czasem rezygnowal z niektorych pobudek. U nas tez wystapil problem gazow czy kupki bo o 11 sie budzil i chcial kupke a robij ja dopiero o 12 po poludniu nastepnego dnia.
Moze cos jemu w nocy przeszkadza?
 
nie sadze zeby mu cos przeszkadzalo w pokoju mamy przyjemny chlodek poza tym kupilismy sobie nawilzacz powietrza bo mielismy starsznie wysuszone, maly czesto budzil sie z zatkanym noskiem. Chyba pozostaje mi pogodzic sie z tym i przeczekac tez ciezki okres:tak: a jak Wasze dzieci w podobnym wieku spia w dzien?/ moj piotrus ma 2,3 drzemki po 40 min i jedna dluzsza okolo dwugodzinna na spacerze . To dosc malo hehe tyle dobrego ze jest pogodny i nie marudzi:)
 
ha co do drzemek w dzien to u mnie nie chcial wogole spac. Bylam wykonczona bo albo przy cycu tak z 30 minut albo na spacerze. W lozeczku czy bec cyca wogole. Spal na poduszce na moich nogach z cyckem w buzi a ja na siedzonco na kanapie i tak przez noc. Podczas dnia nie moglam go nawet odlozyc by isc do lazienki czy zrobic sobie cos do jedzenia:-(. Moj maz wracal z pracy o 16 stej a ja dopiero moglam wstac i sie umyc, urzyc toalety.
 
Kurcze no to nieciekawa sytuacje mialas :( moj maly tez na poczatku sporo wisial na cycku ale na szczescie pozwalal mi sie umyc itd. No a na noc zasypial tylko przy cycu normalnie utrapienie musialam sie z nim klasc kolo 21,22 zeby go uspac cyckiem no i zasypialam razem z nim. Nie bylo mowy o jakims wieczornym filmie itd. Od niedawna Piotrus spi w swoim lozeczku sa protesty ale z dnia na dzien jest coraz lepiej :) no i mama i tato maja wiecej czasu dla siebie;-)
 
reklama
Dobrze ze przyzwyczjacie do lozeczka ja zaluje ze wczesniej tego nie robilam, ale bylo monelo teraz maly juz jest nauczony wszystkiego. Od 4 mies przesypia noce tak do 4:30 potem sie budzi po smoczka i dalej spi do 6 . Drzemki w dzien tez teraz sa - dwie i trwaja 2 godz i 1,5 godz. Wiec co by nie bylo czlowiek sie nacierpial a teraz ma spokuj:tak:
 
Do góry