reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, czym jest kangurowanie? Dlaczego jest ważne zarówno dla wcześniaków, jak i noworodków oraz niemowląt - rozmawiam z dr nauk o zdrowiu, położną i doradczynią laktacyjną Moniką Jodłowską. Czy wiesz, że masz prawo kangurować po porodzie? Dowiedz się więcej Obejrzyj film i włącz się do rozmowy:)

Opowiedz, jakie ty miałaś doświadczenia. Czy w szpitalu dostałaś maluszka do kangurowania? Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

Ostatnia okazja, żeby wziąć udział i wygrać Eco zestaw- butelkę na sok i ekologiczne woreczki na zakupy! Weź udział

I kończy się konkurs, gdzie można zdobyć Pampersy Nie przegap!

reklama

czop i rozwarcie 1cm w 36tc

patpat

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny ;) Wróciłam do Was z nurtującym mnie pytaniem ;) Jest to moja pierwsza ciąża, dlatego nie mogę w żaden sposób odnieść się do własnego doświadczenie, wiec wolę zapytać kompendium wiedzy jakim jest to forum ;)

Mianowicie: Około 1,5tyg temu (34tc) zauważyłam odchodzący czop, a jako że był biało-przeźroczysty nie panikowałam, skonsultowałam z położną, która powiedziała, żeby się nie stresować jak nie ma żadnych innych objawów i że mogła to być tylko mała część, a reszta się oderwie podczas porodu. Faktycznie, od tego czasu co jakiś czas "kawałeczek" tego czopu zauważam na wkładce, jednak nie jest on w żaden sposób zabarwiony.
Dodatkowo na wizycie kontrolnej u ginekologa w poniedziałek (36tc) dowiedziałam się, że już jest rozwarcie 1cm. Niemniej jednak również mam nie panikować, tylko leżeć i odpoczywać, co by donosić te ciążę do przyszłego tygodnia, ale gin jest nastawiona, że nawet 2 tyg pochodzę z tym rozwarciem. Jest to dla mnie nieco dziwne, bo rozwarcie kojarzy mi się już z rozpoczynającym porodem.
Dziś dodatkowo zauważyłam kawałeczek czopu, jednak już był lekko zielonkawy (?).

Powiedzcie mi proszę, doświadczone mamy, czy faktycznie powinnam spokojnie czekać, aż się cokolwiek wydarzy większego i jak długo mogę na tę końcową akcję porodową czekać? Czy te dwa tygodnie to czasem nie za dużo?

reklama

Aguu

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Ja z takim rozwarciem to miesiąc chodziłam.

slodkatrojeczka

Rozwiązania
0
Mi czop odszedł w 34 tygodniu (podbarwiony na brązowo), rozwarcie 2cm a urodziłam w 42 tygodniu. Nie ma co panikować :)

kas90

Miasto
Kraków
Rozwiązania
5
Z rozwarciem można jeszzce trochę chodzić.
Zaniepokoiłby mnie tylko zielony kolor czopa. Moze zrob crp i morfologię?

patpat

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Czyli nie taki diabeł straszny ;) dzieki dziewczyny!
@kas90 do zielonego koloru to baaardzo daleko ;) robiłam morfologię i crp wczoraj - wszystkie wyniki w normie ;)

patpat

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny, a mam jeszcze jedno pytanie ;) czy z tym rozwarciem funkcjonowalyscie normalnie? Seks itd? Czy jednak tylko odpoczynek i czekanie aż maluch wykaże chęć wyjścia?;)

Rocielle

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja z rozwarciem 2-3 cm w obu ciazach (jakos od ok 37tyg) normalnie chodzilam, seks itp Pozniej jak juz doszlam do terminy to aktywnosci ile sie dalo a i tak mi to porodu nie ruszylo. Rodzilam po terminie i to wywolywali. Spokojnie jesli lekarz nie mowi ze trzeba uwazac to nie warto lezec plackiem na koncowce. Porod to tez wysilek wiec lepiej byc aktywnym i miec sile i jako taka kondycje. A rozwarcie wcale nie rowna sie porod :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
nowamloda12 Potrzebuję porady 2
M Potrzebuję porady 7
H Ciąża, poród, połóg 4
Sandra_kaminska Potrzebuję porady 14

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Nowe pytania

Do góry