reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop sluzowy

Anonimowa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2020
Postów
106
Dziewczyny może będziecie w stanie mi pomoc, czy czop sluzowy może odchodzić na „raty” i czy to możliwe ze już odchodzi ? Ostatnia wizyta u gin 01.09 wszystko ok, tylko synek według usg 2 tyg większy. Dziś 32+1 przy wizycie w toalecie podczas podcierania zobaczyłam zbita kulkę śluzu koloru żółto przezroczystego/bialego, nie była bardzo duża, ale nigdy czegoś takiego nie miałam, przed chwila znowu zauważyłam na papierze trochę takiego ciągnącego jak białko jajka żółto przezroczystego śluzu, nie jest to ani zwykły śluz ani nie śluz grzybiczy bo miałam infekcje i wiem jak wyglada
 
reklama
Tak może odchodzić po kawałku. Mnie tak zaczął odchodzić ok 2 tygodnie przed porodem. Z tego co opisujesz, to może być czop. Na Twoim miejscu uważałabym ze współżyciem, żeby nie dopuścić do infekcji, bo czop śluzowy chroni dziecko przed zainfekowaniem, prowadziła oszczędny tryb życia, żeby poród nie zaczął się za wcześnie i zgłosiła bym się do lekarza, bo to trochę za wcześnie na to, żeby odpadł czop
 
Tak może odchodzić po kawałku. Mnie tak zaczął odchodzić ok 2 tygodnie przed porodem. Z tego co opisujesz, to może być czop. Na Twoim miejscu uważałabym ze współżyciem, żeby nie dopuścić do infekcji, bo czop śluzowy chroni dziecko przed zainfekowaniem, prowadziła oszczędny tryb życia, żeby poród nie zaczął się za wcześnie i zgłosiła bym się do lekarza, bo to trochę za wcześnie na to, żeby odpadł czop
Dziękuje bardzo za radę
 
W drugiej ciąży też mi się ciągle wydawało, że czop odchodzi, doszukiwałam się fragmentów na papierze, przekopywałam internet w poszukiwaniu zdjęć i dałabym sobie rękę uciąć, że zaczął odchodzić w 37tc, tymczasem urodziłam w 39t6d, jak mi wody poszły ;)
 
Do góry