reklama

czterolatki

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Damiśka, 27 Październik 2007.

1. Damiśka

Damiśka Początkująca w BB

Witam wszystkich.Mam na imie Dagmara i piszę pracę magisterską o mowie czterolatków.Zależałoby mi najbardziej na tym by rodzice maluchów podzielili sie ze mną tym,jakie błędy popełniaja ich dzieci podczas odmiany wyrazów, wymowy słów,czy rozumieją znaczenia związków frazeologicznych i jakie wyrazy tworzą samodzielnie(nieologizmy).Bylabym wszytskim bardzo wdzięczna za pomoc!

2. niebieska.

niebieska. Początkująca w BB

:-)Moja córka mówi np. "wytrzyłam" zamiast wytarłam.Myli jej się jutro z wczoraj i jak coś opowiada to nieraz mówi "jutro byłam..."Staram się ją poprawiać jak mówi źle,ale naszczęście często jej się to nie zdarza.

3. reklama
  4. luckymama

luckymama Fanka BB :)

Niebieska fajne to wytrzyłam:-)
    Mój Lucky mówi że np oni "ją" = jedzą:-)

Damiśka, Lucky często jeszcze mówi "cas" zamiast czas np, ale generalnie stara sie ze wszystkich sił mówić bardzo wyraźnie.

5. evei_66

evei_66 Zaciekawiona BB

Ja mam Dwóch w domu, i generaln ie jeszcze czasem zmienkczaja wyrazy a tak poza tym to raczej nie wiem co

6. bbb223

bbb223 Fanka BB :)

to maja być dzieci, które skończyły 3 lata, czy ktore juz skonczyły 4?

7. przedszkolanka

przedszkolanka Początkująca w BB

Powiem Wam coś śmiesznego :) To, że dzieci mówią :"ją" zamiast jedzą, "kotowi,psowi" itp to tak zwana dziecięca hiperpoprawność. Dzieci już od życia płodowego są w stanie wychwycić regularność mowy i to, że wymawiają tak słowa świadczy tylko o nich dobrze! A to dlatego, że to my ludzie wymyśliliśmy sobie odmianę wyrazów.. tak naprawdę powinno mówić się właśnie tak jak dzieci :) No cóż.. ale dzięki różnym profesorom itp musimy odmieniać inaczej- niezgodnie z rozwojem ludzkim :) TAK ŻE TYLKO POGRATULOWAĆ TAKICH MĄDRYCH DZIDZIUSIÓW! :-)

8. jasmina111

jasmina111 Fan(ka)

Moja 4,5 letnia corcia ma zdiagnozowana dyslalie wieloraka zlozona. Jak pewnie wiesz jej slownictwo jest.... ciekawe.
    Dziadek - dziadet
    Bianka - Nata - skad to sie wzielo to nie wiem :tak:
    Babcia - bacia
    lustro - lusto
    oj duzo mozna tu pisac
    pozdrawiam

9. jawn7

jawn7 Początkująca w BB

Moje 4-letnie bliżniaczki mylą np:wczoraj z jutro,wcześniej z póżniej itp.
    Zamiast lwa mówią-lewa,cukier-cukr ale widzę,że poprawiają się nawzajem i pieknie im ta mowa wychodzi tym bardziej,że obie nauczyły się mówić"r".Teraz tak akcentują tę literkę,że czasami zamiast rolki mówią-rorki,kultura-kurtura.Wstawiają to "r" gdzie się da:-).

10. reklama

Poleć forum