reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

reklama
Akurat wtedy za pierwszym razem wychodził ciągle negatywny i przyszedł okres a wmawiałam sobie najmniejsze zmiany że jestem-jestem-jestem booo np siku mi się częściej chce, brzuch mnie pobolewa, że jakiś węch mam inny... czyste wmawianie sobie najmniejszej zmianki u siebie i tak przez ponad tydzień się katowałam .

U mnie na szczęście udało się już przy drugim razie ( od czasu gdy zaczęłam skupiać się na tym kiedy mam owu i kiedy mam to robić ) .
Fakt, że za drugim razem też nie wytrzymałam i test zrobiłam kilka dni przed okresem ale mnie się udało.
A uwierz mi że są tu dziewczyny którym spóźnia się okres, test wychodzi ciągle negatywny a tu nagle Beta wskazuje że ciąża jest.
Każdy przypadek jest inny.
 
Akurat wtedy za pierwszym razem wychodził ciągle negatywny i przyszedł okres a wmawiałam sobie najmniejsze zmiany że jestem-jestem-jestem booo np siku mi się częściej chce, brzuch mnie pobolewa, że jakiś węch mam inny... czyste wmawianie sobie najmniejszej zmianki u siebie i tak przez ponad tydzień się katowałam .

U mnie na szczęście udało się już przy drugim razie ( od czasu gdy zaczęłam skupiać się na tym kiedy mam owu i kiedy mam to robić ) .
Fakt, że za drugim razem też nie wytrzymałam i test zrobiłam kilka dni przed okresem ale mnie się udało.
A uwierz mi że są tu dziewczyny którym spóźnia się okres, test wychodzi ciągle negatywny a tu nagle Beta wskazuje że ciąża jest.
Każdy przypadek jest inny.
To jest nasza trzecia próba bo za pierwszym razem była za późno po owulacji a za drugim za wcześnie przed owulacja a w tym przypilnowalam
 
Witam mam pytanie czy jak owulacja miałam 6.12 a z mężem był stosunek 4.5.i 6 grudnia jest możliwość że jestem w ciąży?

Uprawiając seks bez zabezpieczenia zawsze możesz być w ciąży. Trzeba pamiętać też, że metoda obserwacyjna nie potwierdzi w 100% owulacji, a plemniki żyją nawet skrajnie do 7 dni. Dodatkowo zdrowa para ma w każdym cyklu 30% szans na ciąże, a i te ciąże często na początku się nie utrzymują.
Oczywiście można próbować robić test 8 dni po potwierdzonej owulacji, należy jednak pamiętać że do implantacji dochodzi po między 6-12 dni od owulacji plus potrzeba 48h na wytworzenie odpowiedniego poziomu beta hcg. U mnie pozytywny test był dopiero dzisiaj kiedy beta hcg ma pewnie jakieś 400. 14dpo czy nawet 16dpo kreska na teście była ledwo widoczna, a w 8, ba nawet w 13dpo nie było jej w ogóle
U Ciebie owulacja jest totalnie niepotwierdzona, jeżeli uprawiasz seks tylko w dni, które uznajesz za płodne to myślę, że maxymalnie 29.12 jak zrobisz test czy betę powinna ona być w 100% wiarygodna, no chyba że wcześniej będziesz miała okres. Oczywiście możesz sobie zacząć testować od 14.12 jak masz taki fun i tyle testów :)
 
Akurat wtedy za pierwszym razem wychodził ciągle negatywny i przyszedł okres a wmawiałam sobie najmniejsze zmiany że jestem-jestem-jestem booo np siku mi się częściej chce, brzuch mnie pobolewa, że jakiś węch mam inny... czyste wmawianie sobie najmniejszej zmianki u siebie i tak przez ponad tydzień się katowałam .

U mnie na szczęście udało się już przy drugim razie ( od czasu gdy zaczęłam skupiać się na tym kiedy mam owu i kiedy mam to robić ) .
Fakt, że za drugim razem też nie wytrzymałam i test zrobiłam kilka dni przed okresem ale mnie się udało.
A uwierz mi że są tu dziewczyny którym spóźnia się okres, test wychodzi ciągle negatywny a tu nagle Beta wskazuje że ciąża jest.
Każdy przypadek jest inny.
Widzę że ma Pani testy ciążowe na zdj profilowym ja dziś zrobiłam i wyszedł mi taki sam jak ten nad Pani środkowym mam się już cieszyć a w jakich odstępach je Pani robila
 
reklama
Jak chcesz to możesz powtórzyć test np w piątek i po weekendzie iść na Betę ale ja bym teraz proponowała iść sobie sprawdzić od razu Betę.
Wtedy niepotrzebnie przez te wszystkie dni się martwiłam czy mi się nie zdaje, czy to nie pomyłka, czy może test wadliwy, a może źle go zrobiłam... a gdybym od razu poszła na Betę to bym kilka dni wcześniej przestała się tak stresować 😊
 
Do góry