reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży?

Crazylalafresh

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2020
Postów
136
Witam. 17 lipca powinnam rozpocząć tabletki antykoncepcyjne ale z nich zrezygnowałam, brałam je 5 lat. 23 lipca w drugi dzień dni płodnych uprawiałam sex bez zabezpieczenia, partner nie doszedł we mnie. Test ciążowy zrobiłam 8 sierpnia i wyszedł negatywnie, możliwe że za wszesnie zrobiony? Parę dni po współżyciu miałam klucie w podbrzuszu, później bóle sutkow (utrzymują się już 2 tygodnie tylko mniej boli) i stany podgorączkowe i czasami źłe samopoczucie.Okres spóźnia mi się juz tydzień ale nie wiem czy to wszystko to objawy zaprzestania antykoncepcji czy ciąża? Współżyłam jeszcze z partnerem 8 i 13 z wtryskiem, test planuje zrobić około 25 sierpnia, bardzo chce być w ciąży i nwm czy sobie to wmawiam czy to skutki odstawiania tabletek. Te dni płodne to wiem że wynikają z kalendarzyka który prowadzę ale nie mam już pewności przez odłożenie tabletek, jak brałam tabletki to miałam 28 dniowe cykle. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi. Dodam że mam 21 lat.
 
reklama
Rozwiązanie
N
Dzięki za odpowiedź :) Myślisz że kwas foliowy mogę wybrać sama czy powinnam się z tym zgłosić do swojego ginekologa? Słyszałam też że o staraniu się o dziecko powinno się powiadomić ginekologa który wykona niezbędne badania np tarczyce. Co tym sądzisz?
Ja nie robiłam przed ciążami badań ani nie informowałam ginekologa ale też nigdy nie miałam problemów z zajściem a co jakiś czas poprostu robiłam standardowe badanie krwi stąd wiedziałam że nie mam niedoborów itd. Natomiast jeśli Cię to uspokoi i da lepsze światło na myśl o staraniach to jak najbardziej możesz się przebadać.
Kwas foliowy możesz wybrać sama lub poprostu spytać w aptece jaki polecają
Po odstawieniu tabletek ,może trochę cykl zwariowac, myślę że to przez to nie masz @ , test powinien pokazać ciążę, ale najpewniejsza będzie beta z krwi
 
Witam. 17 lipca powinnam rozpocząć tabletki antykoncepcyjne ale z nich zrezygnowałam, brałam je 5 lat. 23 lipca w drugi dzień dni płodnych uprawiałam sex bez zabezpieczenia, partner nie doszedł we mnie. Test ciążowy zrobiłam 8 sierpnia i wyszedł negatywnie, możliwe że za wszesnie zrobiony? Parę dni po współżyciu miałam klucie w podbrzuszu, później bóle sutkow (utrzymują się już 2 tygodnie tylko mniej boli) i stany podgorączkowe i czasami źłe samopoczucie.Okres spóźnia mi się juz tydzień ale nie wiem czy to wszystko to objawy zaprzestania antykoncepcji czy ciąża? Współżyłam jeszcze z partnerem 8 i 13 z wtryskiem, test planuje zrobić około 25 sierpnia, bardzo chce być w ciąży i nwm czy sobie to wmawiam czy to skutki odstawiania tabletek. Te dni płodne to wiem że wynikają z kalendarzyka który prowadzę ale nie mam już pewności przez odłożenie tabletek, jak brałam tabletki to miałam 28 dniowe cykle. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi. Dodam że mam 21 lat.
Ja miałam kłucie w podbrzuszu w czasie kiedy powinnam dostać okres, na początku myslalam ze przyjdzie, ale było to dosyć dziwne bo zawsze przed okresem Po prostu bolał mnie brzuch, a tutaj było tylko kłucie, które występowało kilka razy dziennie i trwało kilka minut, a w dodatku czułam się słabo i okazało się, ze to ciąża, ale ja nie brałam tabletek, zrob betę i będziesz pewna
 
Witam. 17 lipca powinnam rozpocząć tabletki antykoncepcyjne ale z nich zrezygnowałam, brałam je 5 lat. 23 lipca w drugi dzień dni płodnych uprawiałam sex bez zabezpieczenia, partner nie doszedł we mnie. Test ciążowy zrobiłam 8 sierpnia i wyszedł negatywnie, możliwe że za wszesnie zrobiony? Parę dni po współżyciu miałam klucie w podbrzuszu, później bóle sutkow (utrzymują się już 2 tygodnie tylko mniej boli) i stany podgorączkowe i czasami źłe samopoczucie.Okres spóźnia mi się juz tydzień ale nie wiem czy to wszystko to objawy zaprzestania antykoncepcji czy ciąża? Współżyłam jeszcze z partnerem 8 i 13 z wtryskiem, test planuje zrobić około 25 sierpnia, bardzo chce być w ciąży i nwm czy sobie to wmawiam czy to skutki odstawiania tabletek. Te dni płodne to wiem że wynikają z kalendarzyka który prowadzę ale nie mam już pewności przez odłożenie tabletek, jak brałam tabletki to miałam 28 dniowe cykle. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi. Dodam że mam 21 lat.
Co do objawów ciążowych, wiele kobiet je odczuwa dopiero w późniejszym czasie, a nie od razu kiedy miesiączka ma nadejść lub nawet przed. Ja kiedy z mężem się staralismy o dziecko obajwy typowo ciążowe miałam co miesiąc - mdłości, bolednosc piersi, eyxzylenie na zapachy itp. a dodam że o teraźniejsza a ciążę staralismy się 1,5 roku i jak się okazało w cyklu w którym zaszłam w ciążę obajwy pojawiły się dopiero koło 5 tyg ciąży :) powodzenia życzę w staraniach :)
 
Pierwszy cykl po odstawieniu nie musi wyglądać tak jak powinien, nie możesz być pewna powrotu płodności ani tego kiedy wogole owulacja wystąpi. Podejdź do tego na spokojnie, poobserwuj się kolejny miesiąc jeśli teraz nic z tego nie wyjdzie i wtedy zacznijcie się starać. Pamiętaj że powinnaś brać kwas foliowy już przed ciążą więc postaw narazie na zdrowie i przygotujcie się na spokojnie.
 
Dzięki za odpowiedź :) Myślisz że kwas foliowy mogę wybrać sama czy powinnam się z tym zgłosić do swojego ginekologa? Słyszałam też że o staraniu się o dziecko powinno się powiadomić ginekologa który wykona niezbędne badania np tarczyce. Co tym sądzisz?
Ja nie robiłam przed ciążami badań ani nie informowałam ginekologa ale też nigdy nie miałam problemów z zajściem a co jakiś czas poprostu robiłam standardowe badanie krwi stąd wiedziałam że nie mam niedoborów itd. Natomiast jeśli Cię to uspokoi i da lepsze światło na myśl o staraniach to jak najbardziej możesz się przebadać.
Kwas foliowy możesz wybrać sama lub poprostu spytać w aptece jaki polecają
 
Rozwiązanie
Do góry