reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży?

Dołączył(a)
27 Lipiec 2022
Postów
3
Cześć dziewczyny, proszę Was bardzo o pomoc. Staramy się o dziecko ponad rok, cykle mam bardzo nieregularne po skończeniu brania tabletek antykoncepcyjnych. Ale w tym cyklu czuje się zupełnie inaczej, w 31 dc być może miałam plamienie implantacyjne (nigdy nie plamiłam), zdecydowanie na @ mi to nie wyglądało, od 3 tygodni mam bardzo tkliwe piersi, jestem trochę bardziej zmęczona, ale zmieniłam też prace i może to jest powodem, pobolewa mnie brzuch jak na @ ale trochę delikatniej, dodatkowo mam rozwolnienie, ból głowy, dzisiaj doszła zgaga. Jeżeli to plamienie to nie była @ to dzisiaj jest 51 dc. Tydzień po plamieniu robiłam test i dzisiaj ponownie i nadal jedna kreska. Wizytę u ginekologa mam dopiero w przyszłym tygodniu. Dostałam luteinę na regulację cyklu, ale nie bardzo pomogła, a gin powiedział, że zaczniemy się martwić jak minie 1.5 roku i nadal nie będzie dzidziusia.
 
reklama
Cześć🙂 jeśli test jest negatywny to twoje objawy nie są ciążowe. Jeśli przypuszczasz, ze w tym 31 dc to było plamienie implantacyjne, to po ok. Dwóch dniach test powinien wyjść pozytywny. Na wizycie u ginekologa poproś o listę badań jakie mozecie wykonać. Większość lekarzu uznaje ze rok dla zdrowej pary na starania jest ok. Ja bym na waszym miejscu nie czekała tylko zrobiła chociaż badania hormonalne, tarczyca, AMH. Potem mąż badanie nasienia.
 
I nie wiem jak w kwestii tabletek anty ale nie trzeba jakoś tych cykli unormować najpierw ?
 
No ja właśnie też tak uważam, że trzeba te cykle ogarnąć, ale gin powiedział, żeby poczekać. Trochę mnie irytuje takie podejście i myślałam, czy nie zmienić lekarza..
 
No ja właśnie też tak uważam, że trzeba te cykle ogarnąć, ale gin powiedział, żeby poczekać. Trochę mnie irytuje takie podejście i myślałam, czy nie zmienić lekarza..
Ja bym zmieniła. My się staramy już 3 lata, trochę mamy za sobą i ginekologów tez trochę przerobiłyśmy. Poszukaj może innego, z dobrymi opiniami, który zajmuje się niepłodnością, bo czasem ten co ma dobre opinie jest dobry tylko w przepisywaniu anty i okresowym badaniu, lub do prowadzenia książkowej ciąży
 
Chyba tak zrobię, podobno ten ma naprawdę dobre opinie, ale masz rację, być może wynikają one z tych prostych czynności. Dziękuję za pomoc ❤️
 
No ja właśnie też tak uważam, że trzeba te cykle ogarnąć, ale gin powiedział, żeby poczekać. Trochę mnie irytuje takie podejście i myślałam, czy nie zmienić lekarza..
Ja bym zmieniła dr.
Sama starałam się 5 lat (skończyło się in vitro).
Też mam nieregularne miesiączki przez polocystyczne jajniki. Cykle mam bezowulacyjne.
Miałaś potwierdzone, że masz w ogóle owulacje?
 
Cześć🙂 jeśli test jest negatywny to twoje objawy nie są ciążowe. Jeśli przypuszczasz, ze w tym 31 dc to było plamienie implantacyjne, to po ok. Dwóch dniach test powinien wyjść pozytywny. Na wizycie u ginekologa poproś o listę badań jakie mozecie wykonać. Większość lekarzu uznaje ze rok dla zdrowej pary na starania jest ok. Ja bym na waszym miejscu nie czekała tylko zrobiła chociaż badania hormonalne, tarczyca, AMH. Potem mąż badanie nasienia.
Zrobiłabym AMH ale nie przejmuj się jeśli wyjdzie niskie niż powinno. Mi moja doktor powiedziała że najważniejsze by znaleźć się w swoim przedziale wiekowym niż to że ma być powyżej 1 lub poniżej o nie martwić się na zapas. Ja bym radziła brać duphaston, być może masz zbyt niski progesteron. U mnie chyba to właśnie on zadziałała bo wyniki miałam bardzo dobre.
O wszystkim i tak musi zdecydować lekarz.
 
Zrobiłabym AMH ale nie przejmuj się jeśli wyjdzie niskie niż powinno. Mi moja doktor powiedziała że najważniejsze by znaleźć się w swoim przedziale wiekowym niż to że ma być powyżej 1 lub poniżej o nie martwić się na zapas. Ja bym radziła brać duphaston, być może masz zbyt niski progesteron. U mnie chyba to właśnie on zadziałała bo wyniki miałam bardzo dobre.
O wszystkim i tak musi zdecydować lekarz.
Chyba nie do mnie ta wiadomośc 🙂
 
reklama
Do góry