reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży?

Dołączył(a)
22 Listopad 2022
Postów
3

Cześć.

Spóźnia mi się okres. Moje cykle wahają się od 26 do 35 dni, przy czym zdecydowana większość osiąga wartość średnią czyli 30/31 dni. Dzisiaj wypada 41 dzień cyklu. 38 dnia cyklu wykonałam test ciążowy z porannego moczu, wynik negatywny. Seks w pełni zabezpieczony prezerwatywą (dokładnie sprawdzaliśmy) odbył się 10, 23 i 25 dnia cyklu. Nie odczuwam żadnych dolegliwości oprócz delikatnie pobolewającego z boku biustu i nawracającej zgagi. Moim zdaniem zgaga to efekt nasilonego stresu, który pojawił się wraz z opóźnieniem miesiączki. Muszę wspomnieć, że zareagowałam na to opóźnienie ogromnym lękiem, wręcz paniką. Miałam obsesyjne myśli. Stan ten utrzymywał się przez kilka dni. Dopiero po wykonaniu testu i zapewnieniach partnera, że wszystko było w porządku trochę się rozluźniłam.
Muszę zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich lat miewałam cykle dłuższe niż 40 dni, około raz w roku. Np. 43 lub 48 dni. W tym roku najdłuższy trwał 34 dni.
Czy Waszym zdaniem jest się czym przejmować, czy powinnam spokojnie zaczekać na okres?
 
reklama

Cześć.

Spóźnia mi się okres. Moje cykle wahają się od 26 do 35 dni, przy czym zdecydowana większość osiąga wartość średnią czyli 30/31 dni. Dzisiaj wypada 41 dzień cyklu. 38 dnia cyklu wykonałam test ciążowy z porannego moczu, wynik negatywny. Seks w pełni zabezpieczony prezerwatywą (dokładnie sprawdzaliśmy) odbył się 10, 23 i 25 dnia cyklu. Nie odczuwam żadnych dolegliwości oprócz delikatnie pobolewającego z boku biustu i nawracającej zgagi. Moim zdaniem zgaga to efekt nasilonego stresu, który pojawił się wraz z opóźnieniem miesiączki. Muszę wspomnieć, że zareagowałam na to opóźnienie ogromnym lękiem, wręcz paniką. Miałam obsesyjne myśli. Stan ten utrzymywał się przez kilka dni. Dopiero po wykonaniu testu i zapewnieniach partnera, że wszystko było w porządku trochę się rozluźniłam.
Muszę zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich lat miewałam cykle dłuższe niż 40 dni, około raz w roku. Np. 43 lub 48 dni. W tym roku najdłuższy trwał 34 dni.
Czy Waszym zdaniem jest się czym przejmować, czy powinnam spokojnie zaczekać na okres?
Jeśli wykonałaś test ciążowy w terminie miesiączki to raczej nie masz się czym przejmować. Jeśli nadal się martwisz zrób test z krwi beta hcg, który da Ci 100% pewność. :)
 
Jeśli chcesz być pewna, to zrób betę w labolatorium. Cena ok 40zł, wynik masz wieczorem lub kolejnego dnia.
Ale rownie dobrze możesz mieć zawirowania hormonalne, co opóźnia okres albo jeśli miałaś jakiś stresujący czas w pracy, to też mogło na to wpłynąć.
 
Cześć dziewczyny, dzięki za odpowiedź! Niestety obecnie przebywam w moim rodzinnym domu na wsi przez kilka dni, nie mam prawa jazdy i do miasta wrócę dopiero w piątek, wtedy też będę mogła pójść na Betę. Do tego czasu muszę niestety zaczekać, a okresu ani widu ani słychu i nie ukrywam trochę się tym stresuję.
 
Pomyślałam, że zamieszczę update, który jednocześnie zamyka temat. Dostałam dziś okres w pełnej krasie, taki jak zawsze :) dzięki za odpowiedzi, a do lekarza i tak się przejdę żeby dopytać co mogło być przyczyną takiego opóźnienia.
 
Do góry