reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży ?

Nataliiaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Sierpień 2023
Postów
15
Witam Was,

04.07 miałam pierwszy dzień miesiączki. Dnia 08.07 współżyłam z narzeczonym, dwa razy.
Cykle mam Ok.30 dniowe. 33 dniowe max.
Lecz okres miałam wcześniej nieregularny.
Miesiączka teraz mi się spoznia, mam lekkie młodości.
Czy mogę być w ciąży?

Pozdrawiam.
 
reklama
Jeśli wspolzylas tylko 8.07 to szanse są minimalne.
Równocześnie skoro już jesteś po terminie kolejnej miesiączki test ci odpowie na pytanie czy jesteś w ciąży. Rossmann lub jakąkolwiek apteka.
 
Pracujesz na statku - podróżujesz, więc cykle mogą Ci się ulec rozlegulowaniu. Stosunek przerywany (bez żadnego zabezpieczenia) nie jest metodą antykoncepcji.
 
Cześć, zwracam się do Was z zapytaniem odnośnie mojej sytuacji.
Mam dość regularne cykle 28-30 dni (bardzo bolesne) i pierwszy raz okres spóźnia mi się 6 dni (brak typowych objawów typu ból piersi/podbrzusza, jedynie bolą mnie lędźwia tak jak zawsze. Ostatnią miesiączkę miałam 12-15 lipca i w tym czasie miałam ostatni stosunek z moim partnerem.
Ostatni stosunek był 15 lipca, ostatni dzień okresu (nadal miałam krwawienie), zabezpieczaliśmy się, gumka nie pękła, owulację zgodnie z moimi wyliczeniami powinnam mieć około 24 lipca.
Wczoraj (14 sierpnia) zrobiłam test i wyszedł negatywny i dzisiaj rano gdy stężenie hcg jest najwyższe również zrobiłam test i od razu wyszło negatywne.
Jeśli chodzi o moją obecną sytuację to w ostatnim czasie adoptowałam pieska, przez co jestem niewyspana (wstaje koło 4, potem 6, na spacer) i też cały lipiec biegałam/ ćwiczyłam, niedługo mam kolejne egzaminy na studiach - STRES.
Czy może być to ciąża? Czy po prostu stres?
Myślałam, czy by nie pójść na badanie z krwi, bo słyszałam, że testy strumieniowe/ płytkowe mogą czasem kłamać ;)
Ale gdybym nawet była (?w ciąży?) - to czy ultraczułe testy nie wykazałyby czegokolwiek już miesiąc po stosunku?
Oczywiście w najbliższym czasie pójdę do ginekologa aby zobaczyć z czego może wynikać to spóźnienie, ale co Wy myślicie? Czy zdarzały Wam się takie sytuacje?

Klaudia
 
Po takim czasie od stosunku test wykryłby ciążę. Spokojnie. Do tego zabezpieczenie. Chyba prędzej możnaby wygrać na loterii 😉
Cykl może się rozregulować w wyniku niewyspania, stresu i wielu innych czynników.
 
reklama
Po takim czasie od stosunku test wykryłby ciążę. Spokojnie. Do tego zabezpieczenie. Chyba prędzej możnaby wygrać na loterii 😉
Cykl może się rozregulować w wyniku niewyspania, stresu i wielu innych czynników.
Czyli warto robić jeszcze dodatkowo te badania z krwi? Czy po prostu pójść do ginek. aby dowiedzieć się czy wszystko w porządku? Nigdy nie miałam sytuacji aby mi się opóźniał aż 6 dni, czasem 2/3..
 
Do góry