reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę karmić jedną piersią?

O

O!KurkaDomowa

Gość
Mam 28 lat, 3 dzieci i w sumie ponad 3, 5 roku karmienia piersią w sumie. Jest super. Moja najmłodsza pociecha ma 4 miesiące. I tu zaczynają sie schody. Kontrolna wizyta u dermatologa - moje znamię na piersi ma cechy atypii- do wycięcia. Jego pechowa lokalizacja na obwódce brodawki i duży rozmiar wg dermatologów wyklucza karmienie. Decyzja - wycinamy za miesiąc do tego czasu mam wyciszyć laktację.
Płacz, ryk, bo planowałam jeszcze co najmniej rok!
Prosze doradź co zrobić. Z jednej strony martwię się o swoje zdrowie, a z drugiej chcę dalej karmić. Czy można wyciszyć laktację tylko w jednej piersi? Czy można wznowić laktację np. po 2 miesiącach?
Jestem zalamana. Nigdy nie karmiłam MM. Umawiam sie do chirurga, może jednak odciaganie palcami nie popsuje rany.
 
reklama
Ja karmię jedną piersią bo z druga od początku były problemy. Nie potrafiłam do niej dostawić, syn nie chciał ciągnąć, więc cały czas niby to zostawiam, ale raczej niewiele z tego jest. Tak naprawdę karmię jedną piersią już 10 m-cy. Da się;) mam tylko nadzieję, że asymetria niebawem zniknie ;)))
 
Na Twoim miejscu skonsultowałabym to z doradcą laktacyjnym.
O ile od początku tak się da- karmić jedną piersią, to po 4 miesiącach laktacja się już rozkreciła i pewnie trzeba to zrobić jakoś mądrze, żebyś nie miała problemów - zastojów i niedożywionego maleństwa..
Mleko modyfikowane to nie tragedia.. Sama karmię piersią, ale gdybym była w Twojej sytuacji, rozważyłabym to.
Zapytaj też lekarza, czy po zabiegu nie będziesz musiała zażywać jakichś środków - bo to może w ogóle wykluczyć karmienie..
Trzymam kciuki!
 

Podobne tematy

Do góry