reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy moje dziecko urodzi się zdrowe?

Dołączył(a)
17 Styczeń 2020
Postów
2
Chciałabym rozwiać moje wątpliwości... Mam 23 lata. Ostatni okres miałam 12 października. We wtorek miałam wizytę u ginekologa, który potwierdził ciążę i określił jej wiek na 12-13 tygodni. Powiedział, że z tego, co widzi na USG to płód rozwija się prawidłowo, serduszko bije poprawnie. Lekarz zapisał mi witaminy z kwasem foliowym. Nigdy ich nie brałam, gdyż nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Czasem napiłam się piwa bezalkoholowego (0,5 %)W grudniu wypiłam z chłopakiem kilka lampek wina (9 %). Za kilka dni jedno piwo (4 %). W Sylwestra tylko dwa małe łyczki wina musującego. Dziś byłam na badaniu krwi. Czasem napiłam się Pepsi czy Coca-Coli. We wtorek kolejna wizyta u ginekologa. Mam nadzieję, że z moim dzieckiem będzie wszystko dobrze, że będzie zdrowe... Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji? Martwię się o swoje maleństwo.
 
reklama
Rozwiązanie
Nie wiedzac o ciazy wypiłam połówkę piwa. Duszkiem. Powinnam się zorientować bo w pierwszej ciazy piwo za mną chodziło jak głodny pies za rzeźnikiem. Ale to bylojeszcze na grubo przed miesiączka...jakis drugi tydzień. Synek zdrowy, różowy i okragly.
Jeżeli lekarz powiedział że rozwija się prawidłowo to raczej tak powinno być ale radzę teraz unikać alkoholu. Tak na marginesie Trochę późno wybrałaś się do ginekologa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Chyba do 4 tygodnia ciąży jest dziecko chronione, także może to jakoś nie wpłynęło.. A co do coli, pepsi to nic złego. Ja i inne kobiety piły colę w ciąży i nic się nie stało :)
 
reklama
Dobrze by bylo zrobić prenatalne, choć na 1 już za późno, a jak to się stało ,że wcześniej Cię nic nie tknelo? Masz aż tak nieregularne cykle?
 
reklama
Mama mojej koleżanki, mam już po 30lat wiec to było dawno temu opowiadala jak była z nią w ciąży to raz w tygodniu chodziła do restauracji na lampkę wina i jakies ciastko bo taką miała zachciankę i jest zdrowa jak koń, inna paliła i piła i też zdrowe urodziła dziecko, to co piszesz nie powinno wpłynąć na ciąże, napoje typu cola w małych ilościach ze wzgledu na kofeinę i cukier można pić , ale z umiarem!! Niektorzy uważają od dnia zapłodnienia bo planowane a ich dziecko rodzi się chore, coś na zasadzie znam osoby co nie paliły, badały się żyły zdrowo a umarli w wieku 30-40lat na raka, a zenek spod sklepu co pije rozne specyfiki dzien w dzien to zyje 80lat, kwestia szczęścia, albo jak kto woli przeznaczenia... A jak ma się nieregularne cykle to można nie wiedzieć, ja raz miałam 2 razy w mc okres po 7dni, a raz nie miałam 3 mc a nie byłam w ciąży..
 
Do góry