reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Czy moje dziecko urodzi się zdrowe?

Rozwiązania
0
Chciałabym rozwiać moje wątpliwości... Mam 23 lata. Ostatni okres miałam 12 października. We wtorek miałam wizytę u ginekologa, który potwierdził ciążę i określił jej wiek na 12-13 tygodni. Powiedział, że z tego, co widzi na USG to płód rozwija się prawidłowo, serduszko bije poprawnie. Lekarz zapisał mi witaminy z kwasem foliowym. Nigdy ich nie brałam, gdyż nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Czasem napiłam się piwa bezalkoholowego (0,5 %)W grudniu wypiłam z chłopakiem kilka lampek wina (9 %). Za kilka dni jedno piwo (4 %). W Sylwestra tylko dwa małe łyczki wina musującego. Dziś byłam na badaniu krwi. Czasem napiłam się Pepsi czy Coca-Coli. We wtorek kolejna wizyta u ginekologa. Mam nadzieję, że z moim dzieckiem będzie wszystko dobrze, że będzie zdrowe... Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji? Martwię się o swoje maleństwo.

reklama

cafe1997

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Nie zauważyłaś wcześniej objawów ciąży? 13 tydzień to koniec 1 trymestru.
My Ci tu nie powiemy czy dziecko będzie zdrowe (życzę Ci żeby wszystko było w porządku!)

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Jeżeli lekarz powiedział że rozwija się prawidłowo to raczej tak powinno być ale radzę teraz unikać alkoholu. Tak na marginesie Trochę późno wybrałaś się do ginekologa.

Ostatnia edycja:

cafe1997

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Mogę Cię tylko pocieszyć faktem że są matki które spożywają alkohol całą ciążę a dzidzia jest zdrowa.
Co nie zmienia faktu, że jest to wysoce nieodpowiedzialne, żeby mieć ostatnią miesiączkę w październiku (jest połowa stycznia) i nie być u lekarza lub chociażby nie zrobić testu ciążowego.

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
Chyba do 4 tygodnia ciąży jest dziecko chronione, także może to jakoś nie wpłynęło.. A co do coli, pepsi to nic złego. Ja i inne kobiety piły colę w ciąży i nic się nie stało :)

Fado123

Rozwiązania
3
Dobrze by bylo zrobić prenatalne, choć na 1 już za późno, a jak to się stało ,że wcześniej Cię nic nie tknelo? Masz aż tak nieregularne cykle?

reklama

Sylwica88

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Mama mojej koleżanki, mam już po 30lat wiec to było dawno temu opowiadala jak była z nią w ciąży to raz w tygodniu chodziła do restauracji na lampkę wina i jakies ciastko bo taką miała zachciankę i jest zdrowa jak koń, inna paliła i piła i też zdrowe urodziła dziecko, to co piszesz nie powinno wpłynąć na ciąże, napoje typu cola w małych ilościach ze wzgledu na kofeinę i cukier można pić , ale z umiarem!! Niektorzy uważają od dnia zapłodnienia bo planowane a ich dziecko rodzi się chore, coś na zasadzie znam osoby co nie paliły, badały się żyły zdrowo a umarli w wieku 30-40lat na raka, a zenek spod sklepu co pije rozne specyfiki dzien w dzien to zyje 80lat, kwestia szczęścia, albo jak kto woli przeznaczenia... A jak ma się nieregularne cykle to można nie wiedzieć, ja raz miałam 2 razy w mc okres po 7dni, a raz nie miałam 3 mc a nie byłam w ciąży..

Natuś_ka

Rozwiązania
0
Jak miałam 19 lat zaszłam w pierwszą ciążę, 1/10 ostatnia miesiączka, pod koniec cyklu ugryzienie psa, antybiotyk, okres nie przyszedł, sądziłam że to całe zdarzenie i leki tak zawirowały, test zrobiłam dopiero kiedy kolejny już w grudniu się nie pojawił a ja zaczęłam miewac straszna zgagę wieczorami, chciało mi sie ciągle spać itd ciąża była ostatnią rzeczą o której pomyślałam wtedy. Między czasie wiadomo piwko jakieś było i też się później przejmowałam. Co prawda był to 10tc nie 12 ale tak czy siak życie jest różne, nie zawsze wie się o ciąży od samej owulacji i planuje (tak było w przypadku mojej drugiej ciąży:p). Co się stało to się nie odstanie, teraz dbaj o siebie i słuchaj lekarzy, do 13+6tc masz czas na pierwsze prenatalne USG,

reklama
Do góry