reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy możliwe, żeby to była ciąża?

Dziękuję 🥰
To już połowa za Tobą, 🙂 teraz już będzie z górki. Fajnie, że u was wszystko dobrze, jeszcze troszkę i też będziesz trzymać swoje maleństwo 🥰
Oj oby ten czas przyspieszył🙈. Cały czas jednak borykam się z takim lękiem, że coś się złego stanie. Mam wrażenie, że powinnam się bardziej cieszyć, ale to chyba taki charakter. Obiecywalam sobie, że w II trymestrze odetchnę, ale jakoś tego nie widzę. :(
 
reklama
Dziewczyny, wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Otóż byłam dzisiaj na wizycie ale na zastępstwie u innego lekarza (mój chory). Wszystko ok, oczywiście dziecko dalej mniejsze o 2 dni niż z terminu ustalonego na prenatalnych. Ale martwi mnie co innego - porownalam w domu wyniki poprzednie sprzed około 10 dni (chciałam kontrolę tak szybko bo wyjeżdżam i chciałam mieć pewność że jest ok). I tam wtedu obwod brzuszka był na 18t2d, dzisiaj wszystko oczywiście urosło ale brzuszek jest jakbu najmniejszy i w dolnej granicy i określany na 18t3d. Przez taki czas tylko jeden dzień? Nie porównywalam z lekarzem obu usg Ale mówił że jest ok ogólnie. Jak rozumieć że wszystko rośnie a brzuszek tak w dolnej granicy? Wedle terminu jestem w 19t4d
 
Dziewczyny, wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Otóż byłam dzisiaj na wizycie ale na zastępstwie u innego lekarza (mój chory). Wszystko ok, oczywiście dziecko dalej mniejsze o 2 dni niż z terminu ustalonego na prenatalnych. Ale martwi mnie co innego - porownalam w domu wyniki poprzednie sprzed około 10 dni (chciałam kontrolę tak szybko bo wyjeżdżam i chciałam mieć pewność że jest ok). I tam wtedu obwod brzuszka był na 18t2d, dzisiaj wszystko oczywiście urosło ale brzuszek jest jakbu najmniejszy i w dolnej granicy i określany na 18t3d. Przez taki czas tylko jeden dzień? Nie porównywalam z lekarzem obu usg Ale mówił że jest ok ogólnie. Jak rozumieć że wszystko rośnie a brzuszek tak w dolnej granicy? Wedle terminu jestem w 19t4d
Moim zdaniem nie ma co porównywać pomiarów dwóch lekarzy. Szczególnie, że takie różnice to czasem kwestia centymetra :)
 
Podczas moich drugich badań prenatalnych tak się złożyło, że miałam 3 usg u 3 różnych lekarzy w jednym tygodniu. Wszystkie parametry różniły się, nawet szacowana waga zmieniała się znacznie, a to było ledwo 2-3 dni różnicy między badaniami.
 
Hej Lilith92, jak tam u was? Mam nadzieję, że macie się dobrze.
Hej :) dziękuję że pytasz - u nas 26 tc, a wydaje mi się jakbym już rok w tej ciąży była. Nie wiem, skąd wszyscy mówią, że czas ciazy szybko zlatuje🙈. Badania ok, jutro krzywa, niestety borykam się teraz z jakimś dziwnym swiadem - nie wiem czy podrażnienie czy Pimafucin nie pomógł. Generalnie klasyka - ciągle coś. Marzę już o tym, by nadszedł termin i abym mogła już trzymać córkę w ramionach.

A jak u Ciebie?
 
Hej :) dziękuję że pytasz - u nas 26 tc, a wydaje mi się jakbym już rok w tej ciąży była. Nie wiem, skąd wszyscy mówią, że czas ciazy szybko zlatuje🙈. Badania ok, jutro krzywa, niestety borykam się teraz z jakimś dziwnym swiadem - nie wiem czy podrażnienie czy Pimafucin nie pomógł. Generalnie klasyka - ciągle coś. Marzę już o tym, by nadszedł termin i abym mogła już trzymać córkę w ramionach.

A jak u Ciebie?
Ja miałam wrażenie, że druga połowa ciąży przeleciała baaaardzo szybko :) I cóż, 3 miesiące mojego synka jeszcze szybciej :D Też miałam wiecznie jakieś infekcje, łącznie z tym, że raz bakterie wyszły mi powyżej 80tysiecy. Lekarz już mnie chciał kłaść do szpitala, ale antybiotyk na szczęście pomógł Super, że wszystko się u was układa, trzymam kciuki :)
 
Ja miałam wrażenie, że druga połowa ciąży przeleciała baaaardzo szybko :) I cóż, 3 miesiące mojego synka jeszcze szybciej :D Też miałam wiecznie jakieś infekcje, łącznie z tym, że raz bakterie wyszły mi powyżej 80tysiecy. Lekarz już mnie chciał kłaść do szpitala, ale antybiotyk na szczęście pomógł Super, że wszystko się u was układa, trzymam kciuki :)
No ja już jestem za połową i nic nie przyspiesza 🙈🙈🙈. No mi wyszły nieliczne kolonie candidas, wzięłam globulki przeszło i w badaniu czysto - wtedy żadnych objawów. Teraz nagle znowu piecze. Jezu serio, tak się nie mogę doczekać końca ciazy i tego jak moja córka będzie na świecie!
 
reklama
Hej :) dziękuję że pytasz - u nas 26 tc, a wydaje mi się jakbym już rok w tej ciąży była. Nie wiem, skąd wszyscy mówią, że czas ciazy szybko zlatuje🙈. Badania ok, jutro krzywa, niestety borykam się teraz z jakimś dziwnym swiadem - nie wiem czy podrażnienie czy Pimafucin nie pomógł. Generalnie klasyka - ciągle coś. Marzę już o tym, by nadszedł termin i abym mogła już trzymać córkę w ramionach.

A jak u Ciebie?
Dobrze, że u Was wszystko ok. 🙂 Macie termin na grudzień o ile dobrze pamiętam, na którego? Jak dojdziesz do 30 tygodnia to może zacznie to lecieć szybciej.
Badanie krzywej to najgorsze badanie w czasie ciąży 🤢 Dobrze, że mam to dawno za sobą, dla mnie to było straszne, wypicie tego świństwa.

U mnie generalnie wszystko ok. W najbliższym czasie różne wizyty kontrolne u lekarza z małym.
Bardzo dobrze mi przybiera na wadze, a jest tylko na piersi. Prawdziwy z niego głodomor.
Ja za to mam różne wahania nastroju. Nie wiem czy to przez zmęczenie, czy hormony. Brakuje mi snu. To jest dla mnie ciężkie. Funkcjonuje w trybie zombie 😂
 
Do góry