reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Ciekawa jestem, jakimi metodami poczęci haha
Świetnie to wygląda ale Czwarte to już naprawdę u Nas max możliwości ;)
Ja dzis bylam u ginekolog na kontroli po porodzie. Pytala się chyba pół żartem pół serio: "kiedy kolejne?". No to jej powiedzialam, nie mówię tak, nie mowie nie, pozyjemy zobaczymy :-) haha nie wiem czy spodziewala sie takiej odpowiedzi 🤣
 
Cześć dziewczyny. Ja dzis mam 10dc. Poprzedni cykl za późno zaczęłam testować. Powiedzcie mi cytryna,limonka jest dziewczynkowa czy chlopczykowa?
 
Nieświadomie ale tak :) i ogólnie jak poczytałam zagraniczne fora jak już byłam teraz w ciąży, to spełniliśmy wszystkie warunki dziewczynkowe ;) Tylko my zamiast BDM pociągnelismy króliczki nawet 2xdziennie ;) Co wg tamtejszych "ekspertów" też jest "różową" metodą :) Ogólnie zupełnie inna jest ta ciąża od poprzednich, Beta przyrastała jak szalona, owu z lewego jajnika, PH moczu bardzo niskie, Ramzi dziewczynkowy, wszelkie mity,wróżby,kalendarze i księżyce też :D Nawet intuicja czuła cały czas dziewczynkę, do tego stopnia, że już miałam multum problemów w głowie bo ja to jednak lepiej się czuję jako Matka Synów :D Koniec końców mamy Trzeciego Muszkietera i już myślimy o Czwartym ;)
Według mnie z króliczków w przewadze chłopcy wychodzą chyba że pilnuje się odstępu i jest jeden strzał pozostałe powinny być w zabezpieczeniu 🙂 Ja właśnie z codziennych mam drugiego synka 🙂 ale działaliśmy bez zabezpieczenia 🙂
Co do pieczywa ja na 6 7 tyg odstawiam całkowicie a tak to dla cukrzyków chodzi tu o Niski ig jak już stosować dietę to że wszystkim 😋
U nas z kolei 3 to już duże wyzwanie i szok w rodzinie u męża także każdy odradza a mój mąż ucina i tylko ja zawsze marzyłem o 3 i proszę swoje komentarze pozostawić dla siebie to jest nasze życie a nie wasze😋🙂 i tak staram się też na to patrzeć ale nie zmienia to faktu że będzie ciężko wszystko ogarnąć szczególnie jak starszy już do szkoły chodzi
 
Ostatnia edycja:
U mnie w rodzinie też siostra ma 4 i wszyscy byli zdziwieni już od 3, a przy czwartym to wpadka, ona go wrobiła i teraz już jej nie dotknie. A to na pewno dla 500 +. Ale ludzie mają ten problem, że atakują wszystko, co inne. Każdy sam wychowuje swoje dzieci, dba o nie i nikomu nic do tego. Nie wyobrażam sobie zrezygnować z kolejnego człowieka, którego będę tak bardzo kochać tylko dlatego, że jakaś ciocia pogada. Moja rodzina jest najważniejsza. Jeszcze dochodzą teorie, że decydując się na kolejne dziecko od razu powinnam Mu kupić mieszkanie na przyszłość itp. i jak tak można. Ja o ciążach nie będę informować z tego, ale też zdrowotnego powodu, denerwować się będę po. A jak komuś nie pasuje to niech nie utrzymuje kontaktu. Od mam wielodzietnych tylko ciągle słyszę o dziwnych spojrzeniach czy zaczepkach i komentarzach obcych ludzi mijanych na ulicy i to koszmar.

U mnie starszy też za rok do szkoły, jak dobrze pójdzie to w tym czasie i dziecko i przeprowadzka, więc będzie hardcore.😊
 
Według mnie z króliczków w przewadze chłopcy wychodzą chyba że pilnuje się odstępu i jest jeden strzał pozostałe powinny być w zabezpieczeniu 🙂 Ja właśnie z codziennych mam drugiego synka 🙂 ale działaliśmy bez zabezpieczenia 🙂
Co do pieczywa ja na 6 7 tyg odstawiam całkowicie a tak to dla cukrzyków chodzi tu o Niski ig jak już stosować dietę to że wszystkim 😋
U nas z kolei 3 to już duże wyzwanie i szok w rodzinie u męża także każdy odradza a mój mąż ucina i tylko ja zawsze marzyłem o 3 i proszę swoje komentarze pozostawić dla siebie to jest nasze życie a nie wasze😋🙂 i tak staram się też na to patrzeć ale nie zmienia to faktu że będzie ciężko wszystko ogarnąć szczególnie jak starszy już do szkoły chodzi
Nie wiem czy nadrabiałaś ten watek bo ja namiętnie rok temu przeczytałam cały i tyle ile chłopców tyle też dziewczynek z króliczków a na zagranicznych forach zafiksowanych na daną płeć to jest głównie metoda "dziewczynkowa" i tam nadal przestrzegają aby nie próbować króliczków w staraniach o Syna choć ta teoria została obalona nawet na Netflixie ;)
U Nas tak wyszło bo chcieliśmy już po prostu dziecka, mogły być już nawet trojaczki płci męskiej :) Chwilę się pobawiliśmy w planowanie, było nawet całkiem zabawnie ale później zaczęłam się bać, że nigdy się nie uda bo organizm zaczął wariować no i przestało być śmiesznie i na luzie.
Ale gdybym była zdesperowana to pewnie spróbowałabym BDM bo resztę warunków spełnialiśmy w 90 % jak później doczytałam ;)
Choć czasem jest tak, że to się nie uda i koniec. Ewentualnie trzeba się pobawić w selekcję ale dla mnie to już wyższa szkoła jazdy bez trzymanki i nie odwazylabym się :)
Wystarczy wejść na ww.fora, tam naprawdę laski stają na głowie i rodzą po pięcioro czy nawet siedmioro dzieci tej samej płci a wszelkie metody mają w jednym paluszku :) Dla mnie to już jest psychoza i powtórzę poraz kolejny, że współczuję tym dzieciom jednej płci i tym "spełnionym marzeniom" bo nie mam pojęcia co ma w głowie taki człowiek, dla którego płeć liczy się ponad wszystko. Ale tam jest naprawde drama, łącznie z aborcjami na życzenie :(

@Elenaa moja chyba nawet nie podejrzewa, że taki plan zakwitł w mojej głowie ;)
 
Według mnie z króliczków w przewadze chłopcy wychodzą chyba że pilnuje się odstępu i jest jeden strzał pozostałe powinny być w zabezpieczeniu 🙂 Ja właśnie z codziennych mam drugiego synka 🙂 ale działaliśmy bez zabezpieczenia 🙂
Co do pieczywa ja na 6 7 tyg odstawiam całkowicie a tak to dla cukrzyków chodzi tu o Niski ig jak już stosować dietę to że wszystkim 😋
U nas z kolei 3 to już duże wyzwanie i szok w rodzinie u męża także każdy odradza a mój mąż ucina i tylko ja zawsze marzyłem o 3 i proszę swoje komentarze pozostawić dla siebie to jest nasze życie a nie wasze😋🙂 i tak staram się też na to patrzeć ale nie zmienia to faktu że będzie ciężko wszystko ogarnąć szczególnie jak starszy już do szkoły chodzi

czyli diete stosujesz jedynie przez 6 tyg??? cos robisz jeszcze dodatkowo w tym okresie??
 
Według mnie z króliczków w przewadze chłopcy wychodzą chyba że pilnuje się odstępu i jest jeden strzał pozostałe powinny być w zabezpieczeniu 🙂 Ja właśnie z codziennych mam drugiego synka 🙂 ale działaliśmy bez zabezpieczenia 🙂
Co do pieczywa ja na 6 7 tyg odstawiam całkowicie a tak to dla cukrzyków chodzi tu o Niski ig jak już stosować dietę to że wszystkim 😋
U nas z kolei 3 to już duże wyzwanie i szok w rodzinie u męża także każdy odradza a mój mąż ucina i tylko ja zawsze marzyłem o 3 i proszę swoje komentarze pozostawić dla siebie to jest nasze życie a nie wasze😋🙂 i tak staram się też na to patrzeć ale nie zmienia to faktu że będzie ciężko wszystko ogarnąć szczególnie jak starszy już do szkoły chodzi
A badalas testosteron przed chłopami i teraz?
 
A badalas testosteron przed chłopami i teraz?
Przypomniałaś mi, ja w tej ciąży mam pewnie niski poziom bo ani kresy nie mam ani owłosienie nie pędzi jak w poprzednich ciążach a to niby właśnie sprawka testosteronu.
W ogóle włosy mam beznadziejne a zawsze tak pięknie rosły przez te kilka miesięcy :)
 
reklama
Przypomniałaś mi, ja w tej ciąży mam pewnie niski poziom bo ani kresy nie mam ani owłosienie nie pędzi jak w poprzednich ciążach a to niby właśnie sprawka testosteronu.
W ogóle włosy mam beznadziejne a zawsze tak pięknie rosły przez te kilka miesięcy :)
ja nigdy nie mialam problemu z owlosieniem w ciazach, kresa rowniez niewielka....
 
Do góry