reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

PragneSyna

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A czy udało sie komuś skutecznie zaplanować chłopca? Czytam Wasze wpisy regularnie. Z ostatnich wynika że wszyscy mają odwrotnie niz planowali🙈 my mamy 2 córki bez planowania płci. Od dawna marzymy o synku. Bardzo kocham moje dziewczynki ale czuje sie nie spełnioną matką. Wiem że mąż tez chciałby synka. Mieliśmy zacząć działać juz dawno ale zawsze zwlekalam.

reklama

Oleandris

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
A czy udało sie komuś skutecznie zaplanować chłopca?
Też odnoszę wrażenie, podczytując forum od kilku miesięcy, że może pojedyncze trafienia się udały. A celowe zaplanowanie chłopca - nie rzuciło mi się w oczy w ogóle :) Samych chłopców na tym forum widzę często - ale raczej bez starań w tym kierunku. Ostatnia historia starań o chłopca to chyba Miś i Minnie, z tego co wiem, pisali, ze będzie druga córcia. Wiec nie wiem, jak to z ta skutecznością planowania, chyba jednak 50/50. Na fb jest grupa o bdm i tam co i rusz są wpisy o „efektach”. Ale też mam wrażenie, że tyle samo razy czytam o udanych planowaniach płci, jak i tych które wyszły na odwrót. Ostatnio pisała pani, która po 2 córkach starała się o chłopca. Wszystko zgodnie z metoda bdm. Wyszły bliźniaki. Dziewczynki :)

Szczęśliwa3

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Wg mnie też uważam że nie da się zaplanować płci dziecka, to jest zależne tylko od Tego z góry.
Ja po dwóch córach niby planowałam syna, ale jak pół roku nie wychodziło nic to odpusciłam i wtedy się udało. Więc nie mogę powiedzieć że zaplanowałam ( mąż uważa, że wymodliłam syna ).

Mamy tu przykłady @Oleandris, że czas współżycia nie działa, @Elenaa która robiła wszystko jak przy córce a będzie syn, przykłady bdm że też nie działa.

Ale znam to pragnienie posiadania syna.
Naprawdę pozostaje nam modlitwa.

Elenaa

Rozwiązania
0
@Dwa+Trzy miałaś usg połówkowe ?
@Szczęśliwa3 tak u nas starania były bardzo podobne do tych z córką, róznica 0,5 dnia odstępu, bo z córką było 3,5 dnia a teraz 3 dni przed jeśli chodzi o ostatni sex przed owulacją :-)
ale ogólnie co będzie to okaże się już niedługo na 100% bo już ostatnia prosta przede mną :p

milla1982

Rozwiązania
0
A czy udało sie komuś skutecznie zaplanować chłopca? Czytam Wasze wpisy regularnie. Z ostatnich wynika że wszyscy mają odwrotnie niz planowali🙈 my mamy 2 córki bez planowania płci. Od dawna marzymy o synku. Bardzo kocham moje dziewczynki ale czuje sie nie spełnioną matką. Wiem że mąż tez chciałby synka. Mieliśmy zacząć działać juz dawno ale zawsze zwlekalam.
Ja mam dwóch synów z dnia owulacji. Młodszy z monitoringiem,więc na pewno w sama owu

Dwa+Trzy

Rozwiązania
0
@Dwa+Trzy miałaś usg połówkowe ?
@Szczęśliwa3 tak u nas starania były bardzo podobne do tych z córką, róznica 0,5 dnia odstępu, bo z córką było 3,5 dnia a teraz 3 dni przed jeśli chodzi o ostatni sex przed owulacją :-)
ale ogólnie co będzie to okaże się już niedługo na 100% bo już ostatnia prosta przede mną :p
Tak :D Nareszcie uslyszyłam, że wszystko w porządku :D 453g (21t4d) zdrowego Synka <3

Co do starań to już kilka razy tu pisałam o Naszej Trójce ;) Każdy "powstał" inaczej a ostatni to taka 100% dziewczynka, dla mojego męża np do tej pory hahaha Bo nawet ciąża zupełnie inna od poprzednich, wszelkie mity miteczki wskazują na córę ;)

@Elenaa na kiedy termin przypomnij?

MamusiaKsawusia

Rozwiązania
0
Tak :D Nareszcie uslyszyłam, że wszystko w porządku :D 453g (21t4d) zdrowego Synka <3

Co do starań to już kilka razy tu pisałam o Naszej Trójce ;) Każdy "powstał" inaczej a ostatni to taka 100% dziewczynka, dla mojego męża np do tej pory hahaha Bo nawet ciąża zupełnie inna od poprzednich, wszelkie mity miteczki wskazują na córę ;)

Gratuluję 😍
Czyli że te metody przed owulacją nie działają jednak? Bo myślałam że może za krótki odstęp zachowałam albo źle obliczyłam moment owulacji.
To chyba od faceta zależy, niektórzy maja z 90 % plemnikow 1 plci 😉 no i ostatecznie to też komórka jajowa decyduje którego wpuści a dobijają się do niej setki 💚

Dwa+Trzy

Rozwiązania
0
Gratuluję 😍
Czyli że te metody przed owulacją nie działają jednak? Bo myślałam że może za krótki odstęp zachowałam albo źle obliczyłam moment owulacji.
To chyba od faceta zależy, niektórzy maja z 90 % plemnikow 1 plci 😉 no i ostatecznie to też komórka jajowa decyduje którego wpuści a dobijają się do niej setki 💚
Drugi Syn był z odstępu 3dniowego :) Teraz z odstępu wychodziły dwukrotnie pozytywne testy a kolejnego dnia @ i trochę Nas to wszystko przybiło więc zupełnie odpuściliśmy tą "zabawę" Chciałam po prostu zajść i utrzymać ciążę, w grudniu poszliśmy na całość i starania trwały od końca @ codziennie albo i 2 razy dziennie ;) Czyli wg zagranicznych maniaczek "dziewczynkowo" ;)
Lekarze u których teraz bywam na kontroli USG twierdzą, że Mąż sam sobie winny bo to od Niego zależy płeć (mąż uparł się na córkę i nie ukrywał rozczarowania). Moja Ginka prowadząca jest zdania, że nie ma żadnej opcji planowania płci i to zwykła ruletka :)
Dla mnie to była fajna zabawa, do czasu.
Za to czytając fora zagraniczne za głowę się łapię bo są ludzie, którzy desperacko pragną konkretnej płci, walczą różnymi metodami i kończą z 7 córkami czy synkami, nie potrafiąc zaakceptować tego faktu :/ Są nawet tacy, którzy usuwają niechcianą płeć :( I to już jest chore i niebezpieczne. Żal mi i tych niechcianych i trj wymarzonej bo nie wiem, co tacy ludzie mają w głowach ale tam o miłość już na pewno nie chodzi.
Dlatego jednego jestem pewna. Nigdy nie rozpoczęłabym starań, gdybym nastawiona była na jedną płeć. My od początku chcieliśmy po prostu dziecka :) A przy tej trzeciej ciąży to w ogóle zwariowałam ze szczęścia :D Aż się boję, jak bardzo będzie rozpieszczony Nasz Synek :D
I nie poczułam ani odrobiny rozczarowania płcią, za to ludzie i ich reakcje rozczarowują bardzo! Zdarzają się tacy, którzy nawet teraz życzą pomyłki. Rynce opadają ;)

Elenaa

Rozwiązania
0

u mnnie 37+4 obecnie. Moich szogunków rodziłam w 39+2 i 39+6. Więc myślę, że i tym razem tak będzie jakoś w 39 tc. Poza tym znów szykuje coś ponad 4 kg wiec będę chciała urodzić do terminu (nawet prognoza mojej ginekolog to 4,5 kg ale mam nadzieje ze mylna). Bo każdy kolejny tydzień to 400 gram więcej.
Gratuluję 😍
mój mąż jak spłodził syna i córkę to wiem, że ma pewnie po równo tych plemników :p ale widocznie takie plany były nam pisane, aby było 2 chłopców i 1 dziewczynka :p ale jestem ciekawa jak to będzie mając dwoje dzieci tej samej płci. Czy będę jakoś faworyzowała któregoś z synów czy tak jak w przypadku syna i córki, nie faworuzyje, kocham równomiernie mocno, choć wiadomo że czasem jedno bardziej gra na nerwach a drugie mniej :p i na odwrót :D

reklama

MamusiaKsawusia

Rozwiązania
0
Drugi Syn był z odstępu 3dniowego :) Teraz z odstępu wychodziły dwukrotnie pozytywne testy a kolejnego dnia @ i trochę Nas to wszystko przybiło więc zupełnie odpuściliśmy tą "zabawę" Chciałam po prostu zajść i utrzymać ciążę, w grudniu poszliśmy na całość i starania trwały od końca @ codziennie albo i 2 razy dziennie ;) Czyli wg zagranicznych maniaczek "dziewczynkowo" ;)
Lekarze u których teraz bywam na kontroli USG twierdzą, że Mąż sam sobie winny bo to od Niego zależy płeć (mąż uparł się na córkę i nie ukrywał rozczarowania). Moja Ginka prowadząca jest zdania, że nie ma żadnej opcji planowania płci i to zwykła ruletka :)
Dla mnie to była fajna zabawa, do czasu.
Za to czytając fora zagraniczne za głowę się łapię bo są ludzie, którzy desperacko pragną konkretnej płci, walczą różnymi metodami i kończą z 7 córkami czy synkami, nie potrafiąc zaakceptować tego faktu :/ Są nawet tacy, którzy usuwają niechcianą płeć :( I to już jest chore i niebezpieczne. Żal mi i tych niechcianych i trj wymarzonej bo nie wiem, co tacy ludzie mają w głowach ale tam o miłość już na pewno nie chodzi.
Dlatego jednego jestem pewna. Nigdy nie rozpoczęłabym starań, gdybym nastawiona była na jedną płeć. My od początku chcieliśmy po prostu dziecka :) A przy tej trzeciej ciąży to w ogóle zwariowałam ze szczęścia :D Aż się boję, jak bardzo będzie rozpieszczony Nasz Synek :D
I nie poczułam ani odrobiny rozczarowania płcią, za to ludzie i ich reakcje rozczarowują bardzo! Zdarzają się tacy, którzy nawet teraz życzą pomyłki. Rynce opadają ;)
Masakra. Lepiej nie czytać tych wszystkich for i dyskusji po potem samemu można się nieźle nakrecic i przestać się cieszyć swoim szczęściem w brzuszku. Ja jak czytalam o tych wszystkich dziewczynach które płakały że mają synów bo marzyły o córce to sama zaczęłam myśleć, że dziewczynki to jakiś towar luksusowy.. Jednak gdy wejrzę w głąb siebie to tak naprawdę aż tak mi nigdy nie zależało, może dlatego że mam kochanego grzecznego synka więc i na drugiego baardzo sie cieszę. Zwłaszcza że synek bardzo chciał braciszka, mam nadzieje że po urodzeniu nadal będzie miał takie nastawienie ☺

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
kitqa Czy można zaplanować płeć dziecka ? Potrzebuję porady 71
L Czy można zrzec się własnego ojca? Rodzinne porady 6
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
K Czy można obliczyć datę poczęcia dziecka? Potrzebuję porady 4
M Ile się można męczyć z katarem Potrzebuję porady 12
T Czy można podawać siemię lniane 2 miesięcznemu dziecku? Żywienie 14
K Do ilu kg można wozić dziecko w spacerówce aero tutis? Potrzebuję porady 17
JestemMamą Kiedy można wyjść na pierwszy spacer z dzieckiem? Potrzebuję porady 23
C Czy to prawda, że można jeść wszystko? Potrzebuję porady 14
M Przez ile dni można podawać przeciwgorączkowy Potrzebuję porady 8
L Kiedy można nazwać u dzidziusia hipoplazje kości nosowej Ciąża, poród, połóg 2
aga9921 Czy można zajść w ciąże przy niska tempetura ? Staramy się 25
A Czy można farbować włosy Zdrowa mama 6
Myszawa Czy można "uszkodzić" dziecko w brzuchu? Potrzebuję porady 4
Monika11118 Prenatal duo można brac wszystkie tabletki razem? Potrzebuję porady 1
N Czy taki wynik można uznać za wzrost CRP? BB położna radzi mamom 5
A Czy można zwiększyć laktacje w 5miesiącu Karmienie piersią 11
Dziewczyna82 Czy można latać samolotem w pierwszych tygodniach ciąży BB położna radzi mamom 8
barwna Dieta w ciąży - co można a czego nie? Potrzebuję porady 15
B Ile razy można przejść na l4z wychowawczego bądź macierzyńskiego z kolejnym dzieckiem u pracodawcy. Potrzebuję porady 3
M W jakim sklepie internetowym można kupić Carum Carvi Kinderzapfchen, Czopki (Wala) ? Zdrowie 3
karolyn1987 Kiedy można przypuszczać że dziecko będzie leworęczne? Potrzebuję porady 38
doris91 Czy w trakcie przeziębienia można starać się o dziecko ? Potrzebuję porady 4
M Gdzie można znaleźć ? Kraków 0
F ILE CZASU MOŻNA PRZECHOWYWAĆ KASZKĘ/KLEIK na WODZIE? Żywienie 1
D Czy tak można? ;) Diety, diety 6
M czy k fis można składać cały rok Potrzebuję porady 0
E czy tak można - dziecko i laktator jednocześnie Karmienie piersią 1
wesolutka85 Promocje, Okazje, Wyprzedaże - Tego nie można przegapić ;-) Dzieci urodzone we wrześniu 2014 83
K wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony czy można się odwołać w przypadku ciąży Porady prawnika 4
M Cy można schudnąć 10 kg w jeden miesiąc Duże jest piękne 42
Z czy można poczekać z rozszerzeniem diety ? Żywienie 8
Stefaa Mamy trójki (i nie tylko) dzieci- tu można pisać "bzdety" Wielodzietni 12241
Nilcia do kiedy można odebrać zaległy urlop wypoczynkowy? Porady prawnika 3
evel84 czy można zmienić dziecku chrzestną? Archiwum Samodzielnych rodziców 14
ewuniaaa Czy można bez obaw przerwać szczepienia? Forum pediatryczne 2
K Ciąża po przerwaniu wychowawczego i powrocie do pracy, czy można zwolnić? Porady prawnika 6
M Czy nie można szybciej wprowadzać nowych produktów do jadłospisu Żywienie 6
3 Czy podczas rozprawy sądowej można...? Porady prawnika 11
zylcia588 Co można a czego nie? Archiwum sierpień 2012 334
Asteria Gdzie jeszcze można nas jeszcze spotkać:) Dzieci urodzone w styczniu 2012 56
M Od którego tygodnia ciąży można iść na zwolnienie L4? Porady prawnika 5
elusia84 BEBILON PEPTI - czy można dosładzać? Jedzeniowe ABC 3
elusia84 BEBILON PEPTI - czy można dosładzać? Kuchnia alergika 6
elusia84 BEBILON PEPTI - czy można dosładzać? Żywienie dzieci - porady 4
elusia84 BEBILON PEPTI - czy można dosładzać? Żywienie 10
Misslena Kaszka na noc? Można? Żywienie 17
ciężarówka :) gdzie w Krakowie można zrobić USG stawów biodrowych? Kraków 52
Misslena Skaza białkowa. Kiedy można wykonać test prowokacji? Żywienie 11
fenulka Badania - czyli jakie są standardem, a co można jeszcze zrobić dodatkowo Archiwum wrzesień 2011 35